ISFP tipas („Menininkas/-ė“)

Aš keičiuosi dienos bėgyje. Pabundu vienoks, o kai einu miegoti, jau esu visiškai tikras, kad esu kitoks.

Bob Dylan

ISFP tipo žmonės ne veltui yra laikomi spontaniškiausiais ir labiausiais nenuspėjamais iš visų introvertiškųjų tipų. Tik vienas dalykas jų gyvenime yra užtikrintas – nuolatinė kaita. ISFP mėgsta tyrinėti ir priimti naujus dalykus, idėjas ir užsiėmimus. Jie puikiai pajaučia tokias progas – tačiau šio tipo žmonių savybės taip pat stumia juos eksperimentuoti ir patirti dalykus, kurių dar niekas nebuvo išbandęs. ISFP gali lengvai įvesti naują madą ar įkvėpti kitus – šio tipo noras eksperimentuoti yra kur kas didesnis už visų kitų asmenybės tipų.

Ši asmens savybė yra glaudžiai susijusi su ISFP meile laisvei – šio tipo žmonės yra labai nepriklausomi ir aršiai kovoja su visomis kontrolės formomis. Jie yra tikri „laisvi paukščiai“, kone visas taisykles, nurodymus ir tradicijas laikantys nuobodžiais ir varžančiais. ISFP gyvena tik šia diena, jiems nepatinka mąstyti apie praeitį ar kurti planus ateičiai – jie priima viską kaip yra, eksperimentuodami ir keisdami savo elgesį pagal aplinkybes.

ISFP tipas

Nors kai kurie kiti tipai (ypač Sergėtojų grupės) tokias savybes laikytų neatsakingumo sinonimu, ISFP tipo žmonėms puikiai sekasi veikla, kuriai reikia artistiško, nepriklausomo požiūrio. Šio tipo žmonės paprastai yra labai mėgstami aplinkinių, daugiausiai dėl to, jog jie instinktyviai moka parinkti geriausią komplimentą kiekvienam asmeniui – ISFP yra labai susilieję su fiziniu, jausminiu pasauliu. Dėl to šis charakterio tipas retai susiduria su sunkumais bendraujant su kitais žmonėmis. Netgi kai ISFP tipo žmogus elgiasi išties nenuspėjamai ar net neatsakingai, jų žavesys lengvai nuramina visus aplinkui.

Turint tai omenyje, ISFP tipams taip pat norisi retkarčiais atsitraukti nuo socialinio gyvenimo ir pabūti vieniems. Ši savybė gali nustebinti jų draugus, kurie dažnai susidaro įspūdį, jog ISFP spontaniškumas ir entuziazmas reiškia nenuilstantį troškimą bendrauti. Vis dėlto, ISFP yra introvertai ir po bet kokio bendravimo jų vidinėms baterijoms reikia laiko, kad vėl pasikrautų.

Šio tipo žmonės dažnai labai gerai jaučia kitų žmonių jausmus – jie siekia harmonijos visose situacijose ir lengvai pastebi pakitimus kito žmogaus emocinėje būklėje. Kita vertus, ISFP taip pat labai mėgsta dėl ko nors konkuruoti ir jautriai reaguoja į bet kokią kritiką. Toks noras laimėti dažnai stumia ISFP tipo žmones link rizikingos veiklos, pvz. lošimų ar ekstremalaus sporto – ir jiems šiose sferose paprastai puikiai sekasi.

ISFP tipo žmonėms dažnai yra sunku laikytis griežtai apibrėžtų procesų ar taisyklių – dėl to jiems gali nesisekti mokykloje ar itin nelanksčioje darbovietėje. Kita vertus, ISFP spontaniškumas ir kitos savybės daro juos labiau artistiškais, apdovanodami ISFP puikiu estetikos jausmą – šio tipo žmonės gali atsilikti akademinėje aplinkoje, tačiau jie puikiai pasirodys sferose, kurios derės prie ISFP talentų ir suteiks jiems pakankamai laisvės.

Galiausiai, verta paminėti, jog ISFP tipo žmonės atkakliai siekia savo tikslų ir formuoja savo vidinius principus bei taisykles pagal tuos tikslus. Ši savybė išlaisvina ISFP nuo visuomenės lūkesčių ir apribojimų – ir tai gali būti tiek geras, tiek blogas ženklas. Jei ISFP tipo žmogaus tikslai yra geri ir garbingi, jis bus itin nesavanaudiškas, dosnus ir įkvepiantis. Tačiau jei ISFP tikslai yra savanaudiški, jis gali tapti itin egocentrišku ir bandyti tą tikslą pasiekti netgi kraštutinėmis priemonėmis.

Garsūs Menininkai

Komentarai