ESTJ tipas („Organizatorius/-ė“)

Tvarka yra visa ko pamatas.

Edmund Burke

Paklausus bet kurio ESTJ asmenybės tipą turinčio žmogaus, kas visuomenei yra svarbiausia ir vertingiausia, atsakymas greičiausiai būtų „tvarka, stabilumas ir tradicijos“. Šio asmenybės tipo atstovai turi stiprų poreikį priklausyti kokiai nors organizacijai – tai gali būti šeima, bendruomenė ar kokia nors kita socialinė grupė. ESTJ mėgsta koordinuoti kitus žmones ir prižiūrėti, kad būtų laikomasi tradicijų ir taisyklių.

ESTJ tipas

Kaip ekstravertai, ESTJ mėgsta kurti ir palaikyti ryšius su kitais žmonėmis, aktyviai dalyvaudami visuomenės gyvenime – ypač tradicinėse ir gerbiamose organizacijose. Šeimos vertybės šio tipo žmonėms yra labai svarbios ir jie nuoširdžiai stengiasi jas ginti ir prižiūrėti. Be to, ESTJ instinktyviai jaučia, kas yra socialiai priimtina, o kas ne.

ESTJ tipo žmonės yra labai atsidavę ir atsakingi. Jie padarys bet ką, kad įvykdytų savo pareigas ar ištesėtų duotus pažadus. Taip pat ESTJ gerbia ir vertina atsidavimą darbui, negalėdami pakęsti suktybių ar bandymų sutrumpinti kelią. Anot jų, pareigos ir valdžia gali būti užsitarnautos tik sunkiu darbu.

Žmonės, turintys ESTJ asmenybės tipą, yra ryžtingi ir nebijantys išsakyti bei ginti savo nuomonės, netgi susidūrę su stipriu pasipriešinimu. Jei, pavyzdžiui, vienas iš pavaldinių yra tingus, ESTJ tipo vadovas nedelsdamas parodys savo pyktį. Be to, šio tipo žmonės nesvyruodami laikosi savo principų net ir tada, kai visi atsisuka prieš juos.

ESTJ yra sąžiningi ir tiesmuki žmonės, pastebintys viską, kas vyksta prieš jų akis. Šio tipo žmonės gerai jaučia, ką galima toleruoti, o ko ne – tai ESTJ leidžia būti puikiais vadovais, nors jų darbuotojai gali kartais skųstis dėl ESTJ nelankstumo. Be to, ESTJ išsiskiria neeiliniais administravimo sugebėjimais – jiems galima patikėti net ir sudėtingiausių projektų įgyvendinimą.

Dėl visų šių savybių, ESTJ tipo asmenybės yra tikri visuomenės, darbovietės ir šeimos ramsčiai. ESTJ patikimumas ir įgūdžiai gali būti išties neįkainojami, nors jų nelankstumas ir užsispyrimas gali sukelti ir nemažai problemų.

Garsūs Organizatoriai

Komentarai