A scene showing a person with the Menininkai (ISFP) personality type

Menininkai

ISFP-A / ISFP-T

Tėvystė

Tėvystė dažnam Menininkui (ISFP) – tarsi pašaukimas. Nors iš tiesų niekas nebūna pasiruošęs tokioms pareigoms, įgimtas Menininkų šiltumas, praktiškumas ir ramumas padeda jiems prisitaikyti ir džiaugtis kiekviena akimirka, įveikiant sunkumus, kurių iškyla auginant vaikus.

Rasti džiaugsmą kasdienybėje

Neabejotinai didžiausia Menininkų stiprybė yra jų gebėjimas džiaugtis galimybe būti su mylimais žmonėmis ir jiems praktiškai padėti. Menininkų vaikai nuo pat gimimo gali kiekvieną dieną tikėtis ko nors smagaus ir išmokti ką nors nauja. Menininkų asmenybės tipo žmonės moka džiaugtis, jiems patinka praktinė veikla, o vaikams paaugus, jie dažnai atranda ir daugiau su šia veikla susijusių pomėgių.

Menininkų (ISFP) asmenybės tipas

Net slegiami darbų ar rūpesčių, Menininkai paprastai leidžia daug laiko su vaikais bei džiaugiasi galėdami su jais bendrauti. Jie mielai spontaniškai suorganizuos išvyką, skanėstų gaminimą ar nedidelį namų remontą – pavyzdžiui, svetainės atnaujinimą. Tikėtina, kad vėliau gyvenime Menininkų vaikai tikrai šiltai prisimins tokias akimirkas.

Tai nereiškia, kad Menininkai yra valdingi tėvai – iš tiesų šeimyniniame gyvenime jie yra vieni iš atlaidžiausių žmonių. Menininkai tiki, kad vienintelis tinkamas būdas užauginti vaikus racionaliais ir plačių pažiūrų žmonėmis – leisti jiems tyrinėti ir patirti naujus dalykus, daryti klaidas ir mokytis iš jų bei patiems daug ką nuspręsti.

Kišimasis ir griežtos taisyklės – ne Menininkų būdui.

Laisvė, kurią Menininkai suteikia savo vaikams, susijusi ir su tam tikra rizika – laisvei reikia atitinkamos vaikų brandos. Vienos pamokos skaudesnės už kitas. Tokius atvejus Menininkai dažnai išgyvena skaudžiai, nes sulaukę kritikos dėl gyvenimo būdo ir vaikų auklėjimo reaguoja jautriau nei dauguma žmonių. Jiems yra labai nemalonu išgirsti „juk sakiau tau“.

Ilgalaikiai planai – kita tėvams Menininkams sunkumų kelianti sritis. Taupymo vaikų studijoms reikalus Menininkai greičiausiai patikės savo partneriams, nes tai tikrai nėra jų stiprybė.

Meilės galia

Vaikams įžengus į paauglystę, Menininkams taip pat kai kada kyla sunkumų. Šio asmenybės tipo žmonėms būtina žinoti, kad jų darbas ir pastangos yra branginami, tačiau tai parodyti moka ne visi paaugliai. Menininkams gali tekti nemažai pavargti, kol išmoks suvaldyti emocijas ir nereaguoti pernelyg audringai, kai reikalai pakrypsta ne taip, kaip norėtųsi. Tokio amžiaus vaikai dažniausiai stengiasi išlaikyti atstumą, tačiau Menininkai, nors ir labai vertina privatumą, nori žinoti, kad jų mylimi žmonės yra šalia.

Vis dėlto tarp Menininkų ir jų vaikų retai pasitaiko tokių nesutarimų, kokių kyla griežtesnių asmenybių tipų šeimose. Tikėtina, kad augantys vaikai visada Menininkams bus tam tikras iššūkis, tačiau turint tokius šiltus ir rūpestingus tėvus, šių asmenybių vaikams neteks suabejoti, kad visada yra laukiami prie namų židinio.

05