Įžanga
Norėjau gyventi kitaip. Nenorėjau kasdien eiti ten pat, matyti tuos pačius žmones ir dirbti tą patį darbą. Norėjau įdomių iššūkių.
Virtuozai (ISTP) nori tyrinėti rankomis ir akimis – jie stebi supantį pasaulį, ramiai ir racionaliai jį vertina, aktyviai ir smalsiai su juo pažindinasi. Iš prigimties šio asmenybės tipo žmonės yra linkę veikti – įgyvendinti projektą po projekto, vien dėl smagumo eksperimentuoti ir kurti, vis mokydamiesi iš savo aplinkos. Virtuozai dažnai tampa mechanikais ir inžinieriais. Nedaug kas juos taip džiugina, kaip pasiraitojus rankoves savo rankomis išardyti ir vėl sudėti, bet – geriau, nei buvo.
Virtuozai tyrinėja idėjas kurdami, šalindami nesklandumus, bandydami ir klysdami – jie viską mėgsta išsiaiškinti patys. Šioms asmenybėms patinka, kai kiti domisi jų darbais, ir joms paprastai ne itin rūpi pernelyg saugoti savo asmeninę erdvę. Žinoma, tokie smalsuoliai turi nekliudyti Virtuozų principams ir laisvei bei parodyti, kad tikrai nuoširdžiai domisi jų veikla.
Virtuozai mielai siūlo pagalbą ir dalijasi patirtimi, ypač su svarbiais jiems žmonėmis. Virtuozų pasaulyje nėra daug – vos apie penki procentai. Moterys Virtuozės paprastai tai ypač stipriai jaučia, nes joms tenka kovoti su visuomenėje įprastais lyčių stereotipais – dažnai jos jau nuo mažų dienų būna laikomos „berniukiškomis“.
Drąsa būti kitokiems
Nors dėl polinkio į mechaninius dalykus Virtuozai iš pažiūros atrodo paprasti, iš tiesų jie yra gana nenuspėjami žmonės. Draugiški, bet saugo privatumą, smalsūs, bet sunkiai susitelkia įprastoms studijoms. Virtuozų veiksmus kartais tikrai nelengva nuspėti, ir to dažnai nepavyksta padaryti net jų draugams ir artimiems žmonėms. Virtuozai kurį laiką gali atrodyti labai susikaupę ir pastovūs, o vėliau jų sukaupta energija gali pratrūkti beveik be perspėjimo, šių asmenybių dėmesiui pakrypstant visai kitur.
Virtuozai nėra vedami kokios nors didžiulės mistinės vizijos. Vis pakeisdami savo veiklos kryptį jie tiesiog tyrinėja praktines juos dominančių dalykų galimybes.
Virtuozų sprendimai kyla iš praktinio tikroviškumo jausmo. Jie stipriai jaučia tiesumą ir sąžiningumą – „elkis su kitais, kaip norėtumei, kad elgtųsi su tavimi“. Tuo iš tiesų paaiškinama daugelis trikdančių Virtuozų savybių. Pavyzdžiui, jie nėra pernelyg atidūs kitų žmonių asmeninių ribų atžvilgiu ir gali nesunkiai jas peržengti – paprasčiausiai dėl to, kad Virtuozams jų pačių asmeninė erdvė ne itin rūpi. Šio asmenybės tipo žmonės yra linkę leisti sau kiek daugiau ir kartu visiškai nepykdami priimti tiek galimą teigiamą, tiek neigiamą atsaką.
Didžiausia problema, su kuria dažnai susiduria Virtuozai – jie per daug impulsyviai imasi veikti, manydami, kad ir kiti yra tokie pat lankstūs ir atlaidūs kaip jie. Virtuozai gali neatsargiai pasišaipyti, be leidimo pataisyti kito žmogaus darbą, ar tiesiog staiga pakeisti planus, nes rado įdomesnių dalykų.
Nepaklusti taisyklėms
Ilgainiui Virtuozai supranta, kad daugelis kitų asmenybės tipų žmonių daug griežčiau brėžia ribas, kas jiems yra priimtina, o kas ne. Tikrai ne visiems patinka aštresni pokštai ar asmeninės erdvės pažeidimai, net jei tą žmogų su Virtuozu sieja stiprūs ryšiai. Virtuozams tinkamai neįvertinus aplinkybių, įskaitant kito žmogaus emocinę būseną, neatsargus tokių ribų peržengimas gali sulaukti ypač neigiamo atsako.
Virtuozams ypač sunkiai sekasi perprasti kitų žmonių emocijas. Kiek ironiška, bet tai taip pat yra savotiškas šių asmenybių sąžiningumo atspindys – aplinkiniams Virtuozų emocijos taip pat dažnai yra mįslė. Virtuozai nori viską tyrinėti veikdami, o ne kalbėdamiesi. Emocinė parama ar painių santykių analizė tikrai nėra Virtuozų mėgstami laiko praleidimo būdai ir jie paprastai stengiasi vengti tokių situacijų.
Jei Virtuozams pavyksta susikurti aplinką, kurioje jie turėtų pakankamai laisvės veikti pagal savo pačių taisykles, šių žmonių kūrybingumas ir produktyvumas gali išties nustebinti. Greta to, Virtuozams tereikia keleto gerų draugų, suprantančių, kokie nenuspėjami ir kartais nerangūs jie gali būti, ir nepaisant to, vertinančių Virtuozų drąsą, tiesmukumą ir humoro jausmą.