ENFP tipas („Aktyvistas/-ė“)

Man nerūpi, ką tu studijavai ar kuo dirbi. Aš noriu žinoti, ko trokšta tavo širdis – ir ar drįsti pasvajoti apie to pasiekimą. Man nerūpi, kiek tau metų. Aš noriu žinoti, ar surizikuotum pasirodyti kvailiu kitų akyse – vardan meilės – vardan svajonių – vardan to, kad pajustum, jog iš tiesų gyveni.

Oriah Mountain Dreamer

ENFP tipo žmonės yra smalsūs ir dažnai paslaptingi svajokliai. Jie siekia prasmingumo ir labai domisi tikraisiais kitų žmonių motyvais, žvelgdami į gyvenimą kaip į vieną didelę dėlionę, kurioje visi dalykai yra vienaip ar kitaip susiję. Dėl šios priežasties ENFP tipo žmonės paprastai yra labai empatiški ir įžvalgūs – šie būdo bruožai, persidengę su ENFP žavesiu ir bendravimo įgūdžiais, užtikrina, kad šios asmenybės bus populiarios ir įtakingos, net ir pačios to nenorėdamos.

Kita vertus, šie bruožai gali tapti ir trūkumais – ENFP tipo asmenybės dažnai nerimauja dėl to, kad yra nepakankamai originalios ar spontaniškos. Jei ENFP nėra atsargūs, šie būdo bruožai gali neigiamai paveikti jų pasitikėjimą savimi.

ENFP tipas

ENFP tipo žmonės dažnai išsiskiria savo entuziazmu, ypač kuomet kalba sukasi apie dalykus, įkaitinančius jų vaizduotę – tokiais atvejais šio tipo žmogaus energija ir įtikinantys žodžiai gali labai lengvai pritraukti kitus žmones. Ironija, tačiau ši savybė gali atsigręžti prieš ENFP – jie gali taip susitelkti į patikusią idėją, kad nė nepajus, kaip atsidurs pačiame dėmesio centre ir taps kitų žmonių lyderiais. ENFP asmenybės labai saugo savo nepriklausomybę ir toks lyderio vaidmuo jiems ne visada yra malonus.

ENFP asmenybės tipą turintys žmonės yra labai jautrūs ir pastabūs – jų nuomone, kiekvienas žmogus turėtų skirti laiko, kad išsiaiškintų ir išmoktų išreikšti savo jausmus. Deja, ši savybė gali atsisukti ir prieš patį ENFP, sukeldama daug streso – ENFP tipo žmonės dažnai per daug įsigilina į kitų žmonių motyvus ar jų elgesio prasmę. Šio tipo žmonės turi puikią nuojautą, tačiau kartu gali padaryti ir rimtų klaidų, bandydami interpretuoti kitų žmonių jausmus.

ENFP tipo žmonės nemėgsta rutinos ir nuobodžių darbų. Jiems laisvė ir įkvėpimas yra daug svarbesni už saugumo ir stabilumo jausmą. Ši savybė paprastai yra labai ryški – ENFP tipo žmogus daug mieliau stengsis sugalvoti įdomią idėją, kad ir kaip sunku tai būtų, nei imtųsi lengvo, bet nuobodaus darbo.

Šį asmenybės tipą turintys žmonės moka atsipalaiduoti, įdarbindami savo vaizduotę, entuziazmą ir bendravimo įgūdžius – pavyzdžiui, jie gali būti labai rimti ir susikaupę darbo vietoje, o vakare tapti kone visiškai kitu žmogumi, su draugais šėldami naktiniame klube. Toks persijungimas tarp dviejų radikaliai skirtingų būsenų gali būti labai staigus, kartais nustebindamas net ir pačius artimiausius draugus.

Galiausiai, ENFP tipo žmonės nėra konformistai – jie ieško savo asmeninio kelio, pasikliaudami širdimi ir nuojauta. Šie žmonės turi daugybę talentų, tačiau visų jų realizavimas remiasi į tai, ar ENFP bus pakankamai nepriklausomi. Jei ENFP nuobodžiauja ir jaučiasi įstrigę vienoje vietoje, jie tampa nekantrūs ir irzlūs – ir atvirkščiai, kai ENFP pagaliau randa savo vietą pasaulyje, jų vaizduotė ir drąsa jiems leidžia pasiekti neįtikėtinų rezultatų.

Garsūs Aktyvistai

Komentarai