ENFJ tipas („Mokytojas/-a“)

Visa tai, ką jūs dabar darote, veikia ir kitus žmones. Jūsų išraiška gali atspindėti tiek didžiulį nerimą, tiek širdies šilumą. Jūsų buvimas gali tiek skleisti meilę, tiek paskandinti kambarį depresijoje. Jūsų žvilgsnis gali pradžiuginti kitą. Jūsų žodžiai gali išjudinti minias. Mes visi turime gebėjimą pažadinti kitų žmonių protus ir širdis.

David Deida

Atstovaujantys vos 2 procentus visų pasaulio gyventojų, ENFJ asmenybės tipo žmonės dažnai yra labai įtakingi, dažnai net nedėdami jokių pastangų tokiais tapti. ENFJ asmenybės nuoširdžiai domisi kitais žmonėmis ir spinduliuoja nuoširdumą, rūpestį ir altruizmą – dėl to jiems nekyla sunkumų įkvepiant ar įtinkant aplink esantiems žmonėms.

ENFJ tipas

ENFJ tipo žmonės dažniausiai yra itin charizmatiški ir iškalbingi, gebantys sklandžiai ir įtikinamai išreikšti savo idėjas – ypač bendraudami akis į akį. Nėra itin svarbu tai, ar ENFJ tiesiog pristato neutralius faktus, ar siekia įkaitinti minią, šio tipo žmonės retai turi sunkumų kalbėdami prieš auditoriją.

Tai yra viena iš priežasčių, dėl ko ENFJ asmenybės paprastai yra labai įtikinančios ir užburiančios, kuomet kalba – šie žmonės instinktyviai žino, kaip sujungti užsidegimą su racionaliais argumentais, taip pritraukdami kiekvieno klausytojo dėmesį. ENFJ tipo žmonės gali tapti puikiais lyderiais – ir jiems nėra būtina pasukti į politiką, kad pakeistų esamą padėtį. Pavyzdžiui, ENFJ tipo treneris ar mokytojas taip pat gali pakeisti daugelio žmonių gyvenimus į gerąją pusę.

ENFJ tipo asmenybės taip pat turi puikią nuojautą ir lengvai jaučia kitų žmonių motyvus, pastebėdami randa sutapimus tarp iš pirmo žvilgsnio nesusijusių įvykių. ENFJ taip pat puikiai gali analizuoti ir savo pačių jausmus, pastebėdami ir ištaisydami daromas klaidas.

Kita vertus, tokia intuicija ir jautrumas gali sukelti daug sunkumų ENFJ tipo žmonėms – jie gali būti per daug geraširdžiai, kilniai įsiveldami į kitų žmonių problemas ir vėliau jų atsikratydami bei nurimdami. Itin sunkiais atvejais, tai netgi gali neigiamai paveikti paties ENFJ nuomonę apie save.

ENFJ tipo žmonės yra optimistiški idealistai, dažnai per daug pasitikintys kitais žmonėmis – tačiau toks pasitikėjimas paprastai virsta save išpildančia pranašyste. Kaip jau buvo minėta, šio tipo asmenybės yra labai įtikinančios ir įkvepiančios, ir toji jų energija bei jautrumas ir kitus paskatina pasitempti. Visus žmones traukia stiprios asmenybės, ir ENFJ charizma gali būti labai svarbus viską apjungiantis ir motyvuojantis veiksnys.

Garsūs Mokytojai

Komentarai