INTP tipas („Logikas/-ė“)

„Ar viščiukas perėjo kelią, ar kelias perėjo po viščiuku, priklauso tik nuo jūsų požiūrio.“

Albertas Einšteinas

Filosofai, išradėjai, profesoriai... Šie epitetai yra dažnai naudojami INTP asmenybės tipą turintiems žmonėms apibūdinti. INTP dievina teorijas ir tiki, jog viskas gali būti analizuojama ir tobulinama. Juos ne itin domina realusis pasaulis ir praktiški dalykai – INTP tipo žmogui idėjos ir intelektualūs iššūkiai dažnai yra kur kas įdomesni. Šį asmenybės tipą turintys žmonės puikiai pastebi tendencijas ir galimus ryšius – dėl to jie yra puikūs teorijų kūrėjai ir analitikai.

Per ilgą laiką sukaupta išmintis ir žinios yra vertingiausia INTP asmenybių savybė. Jų protas veikia lyg laikrodžio mechanizmas, kuris be perstojo sugeria, perdirba ir kuria naujas teorijas. INTP asmenybės tipo žmonės turi tiksliausią loginį mąstymą iš visų tipų – jie gali pastebėti netgi menkiausią nesutapimą tarp dviejų teiginių. Nėra prasmės meluoti INTP – jie gali nepastebėti, kad iš namų išėjo skirtingų spalvų kojinėmis, tačiau tikrai pajus, kad jūsų pasakojime trūksta loginio ryšio. Kartais netgi gali pasirodyti, kad INTP nuolat svajoja, tačiau taip yra ne dėl to, kad jų protas ilsisi – kaip tik atvirkščiai.

INTP tipas

INTP tipo žmonės iškilusias problemas sprendžia su dideliu užsivedimu – jie išnarplioja kiekvieną detalę ir sukuria unikalų bei veiksmingą sprendimo būdą. Šio tipo žmonės yra labai protingi ir įžvalgūs, gebantys išlikti nešališki bet kokioje situacijoje.

INTP dievina naujas idėjas ir teorijas, ir nei už ką nepraleistų progos apie jas padiskutuoti su kitais – ar mintyse pasiginčyti su savimi. Kita vertus, toks niekada nesibaigiantis mąstymo procesas lemia, kad INTP iš šalies jiems stebintiems žmonėms dažnai atrodo kiek atitrūkę nuo tikrovės.

INTP asmenybėms gali būti gana sunku paaiškinti savo mintis kitiems, net tada, kai tampa akivaizdu, kad jų idėjos nėra lengvai suvokiamos. Be to, INTP tipo žmogus gali nejučia peršokti prie kitos juos dominančios temos, aplinkiniams dar nespėjus suprasti, ką gi INTP norėjo pasakyti ankstesniu sakiniu.

INTP tipo žmonės nekenčia rutinos – jiems yra daug maloniau spręsti sunkias, tačiau besikeičiančias ir nenuspėjamas teorines problemas. Tokio tipo užduotims INTP žmonės dažnai paaukoja begalę laiko, ypač jei jos yra pakankamai įdomios ir niekas kitas dar nėra suradęs tinkamo atsakymo.

Žmonės, turintys INTP asmenybės tipą, paprastai yra gana drovūs, ypač kai tenka pažindintis ar prisistatyti. Kita vertus, INTP žmonės taip pat gali būti labai draugiški ir pasitikintys savimi, kuomet bendrauja su senais pažįstamais ar kalba apie kažką, kas juos tikrai domina. Tokio tipo asmenybės dažniausiai yra lanksčios ir prisitaikančios visose situacijose, išskyrus atvejus, kai jų įsitikinimai ar logiški samprotavimai yra kritikuojami. Tokiose situacijose INTP tipo žmogus gali ryžtingai, netgi agresyviai, ginti savo įsitikinimus ir išvadas.

INTP tipo žmonės nesupranta ir nevertina sprendimų, paremtų jausmais ir emocijomis. Jų nuomone, vienintelis geras sprendimas yra tas, kuris remiasi logika ir racionaliais argumentais – INTP nemato tikslo naudoti emocinius argumentus. Toks INTP elgesys užtikrina, kad jų sprendimai visada bus objektyvus – kita vertus, šis bruožas gali sukelti nemažai sunkumų, kuomet INTP bando perprasti kitų žmonių jausmus ar emocinius poreikius.

INTP asmenybės tipą turintys žmonės dažnai yra itin atviri naujovėms ir netgi ekscentriški. Šie būdo bruožai ir INTP išradingumas bei nerimstančios originalių idėjų paieškos stumia INTP mokslinių tyrimų link – nenuostabu, kad INTP žmonės yra atsakingi už daugumą išradimų. Jiems mažai rūpi visuomenės lūkesčiai ar tokie įprasti tikslai kaip saugi darbo vieta – INTP mieliau bandys surasti aplinką, kurioje galės išreikšti savo kūrybingumą.

Vienas iš keleto trikdžių, kuriuos sau užsikrauna INTP tipo žmonės, yra nenumaldoma nesėkmės baimė. Joks kitas asmenybės tipas taip nesijaudina dėl praleistų detalių ar praleistos progos kaip INTP. Kitaip nei jų artimi ir labiau savimi pasitikintys pusbroliai INTJ ar ENTJ, INTP žmonės gali ilgai užtrukti svarstydami ir persvarstydami savo veiksmus.

Garsūs Logikai

Komentarai