A scene showing a person with the Menininkai (ISFP) personality type

Menininkai

ISFP-A / ISFP-T

Karjera

Kalbant apie karjerą, pažymėtina, kad Menininkams (ISFP) reikia nepaprasto darbo. Pinigai, galia, struktūra, karjeros laiptai ar stabilumas Menininkų asmenybės tipo žmonėms nėra tokie svarbūs kaip kūrybos laisvė. Menininkams būtina apčiuopiama galimybė išreikšti savo vaizduotę ir realizuoti meniškumą.

Tie, kuriems svarbiausia nuspėjamumas ir ilgalaikiai planai, greitai įsitikins, kad mėginimai primesti šias pažiūras Menininkams – tas pat, kaip priversti liepsną plaikstytis žemyn.

Menininkų (ISFP) asmenybės tipas

Menininkų asmenybės tipo žmonės yra entuziastingi ir kūrybingi eksperimentuotojai ir, suvokdami tai ar ne, dažnai garsėja kaip naujovių pradininkai. Kitaip matydami dalykus ir norėdami tiesiog būti savimi Menininkai iš prigimties yra puikūs muzikai, fotografai ir įvairių sričių dizaineriai. Menininkui greičiausiai būtų kur kas įdomiau prižiūrėti internetinę savo dirbinių parduotuvę, nei dirbti administracinį darbą griežtai nustatytomis valandomis kur nors uždarame kabinete, ryškioje dirbtinėje šviesoje.

Laisvi darbe

Menininkai nenori sėdėti bespalvėje aplinkoje, kurioje niekas nesikeičia. Jiems reikia lankstumo, galimybių improvizuoti, įtraukiančio darbo, kuris paliestų jų jausmus. Pavykus suderinti šiuos poreikius ir polinkį rungtyniauti, Menininkai dažnai tampa puikiais savarankiškais profesionalais. Šio asmenybės tipo žmonėms patinka gyventi šia akimirka – jie tiki, kad svarbiausia tai, kas yra čia ir dabar.

Ši savybė turi ir trūkumų, nes kai kada Menininkai pasielgia beatodairiškai ir trumparegiškai. Susitelkę į praktiškus, apčiuopiamus dalykus, kuriuos galima pamatyti ir paliesti, šios asmenybės gali ignoruoti abstraktesnes idėjas. Pavyzdžiui, vargu ar daugelį Menininkų sudomintų paskaita apie investicinius fondus ir gyvenimą kažkada išėjus į pensiją. Anot jų, jei negali nuspėti ar valdyti ateities, ypač tolimos, ar verta dėl jos nerimauti?

Laukti rytojaus

Tokia mąstysena gali Menininkams kliudyti žengti daugeliu puikių jiems tinkamų karjeros kelių, pavyzdžiui, psichologijos, konsultavimo ar mokymo. Tokiems darbams reikia ilgalaikių planų ir neretai daug metų trunkančių studijų. Menininkams gali tekti įdėti daug jėgų, kad galėtų ilgam susitelkti ir siekti vieno tokio pobūdžio tikslo – tačiau vėliau gyvenime šios pastangos jiems gali atnešti didelį atpildą.

Galbūt kiek lengvesnis kelias – laisvai samdomo darbuotojo ar konsultanto darbas bet kurioje srityje, kuri Menininkui patinka. Ar organizuotų labdaros renginius, ar dirbtų ligoninėse, rūpindamiesi ligonių patogumu, ar statytų ir padėtų įrengti namus – Menininkai visada gali rasti būdų padaryti pasaulį truputį gražesnį ir nuostabesnį.

06