A scene showing a person with the Pramogininkai (ESFP) personality type

Pramogininkai

ESFP-A / ESFP-T

Įžanga

Gyvenk kiekvieną akimirką nedvejodamas.

ELTONAS JOHNAS

Kas nors staiga uždainavo ar leidosi šokti? Tai greičiausiai yra Pramogininkų (ESFP) asmenybės tipo žmogus. Kai Pramogininkus pagauna akimirkos jaudulys, jie nori, kad ir kiti tai pajustų. Prireikus išjudinti kitus, jokio kito tipo žmonės neskirs tiek laiko ir energijos kaip Pramogininkai, ir jokio kito tipo žmonės nemokės to daryti taip nepaprastai grakščiai.

Pramogininkų (ESFP) asmenybės tipas

Gyvenimo aistra

Pramogininkams labai patinka atsidurti dėmesio centre, stovėti scenoje ir būti matomiems viso pasaulio – daug Pramogininkų tampa aktoriais. Jiems patinka į pasirodymus įtraukti ir savo draugus, šnekučiuotis su visais, nepakartojamai ir drąsiai šmaikštauti, ir kiekvieną dieną paversti švente. Labai mėgstantys bendrauti Pramogininkai džiaugiasi paprasčiausiais dalykais, jiems nieko nėra maloniau, nei tiesiog smagiai pabūti su gerais draugais.

Taip pat iš visų asmenybių tipų Pramogininkai pasižymi stipriausiu estetikos pojūčiu. Nuo kūno priežiūros ir aprangos iki gražiai įrengtų namų – Pramogininkai išmano madą ir stilių. Iš pirmo žvilgsnio jie supranta, kas gražu, ir nebijo keisti savo aplinkos, kad ji atspindėtų jų asmeninį skonį. Pramogininkai iš prigimties smalsūs ir viską noriai tyrinėja.

Galbūt ne visada taip atrodo, bet Pramogininkai taip pat gerai žino, kad ne viskas sukasi tik aplink juos. Šios asmenybės yra pastabios ir labai jautrios kitų emocijoms. Pramogininkai dažnai pirmieji ateina į pagalbą prireikus aptarti sunkią problemą, mielai emociškai palaikydami bei praktiškai patardami. Tačiau jei problema susijusi su jais pačiais, Pramogininkai dažnai gali kiek įmanydami jos vengti, užuot atvirai pasikalbėję. Pramogininkams dažniausiai patinka situacijos su šiek tiek dramos ir aistros, tačiau ne tada, kai patys gali sulaukti kritikos.

Spontaniška dvasia

Didžiausias Pramogininkams iššūkis – jie dažnai taip susitelkia į patiriamus nuotykius ir malonumus, kad pamiršta pareigas ir atsakomybę. Sudėtinga priežasčių ir pasekmių analizė, kruopštus ir kantrus darbas, ilgai trunkančios informacijos paieškos – tikras galvos skausmas Pramogininkams. Susidūrę su to reikalaujančia užduotimi, jie mieliau pasikliaus sėkme, palauks geros progos arba tiesiog paprašys plataus draugų rato pagalbos. Svarbu, kad besidžiaugdami gyvenimu Pramogininkai nepamirštų ilgalaikių planų, pavyzdžiui, santaupų arba sveikatos – juk ne visada šalia bus žmogus, kuris padės pasirūpinti šiais dalykais.

Pramogininkai visada atpažįsta vertę ir kokybę – tai puiki savybė. Tačiau jiems yra sunku ką nors planuoti, todėl jų išlaidos kartais viršija pajamas. Pramogininkai labiau ieško galimybių pasinaudoti pasitaikančiomis progomis, nei stengiasi numatyti ilgalaikius tikslus – dėl tokio neatidumo kai kurie dalykai jiems tampa sunkiai pasiekiami.

Niekas taip neliūdina Pramogininkų kaip suvokimas, kad yra įkalinti aplinkybių ir negali kažko daryti.

Pramogininkai visada laukiami ten, kur reikia juoko, pokštų ir noro išmėginti ką nors nauja ir smagaus. Šio asmenybės tipo žmonėms nėra didesnio džiaugsmo, kaip susikviesti visus pasilinksminti. Valandų valandas jie gali plepėti apie viską ir visus, dalindamiesi su mylimais žmonėmis visais savo jausmais – tiek džiaugsmu, tiek rūpesčiais. Jei tik nepamiršta pasirūpinti savo reikalais, Pramogininkai visada būna pasirengę kartu su draugais atrasti naujų ir nuostabių dalykų, kurių gali pasiūlyti pasaulis.

01

Garsūs Pramogininkai