ENTJ tipas („Vadas/-ė“)

Jūs neturite daug laiko šioje žemėje, todėl negaiškite jo, gyvendami kažkieno kito gyvenimą. Nesusivaržykite visuomenės lūkesčiais – kas reiškia gyvenimą remiantis kitų žmonių mintimis. Neleiskite kitų žmonių nuomonėms nustelbti jūsų pačių vidinį balsą. Ir svarbiausia, turėkite pakankamai drąsos klausyti savo pačių širdies ir nuojautos. Jos visada žinos, kuo jūs iš tiesų norite būti. Visa kita nėra taip svarbu.

Steve Jobs

ENTJ asmenybės tipą turintys žmonės yra žvitraus proto, charizmatiški ir itin racionalūs. Jiems yra lemta vesti ir įkvėpti kitus žmones – joks kitas tipas neturi tokių lyderystės bruožų. Anot ENTJ, nieko nėra neįmanomo, jei tik įdedi pakankamai pastangų – dėl to nėra nieko keisto, kad šio tipo žmonėms nekyla sunkumų įtikinant kitus savo pasirinkto tikslo svarba.

ENTJ tipas

Šie įgimti lyderio bruožai suformuoja patį ENTJ asmenybės branduolį. ENTJ gali būti neįtikėtinai charizmatiški ir pasitikintys savimi – šios savybės kaip magnetas traukia ir kitus žmones, dėl ko ENTJ tipo asmenybės lengvai pasiekia užsibrėžtus tikslus. ENTJ tipo žmonės dievina iššūkius, kad ir kokie dideli ar maži jie būtų, ir tvirtai tiki, jog jie gali pasiekti viską, ką tik užsibrėžia, jei tik gaus pakankamai laiko ir išteklių. Dažniausiai tokio pasitikėjimo savimi rezultatas yra save išpildanti pranašystė – situacijose, kuriose kiti tipai pasiduoda ir pereina prie kitų projektų, ENTJ tipo žmogus nepaliauja stumtis tolyn ir dažnai pasiekia neregėtų rezultatų vien tik savo ryžto dėka.

Kita vertus, būtų nesąžininga ENTJ tipo žmonės laikyti siauro mąstymo individais – atvirkščiai, jie yra puikūs strategai, gebantys tiek kurti ilgalaikius planus, tiek juos įgyvendinti. Šios savybės ENTJ suteikia galimybę tapti puikiais verslo strategais – jų charizma ir pasitikėjimas savimi puikiai atitinka verslo pasaulio keliamus reikalavimus. Tokios asmenybės taip pat yra labai linkusios dominuoti ir rinktis agresyvias derybų taktikas, kuomet yra kalbama apie verslo sandėriams – nors tai neabejotinai gali atsisukti ir prieš patį ENTJ, dažniausiai nusileidžia ne jie, o jų oponentai.

ENTJ yra labai energingi ir išsiskiria puikiais bendravimo įgūdžiais. Jie nuoširdžiai mėgaujasi bendravimu su kitais žmonėmis ir gerbia tuos, kurie sugeba pasipriešinti ENTJ argumentams, ypač intelektualiose diskusijose. ENTJ paprastai greitai atpažįsta kitų žmonių talentus ir tai yra labai naudinga jiems patiems, nes su pasipriešinimu beveik niekada nesusiduriantys ENTJ gali greitai tapti ne pasitikinčiais savimi, o tiesiog arogantiškais.

Šio tipo žmonės nekenčia neefektyvumo, tinginystės ar kompetencijos stokos. ENTJ tipo žmogus tokiose situacijose gali tapti itin šaltas ir rūstus – ENTJ protas yra labai racionalus ir jiems yra visiškai nusispjauti į sentimentalumą, jei yra akivaizdu, kad kuris nors darbuotojas yra niekam tikęs.

Šio tipo asmenybės racionalumą laiko pačia svarbiausia savo savybe – būtent dėl šios priežasties jiems taip puikiai sekasi verslo pasaulyje, netgi jei ENTJ ir užsitarnauja beširdžio kapitalisto etiketę. Tikėtina, kad apie tai išgirdęs ENTJ tiesiog gūžtels pečiais ir pašaipiai pasakys – “Man nerūpi, kad tu mane laikysi nejautriu šunsnukiu, jei tik aš būsiu sėkmingas šunsnukis”.

Ironiška, tačiau ENTJ asmenybei yra būtinas kitų žmonių palaikymas, kad ji pasiektų pilną savo potencialą. Šie žmonės yra puikūs vadovai, tačiau netgi ir pats įžvalgiausias protas negali visko padaryti vienas. Tai yra itin pritaikoma ENTJ žmonėms, kurių pasitikėjimas savimi labai priklauso nuo komentarų iš jų „auditorijos“, nors pats ENTJ to jokiu būdu neparodys. Dėl šios priežasties ENTJ asmenybės turėtų skirti daugiau dėmesio kitų žmonių jausmams (ar bent apsimesti, kad tai jiems rūpi) – taip elgiasi dauguma subrendusių ir įtakingų ENTJ tipo žmonių, nors jų išorinis jautrumas gali slėpti šaltą ir nepalenkiamą protą.

Visos šios savybės puikiai atsispindi ENTJ žmogaus elgsenoje profesionalioje aplinkoje. Šio tipo asmenybės tiki, jog bet kokių emocijų parodymas yra silpnumo išraiška – tačiau tai nereiškia, jog ENTJ negali būti labai atsidavę ir jautrūs kitokioje aplinkoje. Jausmai yra ENTJ „Achilo kulnas“ ir jiems dažnai yra labai sunku atskleisti jautriąją savo pusę. Netgi labiausiai savimi pasitikintys ENTJ žmonės gali pasijusti bejėgiais tokiose situacijose. Jie turėtų sąmoningai stengtis ugdyti šią asmenybės pusę – ji nebūtinai turi daryti įtaką jų elgesiui darbo vietoje, tačiau toks visapusiškumas leistų ENTJ žmogui sujungti emocijas ir retą charizmos bei pasitikėjimo savimi dovaną.

Apibendrinant, ENTJ tipo žmonės yra labai daug dirbantys ir kantrūs individai, kuriems retai iškyla sunkumų siekiant užsibrėžtų tikslų. Didžiausi iššūkiai šio tipo asmenybėms yra susiję su jų polinkiu ignoruoti emocijas – nors tokia savybė ir praverčia verslo pasaulyje, asmeniniuose santykiuose ji gali sukelti rimtų problemų.

Garsūs Vadai

Komentarai