A scene showing a person with the Vadai (ENTJ) personality type

Vadai

ENTJ-A / ENTJ-T

Įžanga

Jūs neturite daug laiko, tad negaiškite jo gyvendami kieno nors kito gyvenimą. Nesileiskite įkalinami dogmos – gyvenimo, kuris yra apribotas kitų žmonių mąstymo rezultatais. Neleiskite kitų nuomonėms užgožti jūsų vidinio balso. Svarbiausia, turėkite drąsos sekti savo širdimi ir intuicija, nes jose slypi atsakymas į tai, kuo iš tiesų norite tapti. Visa kita nėra taip svarbu.

STEVE JOBS

Vado (ENTJ) asmenybės tipą turintys žmonės yra gimę būti lyderiais. Jie yra apdovanoti žavesiu ir pasitikėjimu savimi bei skleidžia tokį autoritetą, kuris suburia minias siekti bendrų tikslų. Kita vertus, Vadai taip pat neretai yra apibūdinami kaip negailestingai besivadovaujantys racionalumu ir pasitelkiantys savo užsidegimą, ryžtą ir aštrų protą tam, kad pasiektų bet kokius savo nusistatytus tikslus. Galbūt ir gerai, kad jų pasaulyje tėra apie 3 proc., kitaip jie užgniaužtų kuklesnius ir jautresnius asmenybių tipus. Vis dėlto tai Vadams turėtume dėkoti už daugelį įmonių ir institucijų, kurias šiandien priimame kaip duotybes.

Laimė slypi pasiekimuose

Vadai išties mėgsta gerus iššūkius, dideli jie būtų ar maži, bei tvirtai tiki, kad turėdami pakankamai laiko ir išteklių, jie gali pasiekti bet kokį tikslą. Dėl šios savybės Vado tipo asmenys dažnai tampa puikiais verslininkais, tiek gebančiais mąstyti strategiškai, atsižvelgiant į ilgalaikį tikslą, tiek su pasiryžimu ir tikslumu atliekančiais kiekvieną plano žingsnį. Šis ryžtas dažnai tampa savaime išsipildančia pranašyste, nes Vadai valios pastangomis siekia savo tikslų net ir tada, kai kiti pasiduotų, o jų Ekstravertiška (E) prigimtis reiškia, kad jie greičiausiai pastūmės ir visus kitus eiti kartu su jais, taip pasiekdami įspūdingų rezultatų.

Vado (ENTJ) asmenybė

Prie derybų stalo, ar tai būtų įmonės aplinkoje, ar perkant automobilį, Vadai yra linkę dominuoti, nepasiduoti ir nenusileisti. Taip yra ne todėl, kad jie iš prigimties yra beširdžiai ar nuožmūs, o greičiau todėl, kad jie nuoširdžiai mėgaujasi iššūkiu ir protų mūšiu, o jei kita pusė nesugeba atsilaikyti prieš jų spaudimą, Vadai nesiruošia dėl to atsisakyti pergalės.

Pagrindinė Vado mintis gali būti maždaug tokia: „Man nesvarbu, kad mane už nugaros vadinsite nejautriu šunsnukiu, jei tik išliksiu efektyvus šunsnukis.“

Jei ir yra kas nors, ką Vadai nuoširdžiai gerbia – tai žmonės, kurie yra jiems intelektualiai lygūs ir gali veikti su tokiu pat tikslumu ir kokybe, kokią išlaiko Vadai. Šio asmenybės tipo žmonės turi talentą pastebėti aplinkinių stiprybes, o tai jiems padeda tiek kurti komandas (nes niekas, kad ir koks nuostabus bebūtų, negali visko padaryti vienas), tiek apsisaugoti nuo pernelyg didelės arogancijos ir globėjiškumo išraiškų. Vis dėlto Vadai taip pat turi ypatingą įgūdį šaltakraujiškai ir nejautriai įvardyti kitų žmonių nesėkmes – ir būtent tokiais atvejais jie gali patekti į tikrą bėdą.

Žmogiškųjų santykių mokslas

Emocijų reiškimas nėra stiprioji visų Analitikų asmenybių savybė – tačiau Vadų atsiribojimas nuo emocijų dažnai yra ypač viešas ir tiesiogiai juntamas daug didesnio žmonių rato. Ypač profesinėje aplinkoje, Vadai paprasčiausiai sudoroja tuos, kurie, jų manymu, yra neproduktyvūs, nekompetetingi arba tingūs. Vado asmenybės tipo žmonėms emocijų rodymas yra silpnumo išraiška, o taip į viską žvelgiant lengva rasti priešų. Vadams praverstų prisiminti, kad jie dažniausiai yra visiškai priklausomi nuo gerai funkcionuojančios komandos – ir ne tik tuomet, kai siekia savo tikslų, bet ir tuomet, kai nori pripažinimo ir grįžtamojo ryšio.

Vadai yra išties energingi ir paprastai puoselėja visur dalyvaujančio ir esančio asmens įvaizdį. Neretai jie tokie ir yra. Vis dėlto šio asmenybės tipo žmonės turėtų nepamiršti, jog pripažinimą užsitarnavo ne tik savo, bet ir visos komandos darbu. Jų šeima, draugai ir kolegos iškelia Vadus aukščiau, nei jie patys galėtų pakilti – tad svarbu pripažinti ir juos palaikančių žmonių indėlį, talentą ir poreikius, ypač iš emocinės pusės. Net jeigu tektų šiek tiek apsimesti iki tol, kol toks į emocijas atsižvelgiantis bendravimas taps jiems natūralus, galiausiai Vadai turėtų suprasti, kad sugebėję įtraukti šį įgūdį tarp savo stiprybių, jie bus apdovanoti giliais ir teikiančiais pasitenkinimą santykiais, kurie padės pasiekti tiek pergalių, kiek tik jie sugebės atlaikyti.

01

Garsūs Vadai