ISFJ tipas („Gynėjas/-a“)

Jei nori padėti žmonėms, niekada negalvok apie konkrečius skaičius. Padėk vienam žmogui vienu metu, ir visada pradėk nuo tų, kurie yra šalia.

Motina Teresė

ISFJ asmenybės tipo žmonės yra kone altruistiškiausi ir labiausiai pasiryžę padėti kitiems. ISFJ retai sėdi sudėję rankas – vienoks ar kitoks dalykas vis tiek sulaukia jų dėmesio. Nors dauguma žmonių mielai už gerus darbus atsilygina gerumu, ISFJ tipo žmonės paprastai įdeda kur kas daugiau laiko ir energijos nei iš jų yra tikimasi. ISFJ klesti tradicinėse institucijose, ypač ten, kur jų veikla gali prisidėti prie visuomenės gerovės – pavyzdžiui, nemažai ISFJ siekia karjeros akademiniame sektoriuje, medicinoje, socialiniame darbe ar konsultavime. Jų asmenybės bruožai taip pat yra itin vertingi tiek administracinėse pareigose, tiek tokiose neįprastose srityse kaip interjero dizainas.

ISFJ tipas

Vienas iš didžiausių sunkumų, su kuriais ISFJ susiduria darbo aplinkoje, yra jų vengimas aiškiai pabrėžti savo pasiekimus. Šio tipo žmonės neįvertina savo pačių nuopelnų ir tai daro neigiamą įtaką jų karjeros galimybėms, kelia nusivylimą ir nepelnytai nustumia ISFJ į visišką šešėlį. ISFJ neturėtų gėdytis paminėti, kiek jie iš tiesų padarė – tai ne tik padės išvengti stresinių situacijų, bet ir skatins pačius ISFJ labiau pasitikėti savimi. ISFJ nepakanka vien tik žinoti, kad jie pasiekė tam tikrų rezultatų – giliai viduje jie nori būti pagirti (tiesiogiai ar netiesiogiai), nes būtent nuo to priklauso jų pasitikėjimas savimi ir energijos lygis.

Šio tipo žmonės taip pat turėtų kreipti daugiau dėmesio į savo darbo krūvį ir nedvejoti išreikšti nepasitenkinimą, jei tas krūvis tampa nepakeliamu. ISFJ yra linkę apsikrauti darbais, o jų gerumas dažnai yra ne gerbiamas, o šaltakraujiškai išnaudojamas. Šio tipo žmonės yra nepaprastai ištikimi, atsidavę ir kantrūs, tačiau jiems vis reikėtų stabtelėti ir paklausti savęs, ar aplinkinių pagalbos prašymai nekvepia išnaudojimu.

ISFJ tipo žmonės turi puikią atmintį bei vaizduotę, ir šios savybės pasireiškia labai įvairiais būdais. Pavyzdžiui, šio tipo žmonės gali lengvai pastebėti nederančias detales kieno nors pasakojamoje istorijoje, net jei ji yra pakartojama praėjus nemažam laiko tarpui. ISFJ taip pat yra nepralenkiami, kuomet reikia išrinkti dovaną artimam žmogui. Galiausiai, jiems gerai sekasi išlaikyti glaudžius tarpasmeninius santykius – ISFJ gali prisiminti net ir smulkiausius faktus apie kito žmogaus gyvenimą ar įpročius.

Nors ISFJ tipo žmonės retai susiduria su problemomis bendraudami ir pritapdami profesionalioje aplinkoje, mažai tikėtina, kad jie naudosis tomis pažintimis kildami karjeros laiptais. Šie tipai geriausiai dirba komandoje, kurioje nėra jokios įtampos tarp vadovų ir darbuotojų. Kai kurie ISFJ netgi laikosi tokio požiūrio, kad visi jų kolegos yra tarsi asmeniniai draugai – pavyzdžiui, jei senas bendradarbis pereis į kitą skyrių, gali būti, kad ISFJ taip pat paseks jo pavyzdžiu.

Šio tipo žmonės išsiskiria savo kruopštumu, kantrybe, patikimumu ir analitiniais įgūdžiais. Mažai tikėtina, kad ISFJ pasiūlys ar nedvejodami pritars itin naujoms ar radikalioms idėjoms, ar suburs komandą vardan kokio nors grandiozinio tikslo – tačiau jų ryžtas ir atsidavimas darbui dažnai yra kur kas svarbesni už paminėtus bruožus. ISFJ tipo žmonės yra labai tradiciški ir stengiasi išlaikyti esamą tvarką – tačiau tai nėra aklas atsidavimas. ISFJ yra atviri pokyčiams, jei tik jie neprieštarauja ISFJ vertybėms ir principams.

Nepaisant ISFJ veiksmingumo darbe, šeima šio tipo žmonėms visada bus pirmoje vietoje. ISFJ yra atsidavę savo artimiesiems ir yra tikėtina, kad jie visada bus apsupti šiltu ISFJ rūpesčiu ir dėmesiu.

Vis dėlto, ISFJ tipo žmonės turėtų saugotis savo polinkio persistengti, ypač šeimos aplinkoje. Kadangi ISFJ labai stengiasi pateisinti kitų žmonių lūkesčius, jų dėmesys kartais gali būti netgi įkyrus. Kai kuriuos asmenybės tipus, ypač labiau nepriklausomus ar šaltakraujiškesnius, toks elgesys tikrai erzins – jų reakcija į pagalbą ir užuojautą gali būti ne tokia, kokios ISFJ lauks ir tikėsis.

Garsūs Gynėjai

Komentarai