ENTP tipas („Novatorius/-ė“)

Rinkis nesaugų nepriklausomo mąstytojo kelią. Nebijok atverti savo idėjų kritikai ar pašaipoms. Sakyk, ką iš tiesų manai, ir puspročio etiketės bijok mažiau nei prisitaikėlio antspaudo. Ir niekada nebijok žengti į priekį, kai yra kalbama apie tau išties svarbius dalykus.

Thomas J. Watson

ENTP asmenybės tipą turintys žmonės dažnai yra vadinami velnio advokatais – ir tam yra svari priežastis. ENTP dievina diskusijas, nepriklausomai nuo jų temos ar turinio – jiems yra svarbiausia, kad pakaktų intelektinio malonumo. ENTP tipo žmogus gali netgi nepritarti tam tikrai idėjai, tačiau ją energingai ginti nuo oponentų – tai jiems yra savotiška proto mankšta. ENTP yra labai išradingi ir žvitraus proto – šios savybės suteikia jiems pranašumą debatuose, akademinėje veikloje bei politikoje. Šio tipo žmonėms paprastai gerai sekasi ir kitose srityse, reikalaujančiose ryžto metant iššūkį idėjoms ir žongliruojant keliais argumentais vienu metu.

ENTP tipas

Viena iš priežasčių, dėl ko ENTP tipo žmonės puikiai pasirodo kone kiekvienoje diskusijoje, yra jų įspūdingas žinių rinkinys ir gebėjimas greitai peršokti nuo vienos idėjos prie kitos, jas susiejant tik jiems patiems žinomu būdu. Jie tai daro labai greitai ir be didelių pastangų – ENTP žmogaus argumentų lavina gali dažnai priblokšti jų oponentus. Ši savybė gali būti ir teigiama, ir neigiama, priklausomai nuo to, su kuo diskutuoja ENTP – pavyzdžiui, jie gali nesunkiai į skutelius suplėšyti savo oponento argumentus debatuose apie politiką, tačiau toks pat elgesys ginčuose su antrąja puse gali ENTP santykiuose sukelti daug įtampos ir streso.

Kaip visada, nėra tokios savybės, kuri visada būtų tik teigiama – šiuo atveju, ENTP tipo žmonės turėtų prižiūrėti savo polinkį diskutuoti ir nepamiršti, kad kartais pati diskusija yra daug svarbesnė už teisingo atsakymo suradimą. Šio tipo žmonės tai puikiai žino, tačiau jie taip pat turi suprasti, jog tai, kas jiems teikia malonumą, gali greitai įskaudinti kitą žmogų.

ENTP asmenybės dažnai naudoja savo protą labai kryptingai ir tai yra itin pastebima profesinėje aplinkoje – šio tipo žmonės mėgsta generuoti idėjas ir apžvelgti visas galimybes, tačiau vengia praktinio planų įgyvendinimo. Tai gali būti labai vertinga savybė kai kuriose situacijose, tačiau ji dažnai sukelia įtampą darbo vietoje – ENTP kolegos gali pamanyti, kad pastarieji kiša savo nagus prie visų projektų, tačiau išsisuka nuo sunkiausių darbų. Be to, taip pat reikia paminėti, kad ENTP tipo asmenybės mėgsta mesti iššūkius egzistuojančioms taisyklėms ir procesams – ši savybė juos padaro itin vertingais tokiose situacijose, kur reikia atsikratyti senų darbo metodų ir surasti naujus.

Taip pat verta paminėti, jog šio tipo žmonėms maloniau spręsti sudėtingas užduotis ir iššūkius nei tvarkyti paprastus, kasdienius reikalus. ENTP mėgsta mąstyti apie grandiozines, daugiapusiškas idėjas ir jiems tai puikiai sekasi. Gali prireikti nemažai laiko, kol ENTP tipo žmogus suras būdą šią savybę pritaikyti praktiškai – tačiau jei jiems tai pavyks, ENTP idėjų srautas išties taps nesustabdomas. Vis dėlto, ENTP asmenybėms greičiausiai visada reikės kitų žmonių pagalbos tas idėjas pritaikant praktikoje.

Šio tipo žmonės yra labai tiesmuki ir sąžiningi. Jiems ne itin rūpi, kad kiti juos gali palaikyti nejautriais ar neužjaučiančiais, dėl to ENTP tiesmukumas daugelį žmonių gali nesunkiai įskaudinti. ENTP tiesiai sako, ką galvoja, nevyniodami žodžių į vatą – ir to tikisi iš kitų, ypač prašančiųjų ENTP pagalbos. Dėl to ENTP tipo asmenybės paprastai yra gerbiamos, tačiau ne itin mėgstamos – reikia nepamiršti, kad žmonės paprastai ne tik toleruoja “baltą” melą, bet kartais net ir nori jį išgirsti. ENTP labai erzina faktas, kad didžioji visuomenės dalis mandagumą, jautrumą ir komfortą dažnai vertina labiau nei nemalonią tiesą.

ENTP tipo žmonės yra labai racionalūs ir ne itin vertina emocijas ar jomis pagrįstus argumentus. Dėl to ENTP puikiai sekasi mąstyti logiškai, tačiau jausmai juos trikdo – pavyzdžiui, nors ENTP pasitikėjimas savimi ir humoro jausmas dažnai yra labai patrauklios savybės, jie dėl savo tiesmukumo gali visai to nenorėdami įžeisti kitą žmogų. Emocionalaus intelekto tipai yra ypatingai jautrūs tokiose situacijose – jie labai nemėgsta kritikos ir ginčų, kai tuo tarpu ENTP tai kartais yra tarsi savotiška pramoga.

Garsūs Novatoriai

Komentarai