A scene showing a person with the Menininkai (ISFP) personality type

Menininkai

ISFP-A / ISFP-T

Draugai

Kaip draugai Menininkai (ISFP) – turbūt vieni iš šilčiausių žmonių, kokius galima sutikti. Šios asmenybės paprastai yra nerūpestingos, spontaniškos, nesiveliančios į diskusijas, neklimpstančios į griežtus ilgalaikius planus. Sekinanti intelektinė veikla, kaip antai debatai apie Europos ekonominę politiką, ilgam neprikaustys jų dėmesio. Menininkams svarbu tai, kas vyksta čia ir dabar – jiems patinka tiesiog leisti laiką su draugais, užsiimti paprasta, smagia veikla.

Menininkų (ISFP) asmenybės tipas

Džiaugtis gyvenimu kartu

Menininkų asmenybės tipo žmonės tiki darbais, o ne žodžiais. Jie kalba apie tai, kas yra, o ne kas galėtų ar turėtų būti, arba dar bus, ir iš tiesų daro ir veikia. Ši aistra veikti – tikras išsigelbėjimas Menininkams, nes padeda jiems įveikti drovumą sutikus naujų žmonių. Menininkai dažnai yra itin jautrūs ir jiems reikia laiko, kad imtų pasitikėti naujais draugais ir galėtų atsiverti bei laisvai jaustis.

Jei naujas pažįstamas viską pradeda žodžiais „geriau tu...“, mažai tikėtina, kad kada nors užsimegs artima draugystė – Menininkai tokias pastabas priima labai asmeniškai ir jiems tai nėra malonu. Šio asmenybės tipo žmonės mielai bendrauja su visais, tačiau galimi draugai turėtų vengti pernelyg juos teisti ar ko nors reikalauti.

Jei draugai Menininkus visada palaiko ir santykiuose nekelia įtampos, Menininkai mielai atsilygina tuo pačiu, apdovanodami juos šiluma ir juoku. Būdami su draugais, kuriais pasitiki, Menininkai moka atsipalaiduoti, pamiršti taisykles, tradicijas ir lūkesčius, ir tiesiog maloniai leisti laiką.

Vis dėlto žmonėms, kuriems artimesnė saugi, apibrėžta aplinka, tokia draugystė gali kelti iššūkių – ypač jei jie skeptiškai žiūri į Menininkų nenuspėjamumą. Menininkai draugams palieka teisę laisvai gyventi, kaip jiems patinka – ir mainais nori, kad nebūtų kišamasi į jų gyvenimą.

Ramiems ir nelinkusiems teisti Menininkams dažniausiai yra lengva būti šalia kitų žmonių, tačiau aplinkiniams ne visada lengva būti šalia Menininkų.

Menininkams ypač svarbu turėti daug asmeninės erdvės ir laisvės, tad dažniausiai jie traukia kitus Tyrinėtojų tipų žmones, taip pat besilaikančius požiūrio „gyvenk ir leisk gyventi kitiems“. Menininkai nori iš tiesų veikti, o ne tik kalbėti. Jei mėgstate netikėtas dovanas ir tiesiog smagiai, ramiai pabūti drauge, vargu ar rasite geresnį draugą už Menininką.

04