A scene showing a person with the Menininkai (ISFP) personality type

Menininkai

ISFP-A / ISFP-T

Romantiniai santykiai

Menininkai (ISFP) yra paslaptingi, juos nelengva pažinti. Nors šio asmenybės tipo žmonės dažnai yra labai jausmingi, jie kruopščiai saugo savo jautrią širdį ir verčiau klausosi kitų, nei kalba patys. Menininkai dėmesį daugiausia sutelkia į savo partnerį ir neskuba atskleisti savo pačių nuotaikos ar jausmų. Kartais tai gali varyti į neviltį, tačiau jei priimsite Menininkus tokius, kokie yra, ilgainiui įsitikinsite, kad jie yra šilti, guvūs partneriai.

Maža tikimybė, kad santykiai su Menininkais išsikvėps – net po daugybės kartu nugyventų metų partnerius vis dar gali nustebinti jų slėpiningumas.

Menininkų (ISFP) asmenybės tipas

Ilgainiui Menininkų partneriai suvokia, kad jų gyvybingumas ir spontaniškumas neblėsta. Nors Menininkai dažnai nemoka ar nemėgsta kurti ilgalaikių planų, o rūpintis logika bei strategijomis verčiau palieka savo partneriams, šio asmenybės tipo žmonėms niekada nepristinga kasdienės veiklos. Rūpestingi ir smalsūs Menininkai noriai ieško, kokiomis smagiomis smulkmenomis pradžiuginti savo partnerį.

Toks Menininkų nenuspėjamumas pasireiškia ir praktiniais būdais – kas jau kas, bet Menininkų tipo žmonės iš meilės partneriui tikrai atšauks suplanuotą kelionę ir pasiliks namuose, šiam staiga susirgus gripu. Šioms asmenybėms iš tiesų patinka leisti laiką su partneriu – Menininkai nori, kad partneris jaustų jų rūpestį ir žinotų, kad yra jiems svarbus.

Švelni širdis

Svarbu, kad partneriai aiškiai parodytų, jog brangina Menininkų meilę ir dėmesį. Menininkai niekada neprašys už tai padėkoti, bet tikrai jausis įskaudinti, jei to neišgirs. Pripažinimas nebūtinai turi būti žodinis – Menininkams svarbu darbai, o ne žodžiai, ir jiems būtina žinoti, kad į jų jausmus atsakoma tuo pačiu. Taip pat atmintina, kad kritika ir konfliktai nedaug ką žeidžia taip kaip Menininkus, todėl jiems būtinas tam tikras emocinis palaikymas.

Jausdamiesi branginami, Menininkai su džiaugsmu atsilygins, kuo tik galėdami. Šio asmenybės tipo žmonės yra labai jausmingi, ir kone labiausiai tai atsiskleidžia jų intymiame gyvenime. Intymumas – tai galimybė Menininkams patenkinti partnerį, tad mėgaudamiesi šiomis akimirkomis jie atskleidžia visus savo jausmus. Viešumoje Menininkai dažnai nedrąsūs, bet kai būna vieni su partneriu, kuriuo pasitiki, ši užsklanda nukrinta.

Meilė iš visos širdies

Jausmai ir emocijos – kiekvieno Menininkų santykių aspekto esmė. Tačiau Menininkų negalima versti ką nors daryti, spausti anksti prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus – tai tikrai juos atbaidys. Jei šio asmenybės tipo žmogus nejaus jaudulio kas rytą savęs klausdamas, „kas toliau?“, jis greičiausiai anksčiau ar vėliau ims dvejoti, „ar tikrai verta?“.

Vis dėlto Menininkams pravartu išmokti nebijoti planavimo. Tai padėtų jiems augti, o partneriai galėtų padėti jiems drąsiau ir aiškiau reikšti savo viltis ir norus.

03