INFP tipas („Tarpininkas/-ė“)

Ne visad auksas ryškiai žiba; klajojantys ne visad ieško kelio; kas sena ir svarbu niekad nenyksta; gilių šaknų išjudint nieks negali.

J. R. R. Tolkien

Žmonės, turintys INFP asmenybės tipą, dažniausiai yra ramūs, uždari, dažnai netgi drovūs. Tačiau tokia išorė gali būti apgaulinga – nors INFP tipo žmonės ir yra atsargūs, jų entuziazmas ir ryžtas neturėtų būti nuvertinti, ypač yra kalbama apie jiems svarbius dalykus. Toks tylus užsidegimas nedažnai sutinkamas kituose asmenybės tipuose.

INFP žmonių jautrumas ir atsidavimas gali būti labai stiprūs ir ilgalaikiai – tačiau šio tipo asmenybės juos taikys labai atsargiai ir tik keliems to vertiems žmonėms. Idealizmas yra INFP asmenybės pagrindas – ir INFP tuo labai didžiuojasi. Deja, tai taip pat reiškia, kad tokios asmenybės dažnai jaučiasi nesuprastos ir vienišos – juolab kad jų yra labai nedaug (vos 4,3% gyventojų).

INFP tipas

INFP asmenybės tipo žmonės turi labai stiprų garbės jausmą, kas juos įkvepia ir palaiko sunkiose situacijose. Jeigu kažkas nori iš tiesų pažinti INFP tipo žmogų, yra labai svarbu suprasti, kas vis dėlto juos motyvuoja ir koks yra jų gyvenimo tikslas.

INFP asmenybės siekia harmonijos tiek savyje, tiek savo aplinkoje. Jie labai išgyvena dėl pasaulyje vykstančių blogybių, visomis jėgomis bandydami sukurti kažką pozityvaus. Žmonės su šiuo asmenybės tipu yra linkę į viską žiūrėti labiau iš idealistinės, o ne iš loginės perspektyvos. Jie reaguoja į grožį ir moralę, o ne į efektyvumą ar vertę.

INFP tipo žmonės gali be vargo kalbėti metaforomis ir turi neįtikėtiną dovaną kurti bei interpretuoti simbolius – dėl šios priežasties, INFP tipo asmenybės paprastai labai žavi poezija, o kai kurie INFP netgi imasi patys ją kurti. Šis asmenybės tipas negarbina logikos ar racionalumo – jų požiūriu, gyvenime yra daug svarbesnių dalykų. Taip pat tikėtina, kad INFP patiks diskutuoti filosofinėmis, abstrakčiomis temomis.

INFP asmenybės gali dažnai atsitraukti nuo savo veiklos, savotiškai pabėgdami nuo pasaulio ir paskęsdami savo giliose mintyse – tokiais atvejais jų parneriui gali prireikti daug jėgų norint išjudinti mąslųjį INFP.

INFP tipo žmonės taip pat turi bruožą, bendrą visiems NF tipams – jie yra išskirtinai gabūs kalboms. Be to, INFP asmenybės dažnai tampa garsiais rašytojais ar aktoriais, savo išgyvenimus ir mintis be vargo perkeldami į išgalvotus personažus. Kad ir kur juos nuneštų gyvenimo tėkmė, INFP visada lieka išradingi, kupini idėjų ir atkakliai siekiantys savo tikslų.

Galiausiai, dauguma INFP tipo asmenybių moka kituose žmonėse pastebėti netgi mažiausią gėrio apraišką. INFJ akyse netgi pats atgrasiausias žmogus turi kažką, kas yra verta pagarbos ar bent jau užuojautos.

Garsūs Tarpininkai

Komentarai