A scene showing a person with the Tarpininkai (INFP) personality type

Tarpininkai

INFP-A / INFP-T

Įžanga

Nors jie dažnai gali pasirodyti tylūs ar mažai pastebimi, Tarpininkai (INFP) išsiskiria spalvingu ir aistringu vidiniu gyvenimu. Tai yra itin kūrybingos ir lakios vaizduotės asmenybės, mielai pasineriančios į svajones bei mintyse kuriančios įvairiausias istorijas ir pokalbius. Tarpininkai garsėja savo jautrumu ir dažnai itin giliai ir emociškai reaguoja į muziką, meną, gamtą, ar juos supančius žmones.

Idealistiški ir empatiški Tarpininkai trokšta gilių, nuoširdžių santykių, ir jaučiasi pašaukti padėti kitiems. Tačiau tai yra retas, sunkiai perprantamas asmenybės tipas – dėl to Tarpininkai dažnai gali jaustis vieniši ar nematomi, klaidžiojantys pasaulyje, kuris, regis, nevertina jiems būdingų bruožų.

Ne visad auksas ryškiai žiba; klajojantys ne visad ieško kelio; kas sena ir svarbu niekad nenyksta; gilių šaknų išjudint nieks negali.

J. R. R. TOLKIEN
Tarpininko (INFP) asmenybės tipas

Empatijos dovana

Tarpininkus vienija nuoširdus noras pažinti žmogiškosios prigimties gelmes. Būdami apdovanoti nepaprastais savistabos gebėjimais, Tarpininkai dažnai analizuoja savo mintis ir jausmus – tačiau kartu trokšta suprasti ir aplinkinius. Šio asmenybės tipo žmonės yra empatiški ir nesmerkiantys, visada pasirengę nuoširdžiai įsiklausyti į kitą žmogų. Kai kas nors jiems atsiveria arba kreipiasi į juos paguodos, Tarpininkai jaučiasi pagerbti, kad gali išklausyti ir padėti.

Tarpininkų nuomone, idealūs santykiai (nesvarbu, kokioje sferoje) yra tokie, kuriuose abu žmonės nebijo atskleisti ne tik drąsiausias viltis ir svajones, bet ir slapčiausias baimes bei savo pažeidžiamumą.

Empatija yra viena didžiausių šio asmenybės tipo stiprybių, tačiau kartais ji gali būti ir didelė našta. Pasaulinio lygio rūpesčiai neretai sunkiai slegia Tarpininkų pečius. Šios asmenybės taip pat yra linkusios tarsi sugerti kitų žmonių blogą nuotaiką ar neigiamą požiūrį. Jei jie neišmoks laiku nustatyti ribų, Tarpininkai gali jaustis prislėgti ir bejėgiai daugelio rūpesčių akivaizdoje.

Tiesa ir tikrumas

Tik nedaugelis dalykų Tarpininkams kelia didesnį nerimą nei mintis, kad jie galbūt apsimeta kažkuo, kuo nėra. Dėl savo jautrumo ir tikrumo siekio šio asmenybės tipo žmonės yra linkę trokšti kūrybiškos saviraiškos galimybių. Todėl nenuostabu, kad daugelis garsių Tarpininkų yra poetai, rašytojai, aktoriai ir menininkai. Šio asmenybės tipo žmonės tiesiog negali nemąstyti apie gyvenimo prasmę ir tikslą – ir kartu jų laki vaizduotė prikuria daugybę įvairiausių istorijų, idėjų ir galimybių.

Tarpininkai turi talentą saviraiškai, neretai per metaforas ir išgalvotus personažus atverdami savo slapčiausias mintis ir paslaptis.

Šių vaizduotės peizažų pagalba Tarpininkai gali tyrinėti savo vidinę prigimtį ir savo vietą pasaulyje. Nors tai yra nepaprastai gražus bruožas, šios asmenybės kartais yra labiau linkę svajoti ir fantazuoti, o ne imtis konkrečių veiksmų. Kad nesijaustų nusivylę, įstrigę ar nekompetentingi, Tarpininkai tuo pačiu turi nepamiršti pasirūpinti, kad bent dalis jų svajonių ir idėjų virstų kažkuo realiu.

Prasmės paieškos

Šio asmenybės tipo žmonės dažnai jaučiasi pasimetę arba įstrigę, kol aiškiai neapibrėžia savo gyvenimo tikslo. Daugeliui Tarpininkų šis tikslas yra vienaip ar kitaip susijęs su kitų žmonių padrąsinimu ir empatija. Nors Tarpininkai nuoširdžiai nori padėti visiems, jiems yra kone būtina nukreipti savo energiją ir pastangas labai konkrečia kryptimi – kitaip jie gali greitai išsekti.

Laimei, kaip gėlės pavasarį, Tarpininkų kūrybiškumas ir idealizmas gali pražysti net ir po tamsiausių periodų. Nors šio asmenybės tipo žmonės supranta, kad pasaulis niekada nebus tobulas, jie vis tiek daro ką gali, kad jis taptų kuo geresnis. Šis tylus tikėjimas, kad visada reikia elgtis kilniai ir teisingai, paaiškina, kodėl Tarpininkai taip dažnai įkvepia užuojautą, gerumą ir grožį visur, kur tik yra.

01

Garsūs Tarpininkai