ESFJ tipas („Šeimininkas/-ė“)

Drąsinkite, remkite ir stiprinkite vieni kitus. Net ir vienam žmogui perduota teigiama energija bus juntama mūsų visų.

Deborah Day

Jei kas nors bandytų ESFJ asmenybės tipą turintį žmogų apibūdinti trimis žodžiais, jie greičiausiai būtų: praktiškas, geras ir lengvai bendraujantis. Šio tipo žmonės nuoširdžiai nori padėti kitiems ir į savo įsipareigojimus žiūri labai rimtai – jiems konkreti darbovietė nėra tokia svarbi, kaip proga pabendrauti su kitais žmonėmis ir pasijusti vertinamais bei gerbiamais.

ESFJ tipas

ESFJ tipo žmonės puikiai dirba komandoje, visada lengvai pajausdami kylančią įtampą ar bręstančius nesutarimus. ESFJ pažiūros paprastai yra labai tradicinės ir jie stengiasi ginti bei palaikyti esamą tvarką ir įstatymus. Šio tipo žmonės taip pat yra labai atsidavę savo darbui, nepriklausomai nuo užimamų pareigų – pradedant vakarėlio sielos vaidmeniu ir baigiant įtakingo vadovo postu. ESFJ tipo žmones galima nesunkiai atpažinti viešuose renginiuose – jie suranda laiko pabendrauti su kiekvienu svečiu.

Kadangi ESFJ tipo žmonės siekia harmonijos ir sutarimo visose situacijose, juos lengvai gali įžeisti kitų žmonių apatija ar nenoras dalyvauti veikloje, kuri ESFJ yra labai svarbi. Jei ši savybė nėra prižiūrima, ji gali tapti yda – dėl to ESFJ tipo žmonės turėtų retkarčiais stabtelėti ir nešališkai įvertinti savo elgesį, ypač būdami tarp kitų kultūrų, socialinių sluoksnių ar asmenybės tipų žmonių.

ESFJ tipo žmonės taip pat labai rūpinasi savo išvaizda ir socialiniu statusu – bendraujant su ESFJ, šių temų reikėtų vengti, ypač jei yra siekiama ESFJ pakritikuoti ar iš jų pasišaipyti. Šio tipo žmonės taip pat labai gerbia hierarchiją ir valdžią, tvirtai laikydamiesi nuomonės, kad bet kokios organizacijos stabilumas ir sėkmė daugiausiai priklauso nuo protingo vadovo.

ESFJ asmenybės dievina diskusijas apie praktinius dalykus ar kitų žmonių gyvenimus – tačiau vengia abstrakčių, teorinių pokalbių. Sudėtingų idėjų analizavimas ir diskusijos apie priežastis bei pasekmes ESFJ tipo žmones ne itin domina.

Galiausiai, reikia paminėti, kad ESFJ tipo žmonės yra itin šilti, jautrūs ir pastabūs. Jie labai rimtai žiūri į savo įsipareigojimus, itin vertindami saugumą ir stabilumą. ESFJ nepamiršta net ir mažiausių smulkmenų – šis asmenybės bruožas leidžia tokiems žmonėms būti rūpestingais ir ištikimais partneriais. ESFJ tipo žmonės teikia pirmenybę patikimumui, o ne spontaniškumui, ir vertina aiškumą ir nuspėjamumą visose gyvenimo situacijose.

Garsūs Šeimininkai

Komentarai