ESTP tipas („Verslininkas/-ė“)

Gyvenimas yra arba drąsus nuotykis, arba nieko vertas dalykas.

Helen Keller

Žmonės, turintys ESTP asmenybės tipą, yra labai socialūs, spontaniški ir tiesmuki. Aplinkiniai gali juos netgi dažnai pavadinti nemandagiais ar nutrūktgalviais, tačiau ESTP iš tiesų nuoširdžiai dievina veiksmą ir visada neria tiesiai į įvykių centrą. Šio tipo žmonėms nepatinka filosofinės diskusijos ar galvojimas apie ateitį – ESTP domina tik dabarties akimirka ir jie skiria visas jėgas tam, kad mėgautųsi tuo, kas yra, o ne galvotų, kas galėtų būti.

ESTP tipas

ESTP tipo žmonės mieliau elgtųsi greitai ir spontaniškai, nei suformuluotų detalų veiksmų planą, jį išnagrinėtų ir tik tada veiktų. Esant reikalui, jie grįš ir ištaisys savo klaidas – tačiau nemąstys apie jas iš anksto. Šio tipo žmonės taip pat turi įgimtą gebėjimą nuspėti žmonių mintis ir motyvus – kadangi ESTP yra labai pastabūs, pro jų akis nepraslysta nė menkiausi pasikeitimai kitų žmonių išraiškoje, aprangoje, elgesyje ir t.t. Joks kitas tipas neturi šios itin naudingos savybės.

ESTP į įstatymus, taisykles ar reikalavimus žiūri labiau kaip į rekomendacijas ar instrukcijas, o ne kaip į nelaužomus principus. Jei šio tipo žmogus tiki, kad reikia kažką daryti ir kad pasirinktas tikslas yra to vertas, jie tai padarys nepaisydami įstatymų ar visuomenės normų. Šiuo pavyzdžiu nenorima pasakyti, jog ESTP tipo žmonės iš prigimties yra įstatymų laužytojai – jie dažniausiai puikiai supranta gėrio ir blogio sąvokas, tačiau tiesiog teikia pirmenybę asmeninėms vertybėms ir principams, o ne kitų žmonių ar visuomenės nuomonei.

Šio tipo žmonės mėgsta dramatiškumą, aistrą ir fizinius malonumus. Tačiau jie turėtų būti atsargūs, kadangi toji aistra gali pasireikšti labai skirtingais būdais – ir kai kurie iš jų yra rizikingi ir kenksmingi patiems ESTP. Pavyzdžiui, nemažai lošėjų yra ESTP tipo žmonės. ESTP taip pat gali netyčia įskaudinti jautresnius aplinkinius, kadangi šio tipo žmonės yra labai tiesmuki ir remiasi faktais bei logika, o ne emocijomis.

Kadangi ESTP tipo žmonėms nepatinka teorijos ir abstrakčios temos, jie dažnai susiduria su problemomis mokykloje, ypač vėlesniais metais. Šio tipo žmonės teorijomis pagrįstus mokslus dažnai laiko beverčiais ar bent jau itin nuobodžiais. Tuo tarpu ESTP gali plykstelėti nežabota energija ir aistra, aptikę praktišką ir jiems įdomią veiklą. ESTP tipo žmonės gali būti labai įkvepiantys ir įtikinantys – dėl to jiems puikiai sekasi tokiose veiklose kaip prekyba ar reklama. Šis asmenybės tipas yra išties labai spalvingas ir yra labai svarbu, kad kiekvienas ESTP surastų savo talentus ir sritį, kurioje galėtų save realizuoti.

Garsūs Verslininkai

Komentarai