A scene showing a person with the Menininkai (ISFP) personality type

Menininkai

ISFP-A / ISFP-T

Darbo vietoje

Darbe Menininkai (ISFP) ieško tokių pareigų, kurias eidami galėtų kuo laisviau keisti įprastus metodus ir viską daryti savaip. Mažai tikėtina, kad aplinka su griežtomis normomis ir procedūromis patiks Menininkų asmenybės tipo žmonėms. Jie yra spontaniški, žavūs ir linksmi, ir jiems tiesiog būtina galėti išreikšti šį savo natūralumą bei žinoti, kad jų pastangos branginamos.

Menininkai pavaldiniai

Šio asmenybės tipo žmonės nemėgsta būti kontroliuojami ir tai labai greitai išryškėja jiems esant pavaldiniais – Menininkai negali pakęsti smulkmeniškos priežiūros. Jie negarsėja gebėjimu ilgam susitelkti ties vienu dalyku, nors moka puikiai prisitaikyti ir elgtis spontaniškai. Menininkai nebijo rinktis neįprastus, kai kada net rizikingus sprendimo būdus. Norint sėkmingai suvaldyti Menininkus, reikia iškelti aiškius tikslus ir duoti jiems laisvę veikti.

Menininkų (ISFP) asmenybės tipas

Jei šiuos dalykus pavyks sėkmingai suderinti, Menininkai mielai mokysis ir entuziastingai spręs problemas – ypač jei galės dirbti savarankiškai. Šio asmenybės tipo žmonės kuklūs, netgi drovūs, ir jie ne visada patys išdrįs pasiūlyti ar paprašyti pagalbos. Bet Menininkams patinka jausti, kad yra vertinami, tad tikėtina, kad gavę užduotį, jie kruopščiai dirbs, kad pelnytų pripažinimą.

Menininkai kolegos

Tarp kolegų Menininkai jaučiasi geriausiai. Jiems labai patinka dirbti su sau lygiais ir prisidėti sprendžiant praktines problemas. Nors Menininkus sekina pareigos, kurias einant reikia labai daug bendrauti, šie žmonės yra labai šilti ir puikiai moka užmegzti ryšius.

Menininkai yra tolerantiški ir draugiški. Jie dažniausiai padarys tai, ką reikia, nepriklausomai nuo to, kiek pastangų įdeda jų kolegos. Tačiau Menininkai yra jautrūs ir jiems būtina žinoti, kad šios jų pastangos yra branginamos – laiku pasakytas komplimentas juos labai paskatins. Menininkai dažnai neatsieja savo asmeninių tikslų nuo darbo, todėl gali būti šiek tiek nenuspėjami. Vis dėlto šią savybę atperka jų darnos troškimas ir noras rasti visiems naudingus sprendimus, jei tik įmanoma.

Menininkai vadovai

Tai yra turbūt daugiausia iššūkių Menininkams keliančios pareigos. Šie žmonės nemėgsta dominuoti ir jiems visai nepatinka valdyti kitus, planuoti ilgalaikius tikslus ar drausminti darbuotojus dėl nepatenkinamo elgesio. Tačiau vien tai, kad eidami tokias pareigas jaučiasi truputį nejaukiai, nereiškia, jog Menininkai negali būti puikūs vadovai.

Menininkai gerai moka klausytis, todėl tikėtina, kad jiems puikiai pavyks suderinti savo pavaldinių asmenines paskatas ir jiems skiriamas užduotis. Šios asmenybės suteikia pavaldiniams laisvę daryti tai, ką reikia, spręsti tai, kas išspręstina, ir dažnai kartu kimba į darbus. Menininkai vadovai išsiskiria iš kitų gebėjimu įkvėpti ir bendradarbiauti, todėl darbuotojų paprastai yra iš tiesų mėgstami.

07