INFJ tipas („Advokatas/-ė“)

Kiekvienas žmogus turi pasirinkti, ar jis žengs į kūrybingo altruizmo šviesą, ar egoizmo tamsą.

Martinas Liuteris Kingas

INFJ asmenybės tipas yra labai retas (mažiau nei 1% visų pasaulio gyventojų) ir išsiskiriantis neįprastų bruožų rinkiniu. Nors jie gali pasirodyti labai tylūs, INFJ asmenybę turintys žmonės pasižymi itin tvirta nuomone, ypač kai kalbama apie dalykus, kuriuos jie laiko svarbiais savo gyvenime. Jei INFJ asmenybė dėl kažko kovoja, taip yra dėl to, kad jie giliai tiki pačia idėja, o ne iš savanaudiškų paskatų.

INFJ asmenybes traukia link žmonių, kuriems reikia pagalbos – jie skuba padėti suklydusiam kolegai, traukia į nelaimių ištiktas vietas, dalyvauja gelbėjimo operacijose, užsiima labdaringa veikla ir t.t. Šios asmenybės mato tai kaip pareigą ir jų gyvenimo įprasminimą – INFJ tvirtai tiki, jog niekas kitas nepadėtų pasauliui taip kaip visų diktatorių nuvertimas bei žmonių sutelkimas bendram tikslui. Karma ir panašios idėjos INFJ asmenybėms yra labai patrauklios.

INFJ tipas

Šie būdo bruožai taip pat yra sustiprinami INFJ asmenybėms būdinga unikalia idealizmo ir tvirtos nuomonės kombinacija – būtent tai INFJ leidžia savo idėjas paversti realybe. Tik nedaugelis kitų asmenybių tipų turi šį gebėjimą, ir tai yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl daugelis INFJ asmenybių anksčiau ar vėliau realizuoja savo svajones ir prisideda prie žmonijos gerovės didesniu ar mažesniu mastu.

Žmonės, turintys INFJ asmenybės tipą, yra plunksnos meistrai, išsiskiriantys itin šilta ir malonia kalba. INFJ asmenybių jautrumas leidžia jiems gana lengvai susitapatinti su kitais, intuityviai suvokiant, ką kitas žmogus mąsto ir išgyvena. Toks malonus ir lengvas bendravimo būdas dažnai gali sudaryti įspūdį, kad INFJ iš tiesų yra itin atviri ir bendraujantys. Iš tiesų yra visai atvirkščiai – INFJ asmenybės tipas yra vienas iš giliausių ir paslaptingiausių, o žvilgtelėti į šių žmonių sielos gelmes dažnai nepavyksta net ir ilgamečiams draugams.

INFJ asmenybėms reikia saugotis nuo savotiško „perdegimo“, kadangi jų užsispyrimas ir ryžtas gali lengvai tapti nevaldomi. INFJ asmenybės tipą turintys žmonės yra introvertai ir jiems būtinai reikia rasti laiko sau, atitrūkstant nuo kitų žmonių – kitaip jų vidinė energija greitai išseks. Tą galima nesunkiai pamiršti, įsijautus į sudėtingą užduotį ar siekiant kokio nors tikslo. Pervargę INFJ gali nustebinti ir išgąsdinti aplinkinius, staiga atsitraukdami nuo savo veikos ir užsisklęsdami savyje – turint omenyje, kad INFJ paprastai yra gana bendraujantys, toks jų elgesys gali likti visiškai nesuprastas.

INFJ asmenybės labai rūpinasi kitų žmonių jausmais ir tikisi tokio pat rūpesčio iš kitų. Dėl to nėra nieko keisto, kad žmonės, turintys šį asmenybės tipą, yra labai jautrūs ir pažeidžiami konfliktinėse situacijose – netgi šaltakraujiškiausi INFJ tipo atstovai sunkiai priima kritiką. Šis jautrumas yra INFJ asmenybių „Achilo kulnas“ – jei jie negali ramiai pasitraukti iš rimto konflikto, tuomet tikėtina, kad bandymas jį išspręsti jiems sukels daug streso ar netgi sveikatos problemų.

Garsūs Advokatai

Komentarai