A scene showing a person with the Advokatai (INFJ) personality type

Advokatai

INFJ-A / INFJ-T

Įžanga

Elkitės su žmogumi taip, lyg jis jau būtų toks, koks turėtų būti – taip padėsite jam tapti tuo, kuo jis gali tapti.

JOHANN WOLFGANG VON GOETHE

Advokatai (INFJ) yra rečiausias iš visų asmenybės tipų. Nepaisant to, jie sugeba pasaulyje palikti pėdsaką. Šio asmenybės tipo žmonės pasižymi giliu idealizmo ir sąžiningumo jausmu, tačiau nėra tušti svajotojai – jie imasi konkrečių veiksmų, kad realizuotų savo tikslus ir sukurtų ilgalaikę gerovę. Pagalbą kitiems jie neretai laiko savo gyvenimo tikslu. Tačiau nors Advokatus galima neretai aptikti dirbant įtraukiančius gelbėjimo ar labdaros darbus, tikroji jų aistra yra išsiaiškinti negandos priežastis, kad antrą kartą žmonių gelbėti nebereikėtų.

Advokato (INFJ) tipas

Padėk man tau padėti

Advokatai išties turi išskirtinį charakterio bruožų derinį: nors ir yra linkę kalbėti švelniai, jie turi labai aiškią nuomonę ir nepaliaudami kovos už tai, kuo tiki. Jie yra ryžtingi ir tvirtos valios, tačiau retai pasitelkia šias savybes savanaudiškiems tikslams. Advokatai yra linkę pasinaudoti kūryba, vaizduote, savo įsitikinimais ir jautrumu ne tam, kad gautų sau naudos, o tam, kad kurtų ramybę ir pusiausvyrą. Lygybė ir karma – tai dvi Advokatams labai svarbios sąvokos, ir jie yra linkę tikėti, jog bet kokio žmogaus širdį galima pasiekti su meile ir užuojauta.

Niekas taip nepradžiugina Advokatų, kaip jų sumanytas ir žmonių gyvenimą pakeičiantis sprendimas.

Advokatams nesunku užmegzti ryšį su kitais, nes jų talentas – švelni ir jautri žmonių, o ne logikos ar faktų, kalba. Nenuostabu, kad jų draugai ir kolegos mano, jog jie puikiai moka ir mėgsta bendrauti. Vis dėlto Advokatai yra Introvertai (I) ir būtų gerai, jei tie draugai nepamirštų leisti Advokatams pabūti vieniems ir atsikvėpti, pernelyg nesijaudindami, jiems netikėtai atsitraukus nuo įprastų veiklų. Advokatai labai rūpinasi kitų jausmais ir patys tikisi panašaus supratimo, įskaitant ir tuos atvejus, kai jiems kuriam laikui tiesiog reikia daugiau asmeninės erdvės.

Nenuilstantys kovotojai

Advokato tipo asmenybėms išties svarbiausia yra nepamiršti pasirūpinti savimi. Jų tvirti įsitikinimai gali lengvai privesti prie lūžio taško, o jei toks užsidegimas taps nevaldomas, jie gali išsekti, rizikuoti savo sveikata ir patirti daug streso.

Tai ypač pastebima, kai Advokatai atsiduria konfliktinėse situacijose ir yra kritikuojami. Jų jautrumas priverčia juos imtis visko, kas tik įmanoma, norint išvengti manomai asmeninių atakų, tačiau kai tai yra neišvengiama, jie gali imti gintis ypač neracionaliais ir jiems kenksmingais būdais.

Advokatai išgyvena dėl to, kad pasaulyje yra pernelyg daug neteisybės ir nelygybės, tačiau jie tuo pačiu tiki, jog tai galima pakeisti. Joks kitas asmenybės tipas nėra tinkamesnis pradėti judėjimą, kovojantį prieš blogį, kad ir kokio masto jis bebūtų. Advokatams tiesiog vertėtų nepamiršti, jog besirūpinant pasauliu, būtina pasirūpinti ir savimi.

01

Garsūs Advokatai