A scene showing a person with the Logikai (INTP) personality type

Logikai

INTP-A / INTP-T

Karjera

Plačiai mąstantiems ir ekscentriškiems Logikams (INTP) kartais gali būti sunku rasti jiems tinkantį darbą ir karjeros kelią. Logikai yra neįprastos asmenybės, turinčios unikalų požiūrį į pasaulį, ir tik nedaugelis darbo vietų yra sukurtos atsižvelgiant į jų poreikius ir galimybes.

Vis dėlto pasitelkę šiek tiek išradingumo, Logikai gali susirasti darbą, kuriame būtų išnaudotos visos jų stipriosios savybės, įskaitant kūrybiškumą, aistrą idėjoms ir novatorišką dvasią. Šios savybės, kaip ir daugelis kitų šio asmenybės tipo bruožų, yra gana retos. Dėl šios priežasties Logikai, įdėję šiek tiek pastangų, gali rasti būdų išsiskirti įvairiose srityse.

Logikų (INTP) asmenybės tipas

Pašaukti tyrinėti

Logikai trokšta tyrinėti, bet ne bet ką ir ne bet kaip. Šio asmenybės tipo žmones traukia teorijų ir idėjų sferos, jie trokšta pasinerti po kasdienio gyvenimo paviršiumi ir tyrinėti visatos paslaptis.

Logikams ideali darbo diena – tai sudėtingų, iš pažiūros neišsprendžiamų problemų sprendimas, nesvarbu, ar tai būtų naminių gyvūnėlių parduotuvės valdymas, ar teorinis lygiagrečių visatų tyrinėjimas.

Logikai yra nepasotinamai smalsūs, todėl gali atrasti grožį tokiose mįslėse, su kuriomis susidūrę kiti asmenybių tipai greitai ima nuobodžiauti. Logikai yra dažnai randami tarp matematikų, analitikų, tyrėjų ir mokslininkų, ypač abstraktesnėse srityse, tokiose kaip fizika. Darbas inžinerijos ir technologijų srityje taip pat gali būti tinkamas, ypač jei jame yra vietos kūrybiškumui – Logikai kur kas mieliau kurs naujus sprendimus, nei leis savo dienas įgyvendindami kažkieno kito idėjas.

Tačiau Logikai nebūtinai turi apsiriboti tik techninėmis sritimis. Šio asmenybės tipo žmonių talentas analizuoti ir tirti gali būti neįkainojamas beveik bet kurioje srityje, o patys Logikai gali suspindėti net ir tose profesijose, kurios neatrodo akivaizdžiai tinkamos. Bet koks darbas, leidžiantis šioms asmenybėms ką nors išrasti ar eksperimentuoti su naujais procesais – nuo dėstymo iki vadybos ir prekybos – gali suteikti Logikams begalinį pasitenkinimą.

Gilesnė motyvacija

Kartais Logikų kolegoms gali būti sunku juos suprasti. Skirtingai nuo daugelio asmenybės tipų, Logikus motyvuoja ne noras padaryti įspūdį viršininkui, būti pripažintiems bendradarbių ar gauti gražiai skambančias pareigas. Tiesą sakant, juos dažnai netgi atstumia tai, kas įkvepia kitus darbuotojus – pavyzdžiui, komandinės dvasios stiprinimo pratybos, atsitiktiniai pašnekesiai koridoriuje, reguliarūs susirinkimai ar motyvacinės vadovų kalbos.

Vietoje viso to šio asmenybės tipo žmones labiausiai motyvuoja jų pačių smalsumas ir aukšti reikalavimai sau. Logikams „pakankamai gerai“ retai kada yra pakankamai gerai, ir jie negalėtų pakęsti būti pavadinti vidutiniškais ar (dar blogiau) niekuo neišsiskiriančiais. Tačiau jie nėra darbštūs vien iš principo, ir ne kiekviena užduotis vienodai patraukia jų dėmesį. Kartais Logikai gali ignoruoti rutininį ar administracinį darbą, kad galėtų užsiimti veikla, kuri, jų manymu, yra įdomesnė ar svarbesnė.

Dažnai viskas, ko Logikai tenori, yra visa galva pasinerti į įdomų projektą – ir juos gali lengvai suerzinti bet kas, kas tam trukdo.

Nedaug dalykų Logikus pykdo labiau nei nuolatinis įkyraus viršininko klausinėjimas ar priklausomybė nuo kitų žmonių pastangų. Dėl to šio asmenybės tipo žmones dažnai traukia darbovietės, skatinančios savarankiškumą ir turinčios palyginti plokščią hierarchiją. Tam puikiai tinka tyrimų laboratorijos, taip pat bet kokia aplinka, kurioje Logikai gali atlikti užduotis ir tyrinėti įvairius sprendimo būdus, nesirūpindami dėl per petį spoksančių žmonių. Dar viena alternatyva Logikams, siekiantiems išlaikyti lankstumą ir nepriklausomybę, yra savarankiška veikla, pasirinkus konsultantų ar laisvai samdomų specialistų kelią.

Socialiniai ženklai

Šiais laikais beveik kiekviename darbo skelbime yra reikalaujama, kad kandidatai mokėtų puikiai bendrauti su žmonėmis. Savo ruožtu Logikai gali ginčytis, kad bendravimo įgūdžiai yra pervertinti, ir, atsižvelgiant į tai, kad daugelyje sričių vyksta duomenų ir technologijų panaudojimo revoliucija, jie bent iš dalies gali būti teisūs. Darbdaviams vis dažniau reikia tokių žmonių kaip Logikai, kurie galbūt nėra itin lengvai bendraujantys, tačiau puikiai geba perprasti sudėtingas sistemas ir kritiškai mąstyti.

Logikams retai gerai sekasi dirbti ten, kur iš jų nuolat reikalaujama didelės empatijos ir šilto bendravimo. Vis dėlto šio asmenybės tipo žmonės yra gana lengvai prisitaikantys, todėl jie gali sėkmingai dirbti ir į klientų aptarnavimą ar pagalbą žmonėms orientuotose pareigose. Dirbant tokiose srityse Logikams gali tekti mankštinti savo protą eksperimentuojant su naujais, vis veiksmingesniais klientų aptarnavimo būdais.

Logikams gali kilti pagunda vengti bet kokių darbų, kuriuose tektų dažnai susidurti su kitais žmonėmis, tačiau laikui bėgant jie dažnai supranta, kad sėkmė bet kurioje srityje reikalauja bent šiek tiek bendravimo ir bendradarbiavimo su kitais.

Jei šio asmenybės tipo žmonės vis sakys sau, kad jie tiesiog negali dirbti darbo, kuriame yra bendravimo elementų, jie save nuvertins ir be reikalo apribos savo galimybes. Laikui bėgant Logikai dažniausiai pamato, kad jų įžvalgumas ir kūrybiškumas yra išties paklausūs darbo rinkoje – tačiau jiems retkarčiais gali tekti keletą minučių pasišypsoti ir palinksėti galva, kad gautų galimybę įrodyti savo sugebėjimus.

06