INTP karjera

INTP asmenybės pasižymi daugeliu neįprastų bruožų ir tai atsispinti jų karjeroje. Pirmiausia reikėtų paminėti bruožą, jungiantį visus INTP asmenybės tipo žmones – jų meilę teoriniams metodams ir idėjoms. Tinkamiausios INTP karjeros kryptys paverčia šį bruožą rimta stiprybe, kadangi retas asmenybės tipas moka taip gerai žongliruoti teorijomis kaip INTP. Dėl šios priežasties, INTP asmenybę turintys žmonės dažnai tampa puikiais mokslininkais, matematikais ar sistemų analitikais.

INTP karjera

INTP asmenybės taip pat mėgsta atrasti ir analizuoti paslėptus principus ar idėjas. Daugelis INTP karjeros krypčių leidžia tokio tipo žmonėms gerai panaudoti šią savybę ir atitinkamai juos apdovanoja – retą asmenybės tipą žavi teoriniai tyrinėjimai. INTP tipo žmonės gali būti puikiais strategais, verslo analitikais, kompiuterinių žaidimų kūrėjais, programuotojais ar inžinieriais (šis darbas yra ypač patrauklus dėl neišvengiamo teorinio aspekto).

INTP tipo žmonės yra nepriklausomi (netgi ekscentriški) ir sau kelia labai aukštus reikalavimus. Jie nemėgsta būti valdomi – ar valdyti kitus. Šie bruožai tradicinėse kompanijose nėra laikomi itin patraukliais, dėl ko INTP turėtų vengti jų paminėjimo pokalbyje dėl darbo. Kita vertus, jei INTP vadovas pasirodo esąs pakankamai atviras bei įžvalgus, šio tipo žmogus gali tapti neįkainojamu ir niekada neišsenkančiu idėjų generatoriumi.

Galiausiai, verta paminėti jog INTP tipo žmonės yra „vieniši vilkai“ ir palankiausios jų karjeros sukasi būtent apie šį bruožą. INTP gyvena paskendę savo mintyse, mėgsta vienatvę ir negali pakęsti plepalų ar beprasmių užduočių. INTP asmenybės nesupranta ir nemėgsta emocionalaus bendravimo ir pokalbių su klientais ar bendradarbiais. Dėl šių priežasčių darbas su klientais yra netinkamas INTP tipo žmogui – jis mieliau dirbs su informacija ar teorijomis. Pavyzdžiui, INTP asmenybę turintys žmonės dažnai tampa puikiais advokatais, informacijos analitikais, ar netgi žurnalistais.

Komentarai