A scene showing a person with the Logikai (INTP) personality type

Logikai

INTP-A / INTP-T

Draugai

Logikai (INTP), kaip ir visi kiti žmonės, ieško savo draugystėse įdomių veiklų ir palaikymo. Tačiau šis asmenybės tipas trokšta ir šio to daugiau – intelektualinio gilumo. Ne visi žmonės gali atitikti Logikų draugams keliamus standartus, tačiau kai kas nors juos atitinka, ryšys gali užsimegzti akimirksniu ir nustebinti visus, kurie manė, kad šį, iš pažiūros atsiskyrėlišką, asmenybės tipą jau buvo perpratę.

Išrankūs ar nesirenkantys bet ko?

Mielai būdami tik savo minčių draugijoje, Logikai neturi ypatingo poreikio apsupti save kitais žmonėmis. Dėl šios priežasties ne visada yra lengva artimiau susidraugauti su šiomis asmenybėmis. Tačiau kai Logikai vis dėlto atsiveria, jie gali būti linksmi, išradingi draugai, neieškantys žodžio kišenėje.

Logikų (INTP) asmenybės tipas

Geriausi Logikų draugai paprastai išsiskiria panašia aistra naujoms idėjoms, mįslėms ir sprendimams. Tačiau tai nereiškia, kad šio asmenybės tipo žmonės ieško tik jiems pritariančių draugų. Logikai neprieštarauja, kad jų idėjoms būtų metamas iššūkis – netgi atvirkščiai, jie labai gerbia žmones, kurie priverčia juos permąstyti savo prielaidas ir neleidžia jiems atsipalaiduoti.

Logikų draugystės paprastai yra grindžiamos žiniomis ir įkvėptos idėjų, teorijų ir koncepcijų mainų. Žmonės, kurie nesugeba žengti koja kojon su Logikais arba kurių skoniai smarkiai skiriasi (nesidalinkite paskalomis apie įžymybes su Logikais), gali pasijusti ignoruojami arba atstumti. Logikai mėgsta skirti savo pokalbius temoms, kurios jiems atrodo reikšmingos, arba žmonėms, kurie jiems itin patinka.

Logikų intelektualus stilius tinka ne visiems, bet tai nėra kažkas blogo. Dauguma šio asmenybės tipo žmonių mieliau renkasi nedidelį gerų draugų ratą.

Draugystės prasmė

Kai draugai kreipiasi į juos su problemomis ir dilemomis, Logikai paprastai džiaugiasi galėdami padėti. Iš jų galima tikėtis logiškų patarimų ir racionalių sprendimų, net pačiai painiausiai situacijai virstant privalumų ir trūkumų sąrašu.

Tačiau kai kalba pasisuka apie emocinę paramą ar širdies reikalus, šio asmenybės tipo žmonės gali pasijusti ne savo rogėse. Logikams viena didžiausių (ir sunkiausių) draugystės pamokų yra ta, kad kartais žmonėms nereikia patarimų, kaip išspręsti savo problemas – jiems tiesiog reikia žmogaus, kuriuo jie galėtų pasikliauti ir kuris sunkiu metu pabūtų šalia.

Logikai yra linkę manyti, kad didžiausia jų stiprybė slypi jų prote. Tačiau draugystės patirtis gali padėti jiems suvokti, kad pasauliui jie gali pasiūlyti daugiau nei tik savo idėjas, kad ir kokios originalios ar novatoriškos jos būtų.

Laikui bėgant daugelis Logikų supranta, kad gyvybingos diskusijos ir visą naktį trunkantys smegenų šturmo seansai gali būti smagūs, bet tai dar ne viskas, ką gali pasiūlyti draugystė. Šios asmenybės pasižymi nepaprastu gebėjimu kiaurai permatyti tokius paviršutiniškumus kaip socialinis statusas ar aprangos stilius, ir įvertinti visą žmogaus viduje slypintį potencialą. Pasaulyje, kuris yra apsėstas noro pritapti, Logikai gali įkvėpti savo draugus nesilaikyti kvailų prietarų, nepaisyti minios „išminties“ ir atrasti savo unikalų balsą.

04