A scene showing a person with the Logikai (INTP) personality type

Logikai

INTP-A / INTP-T

Romantiniai santykiai

Neįprastas Logikų (INTP) savybių derinys dažnai maloniai nustebina jų romantinius partnerius. Šio asmenybės tipo žmonės iš šono gali atrodyti mąslūs ir santūrūs, tačiau kai jie atsipalaiduoja, atsiskleidžia ir jų žaisminga, kūrybinga pusė.

Santykiuose Logikai gali pasitelkti savo išradingumą, kad nei vienam partneriui poroje nebūtų nuobodu. Jie moka sugalvoti išradingų, netikėtų būdų, kaip priversti savo antrąją pusę pasijusti ypatingu/-a.

Logikai, kaip Intravertai, vertina asmeninį laiką, tačiau tai nereiškia, kad jie netrokšta draugijos. Logikams ideali antroji pusė yra ne tik tas žmogus, su kuriuo galima leisti laiką, bet ir lygiavertis partneris, galintis mesti iššūkį jų idėjoms. Šio asmenybės tipo žmonės nori praleisti gyvenimą siekdami mokytis ir tobulėti. Jie tikisi, kad mylimas žmogus ne tik pritars šiai misijai, bet ir aktyviai ją skatins.

Logikų (INTP) asmenybės tipas

Šioms asmenybėms ne visada lengva sukurti santykius, atitinkančius šiuos standartus. Logikai gali vis atidėlioti tą momentą, kai jiems teks išeiti už savo komforto zonos ir susipažinti su naujais žmonėmis. Net ir tuomet, kai jie kuo nors susidomi, Logikams gali prireikti laiko, kad ryžtųsi surizikuoti būti atstumti ir pakviesti tą žmogų į pasimatymą. Būti dėmesio centre emociškai jautrioje situacijoje nėra lengva niekam, o ypač Logikams.

Tikras ryšys

Logikai nuo pat pradžių į santykius žiūri rimtai. Kai jie pagaliau sutinka partnerį, su kuriuo juos sieja tikras ryšys – žmogų, kurio protą jie gerbia ir su kuriuo būti jiems patinka – šios asmenybės puikiai žino, kad to negalima laikyti savaime suprantamu dalyku.

Net ir pasimatymų fazėje Logikai yra neįprastai tiesmuki ir atviri. Jie nemato prasmės žaisti žaidimų, ir nors gali būti tylūs, jie neapsimetinėja. Šio asmenybės tipo žmonės retai filtruoja savo nuomonę ir ragina savo partnerius taip pat būti atviriems su jais. Daugeliui Logikų tiesmukumas nėra nemandagumo ar blogų manierų požymis – priešingai, juo verta didžiuotis, jau nekalbant, kad tai yra puikus būdas išvengti nesusipratimų.

Santykiams plėtojantis, Logikų kasdieniai poreikiai pasirodo esą paprasti. Jiems ne itin reikia dovanų, staigmenų, sudėtingų socialinių planų ar įmantrių pasimatymų. Kita vertus, jei jų partneriai nori šių dalykų, Logikams gali net nekilti mintis kažką suplanuoti.

Šioms asmenybėms gali tekti įdėti ypatingų pastangų ir dėmesio, kad išmoktų, kaip išreikšti savo meilę taip, kad tai patiktų jų antrosioms pusėms. Priešingu atveju jų partneriai gali jaustis ignoruojami, neįvertinti ar net nemylimi. Žvelgiant iš teigiamos pusės, Logikai tokias situacijas gali paversti galimybėmis panaudoti savo išradingumą.

Konfliktų sprendimas

Nedaugelis žmonių mėgsta konfliktus, tačiau Logikai yra ypač linkę užsisklęsti, kai susiduria su emociniais nesutarimais. Užuot sulėtinę tempą ir iš tikrųjų įsiklausę, šio asmenybės tipo žmonės gali pasitelkti savo logines galias ir bandyti įrodyti, kad partneris dėl kažko klysta. Logikai taip pat gali siūlyti paprastus, racionalius sprendimus, nenorėdami liesti gilesnių problemų ir jausmų painiavos.

Kilus konfliktui, Logikai gali būti kalti dėl tam tikro sąmoningo vengimo. Jie kartais yra linkę per ilgai ignoruoti tiek savo, tiek partnerių jausmus.

Bręsdami Logikai dažnai suvokia, kad žmonių emociniai poreikiai (įskaitant ir jų pačių) yra tikri ir pagrįsti. Racionalumą mėgstančiam asmenybės tipui tai ne visada būna lengviausia pamoka. Vis dėlto šis suvokimas gali padėti Logikams įveikti iššūkius, su kuriais susiduria visi ilgalaikiai santykiai. Kalbėti apie jausmus jiems yra neįprasta, tačiau Logikai gali išmokti rasti emocinį bendrumą su partneriu net ir nesutarimų akimirkomis.

Džiaugsmo neracionalumas

Logikai yra linkę gyventi minčių pasaulyje. Romantiški santykiai gali padėti jiems ištrūkti iš savo minčių, leisdami patirti džiaugsmo ir malonumo pilnatvę dabarties akimirkoje.

Ši patirtis gali būti transformuojanti, atskleidžianti stiprybes, savybes ir troškimus, apie kuriuos Logikai net nebuvo pagalvoję. Turėdami kūrybingą ir gyvą vaizduotę, Logikai gali būti stebėtinai entuziastingi ir aistringi partneriai, gebantys plėsti savo akiratį taip, kad tai pasitarnautų jų santykiams – tačiau kartu niekada neprarandantys savojo „aš“ jausmo.

03