A scene showing a person with the Logikai (INTP) personality type

Logikai

INTP-A / INTP-T

Darbo vietoje

Sudedamosios dalys, reikalingos, kad Logikai (INTP) būtų patenkinti darbe, yra gana paprastos. Šio asmenybės tipo žmonės trokšta intelektualinės stimuliacijos, laisvės įgyvendinti savo idėjas ir galimybių spręsti sudėtingus galvosūkius. O jei šiuos poreikius jie gali patenkinti turėdami minimalius socialinius įsipareigojimus ir kuo mažiau nuobodžių administracinių užduočių, tuo geriau.

Nors kai kurie Logikai gali šaipytis iš šios minties, jie dažnai geriausiai dirba tuomet, kai bendradarbiauja su kitais žmonėmis. Šios asmenybės yra linkusios gyventi savo mintyse, generuodamos idėjas ir įžvalgas greičiau, nei gali sugalvoti, ką su jomis daryti. Logikai kartais gali susierzinti, kai vadovai ar bendradarbiai priverčia juos sulėtinti tempą ir pamąstyti, kaip įgyvendinti savo idėjas, tačiau ilgainiui būtent tokie kolegos gali tapti Logikų sėkmės paslaptimi.

Logikų (INTP) asmenybės tipas

Logikai kaip pavaldiniai

Esant tinkamoms sąlygoms, Logikai pavaldiniai yra novatoriški ir išradingi, lengvai įveikiantys bet kokias sudėtingas problemas. Tačiau aplinkoje, kuri riboja jų savarankiškumą arba verčia juos dirbti nuobodų, rutininį darbą, šios asmenybės gali greitai prarasti motyvaciją.

Dėl to gali susidaryti gana liūdnas užburtas ratas. Logikams dažnai kyla pagunda praleisti ar atidėti užduotis, kurios jiems atrodo nuobodžios ar tarsi nevertos jų, tačiau kol jie neįrodys savo patikimumo ir sugebėjimų atlikdami šiuos darbus, jų vadovai tikriausiai nesuteiks jiems taip trokštamos veiksmų laisvės. Nors Logikai ir labai norėtų peršokti prie įdomiausių užduočių, pirmiausia jie turi įrodyti savo vertę.

Tačiau yra ir gerų naujienų: Logikams laikas, praleistas žemesnėse pareigose, gali padėti įgyti svarbių įgūdžių ir įpročių, kurie vėliau padės sėkmingai dirbti. Šio asmenybės tipo žmonės turi daug stipriųjų pusių, tačiau projektų užbaigimas nėra viena iš jų. Logikai gali pasirinkti, ar niurnėti dėl priežiūros ir apribojimų, su kuriais neišvengiamai susidurs karjeros pradžioje, ar pasinaudoti papildoma atskaitomybe ir struktūra savo naudai, išmokdami efektyviau įgyvendinti savo idėjas.

Logikai kaip kolegos

Kartais Logikai į kolegas gali žiūrėti ne kaip į grupę žmonių, su kuriais galima bendrauti ir dirbti, o kaip į potencialius trukdžius, kurie galbūt kartais suteikia naudingų žinių. Tai nereiškia, kad šio asmenybės tipo žmonės niekada nesidžiaugia bendradarbių draugija, tačiau vien čiauškėjimo prie kavos aparato perspektyva Logikų rytais iš lovos nepakels.

Vis dėlto Logikai dažnai gali gauti daug daugiau naudos iš savo kolegų, nei tikisi. Apsupdamos save žmonėmis, kurie jiems vis iškelia kokį nors iššūkį, šios asmenybės gali įsitikinti, kad iš tikrųjų dirba maksimaliai gerai. Ir nors Logikai ne itin mėgsta bendrauti, jie dažnai pastebi, kad darbo diena prabėga šiek tiek greičiau, kai jie turi galimybę pasidalyti savo idėjomis su kolegomis, kuriuos gerbia.

Nors šio asmenybės tipo žmonės gali sakyti, kad jiems patinka susikaupti ties vienu dalyku, slapta jie trokšta ir įvairovės. Logikai, kurie užmezga abipuse pagarba grįstus santykius, dažniau sulaukia prašymų prisidėti prie naujų projektų savo idėjomis ir patirtimi. Jei jie nori išlikti įdomiausių naujovių, vykstančių jų darbovietėje, sūkuryje, Logikams vertėtų įsitvirtinti kaip naudingiems bendradarbiams, o ne vienišiems vilkams.

Logikai kaip vadovai

Logikams paprastai ne itin rūpi valdyti kitus žmones, tačiau nepaisant to, jiems dažnai patinka užimti vadovaujančias pareigas. Būdami vadovų pozicijoje, šio asmenybės tipo žmonės gali deleguoti administracines užduotis, kurios jiems kelia didžiulį nuobodulį, sutelkdami dėmesį į tai, kas juos iš tiesų džiugina – naujų idėjų kūrimą.

Logikai vadovai paprastai būna tolerantiški ir lankstūs. Jie yra atviri pasiūlymams (žinoma, jei tie pasiūlymai yra logiški) ir savo darbuotojams suteikia pakankamai laisvės. Tačiau ši laisvė turi savo kainą – Logikai visiems kelia aukštus reikalavimus ir tikisi, kad pavaldiniai akimirksniu supras jų įžvalgas ir lygiai taip pat pateiks savąsias.

Šio asmenybės tipo vadovai gali garsėti kaip reiklūs ir įžvalgūs. Jie greitai pastebi netikslumus savo pavaldinių darbe ir gali nepagailėti neigiamų komentarų. Įgiję daugiau patirties, Logikai vadovai dažnai pastebi, kad derindami kritiką su pagyrimais ir padrąsinimais jie gali labiau įkvėpti savo komandą – ir, kas ne mažiau svarbu, džiaugtis geresniais rezultatais.

07