A scene showing a person with the Architektai (INTJ) personality type

Architektai

INTJ-A / INTJ-T

Karjera

Profesinė kompetencija dažniausiai yra būtent ta sritis, kurioje Architektai (INTJ) sužiba ryškiausiai. Jų gebėjimo perprasti sudėtingas teorijas ir principus, po to juos paverčiant aiškiomis ir įgyvendinamomis idėjomis negali pranokti joks kitas asmenybės tipas. Architektai moka atmesti tai, kas nesvarbu, prisikasdami iki pačios esmės ir net ir didžiausią painiavą paversdami efektyviu ir stulbinančiai paprastu dalyku.

Vis dėlto kad Architektų novatoriškos idėjos būtų įgyvendintos, jie dažniausiai turi jas pristatyti kitiems žmonėms ir juos įtikinti, kad jų pasiūlymas yra vertas dėmesio. Kaip žinome, draugiškų santykių kūrimas su autoritetingais asmenimis toli gražu nėra viena Architekto stiprybių. Kaip ir daugumai, karjeros pradžioje Architektams paprastai tenka kęsti ne itin įdomius darbus ir įprasti prie neigiamų atsakymų, kol jie nesukaupia pakankamai patirties, kad į jų idėjas būtų atsižvelgiama.

Architektai visuomet ras būdų automatizuoti ar bent jau pagreitinti nuobodžius veiksmus, o jiems įgyjant vis daugiau patirties, šio tipo žmonių pasitikėjimas savimi, atsidavimas ir kūrybingumas anksčiau ar vėliau atvers jiems kelią į taip trokštamą laisvę ir rimtesnius iššūkius.

Vieno žmogaus komanda

Architektams patinka dirbti vieniems arba bent jau mažose grupėse, kur jie gali labiausiai atskleisti savo kūrybingumą ir darbštumą, nepertraukinėjami kolegų klausimų ir nuobodžiaujančių viršininkų kvietimų į pasitarimus. Tad menka tikimybė sutikti Architektą, einantį grynai administracines pareigas ar besimėgaujantį darbu, kuriame reikia nuolatinio bendravimo ar itin intensyvaus komandinio koordinavimo. Šie žmonės ne veltui dažnai yra vadinami vienišais vilkais – jie puikiai jaučiasi pasirinkę, pavyzdžiui, inžinierių, teisininkų, programuotojų ar laisvai samdomų konsultantų kelią, priimdami tik tokius vadovus, kurie yra pakankamai kompetentingi, ir vengdami tų, kurie neleidžia jiems pilnai atsiskleisti.

Architektų (INTJ, -A/-T) karjera

Savarankiškumo troškimas ir absoliuti pagarba kompetencijai reiškia, kad Architektai negali pakęsti žmonių, kurie nėra pakankamai gabūs ar darbštūs ir tai kompensuoja kelią į sėkmę skindamiesi per socialinius įgūdžius ir ryšius. Architektų reikalavimai yra itin aukšti, ypač kai kalbama apie juos pačius. Pastebėję kolegų ar vadovų nekompetentingumą ar prastą darbą, šio tipo žmonės jiems greitai praranda bet kokią pagarbą, ir ją atgauti tampa itin sunku. Architektai vertina asmeninę iniciatyvą, ryžtą ir įžvalgą, tvirtai įsitikinę, kad nepakankamai aukšta atlikto darbo kokybė tėra tingumo atspindys. Kokiam nors nevykėliui pataikūnui sugebėjus vien tik pažinčių pagalba pakilti karjeros laiptais, nereikėtų nustebti, kad pasitaikius progai, Architektas savo kantrybę ir išradingumą pritaikys kiek kita kryptimi.

Pilkieji kardinolai

Architektams kopiant karjeros laiptais ir augant jų reputacijai, šio tipo žmonės atitinkamai ima ieškoti sunkiau įgyvendinamų užduočių. Architektams it oro reikia progreso, naujų iššūkių ir galimybių, ir jie dažnai to siekia nusitaikydami į pozicijas, leidžiančias daryti įtaką platesnei įmonės ar organizacijos strategijai. Nors Architektai ir netrokšta būti dėmesio centre, jie mėgsta valdyti visus savo pasirinktų projektų aspektus – dėl to šio tipo žmones dažnai galima rasti mažo matomumo, bet įtakingose pareigose, pavyzdžiui, kaip projektų vadovus, sistemų inžinierius, rinkodaros strategus ar sistemų analitikus.

Vienaip ar kitaip, Architektų įžvalgumas, kūrybingumas ir gebėjimas įgyvendinti užsibrėžtus planus gali praversti siekiant karjeros bet kokioje srityje, kurioje kruopščiai apgalvoti veiksmai atneša nuspėjamus rezultatus. Nors yra išties sunku įsivaizduoti Architektą, sėkmingai dirbantį klientų aptarnavimo ar personalo valdymo srityje, šio tipo žmonės dažniausiai sugeba išsikirsti sau nišą bet kokioje organizacijoje – jei tik nenusprendžia pradėti savo pačių verslo, taip tapdami visiškais savo karjeros šeimininkais.

06