A scene showing a person with the Architektai (INTJ) personality type

Architektai

INTJ-A / INTJ-T

Draugai

Architektams (INTJ) geriau sekasi užmegzti draugiškus nei romantiškus santykius, tačiau jie tiek ten, tiek ten susiduria su panašiais sunkumais. Siekis išlikti emociškai nepriklausomiems nepadeda Architektams suprasti kitus ir kitiems suprasti juos. Be to, Architektai dažnai net nesivargina užmegzti ryšio su potencialiais draugais, jei išanalizavę aplinkybes nusprendžia, kad tam gali būti per daug kliūčių.

Architektai (INTJ, -A/-T) kaip draugai

Ieškant sau lygaus

Architektai gali greitai susidaryti nuomonę apie tai, kas veikia, kas neveikia, ko jie ieško ir ko ne. Toks filtras kitiems gali pasirodyti arogantiškas, tačiau Architektų nuomone, tai tiesiog leidžia nukreipti dėmesį ten, kur jie gali atsiskleisti geriausiai. Ieškodami draugų, Architektai labiau už viską trokšta sutikti panašiai mąstantį protą. Negalintieji tuo pasigirti jiems atrodo tiesiog nuobodos. Architektai nori turėti galimybę su draugais dalytis idėjomis – jiems mažiausiai rūpi tušti plepalai ar bendrų pažįstamų apkalbos.

Architektai retai turi daugiau nei keletą tikrų draugų, mielai iškeisdami gausų pažįstamų būrį į gilumą ir supratimą.

Be to, draugų gausa gali riboti Architekto nepriklausomybę ir savarankiškumą – jie nedvejodami atsisakys draugų atnešamo socialinio statuso dėl daugiau laisvės. Šio principo Architektai laikosi net ir santykiuose su žmonėmis, su kuriais jiems miela bendrauti, nereikalaudami daug dėmesio, kad išlaikytų tvirtus santykius ir vertindami tokią pačią draugų nepriklausomybę.

Kalbant apie emocinę paramą, vargu ar Architektus kas nors pavadintų talentingais guodėjais. Šio tipo žmonės slepia savo jausmus po proto ir logikos šydu, tikėdamiesi iš draugų to paties. Susidūrę su daug aistrų sukeliančia situacija, Architektai gali tiesiog pasimesti ir nežinoti, kaip su ja susitvarkyti, apstulbindami draugus, įpratusius prie šaltakraujiško Architekto užtikrintumo.

Neįprasti iššūkiai

Kita vertus, būdami ten, kur jaučiasi patogiai, apsupti žmonių, kuriuos gerbia, Architektai gali nesunkiai atsipalaiduoti ir džiaugtis gyvenimu. Jų sarkazmą ir kandų humorą gali įvertinti ne kiekvienas, tačiau tie, kurie tai sugeba, gaus progą pasimėgauti fantastiškomis istorijomis. Tai viena priežasčių, dėl kurių Architektai paprastai ieško draugų tarp Analitikų ar Diplomatų grupių tipų – pastarieji gali nesunkiai skaityti tarp eilučių ir suprasti, ką Architektas turi omenyje.

Su Architektu draugauti nelengva. Užuot siekę socialinio pripažinimo ar remdamiesi bendrais kasdieniais rūpesčiais, Architektai grindžia savo draugystes intelektualumu, bekompromisiu sąžiningumu ir abipusiu noru augti ir mokytis. Tai yra talentingi ir visada tobulėjantys žmonės, to paties besitikintys ir iš savo draugų – ir tuo pačiu mielai pasiryžę jiems pagelbėti. Tie, kurie negalės pasigirti tokiomis savybėmis, bus palaikyti nuobodomis. O tie, kurie atitiks aukštus Architektų reikalavimus, supras jų priežastį ir galės su Architektu užmegzti artimą draugystę, ištveriančią visas kliūtis.

04