A scene showing a person with the Tarpininkai (INFP) personality type

Tarpininkai

INFP-A / INFP-T

Stiprybės ir silpnybės

Tarpininkų (INFP) stiprybės

Tarpininko (INFP) tipo stiprybės
 • Idealizmas. Tarpininkų draugai ir mylimi asmenys galiausiai ims žavėtis jų optimizmu ir jo tikėtis. Tarpininkų nepalaužiamas tikėjimas, kad žmonės iš prigimties yra geri, tiesiog gal ne visada suprantami, sunkumų metu suteikia jiems ypač atsparų negandoms požiūrį.
 • Harmonijos siekimas ir vertinimas. Tarpininkai nesiekia valdžios ir jiems nerūpi dominavimas. Jiems labiau patinka demokratiškas požiūris: jie labai stengiasi, kad būtų išgirstas kiekvienas balsas ir perspektyva.
 • Atviras požiūris ir lankstumas. Požiūris „gyvenk ir leisk gyventi kitiems” Tarpininkams yra tarsi savaime suprantamas – jie nemėgsta būti ribojami taisyklių. Šie žmonės yra linkę pasikliauti kitų gerais tikslais, ir tol, kol jų pačių principai ir idėjos nėra puolami, jie parems tuos, kurie mano, jog daro tai, kas yra teisinga.
 • Kūrybiškumas. Tarpininkų atvirumas naujovėms ir polinkis į fantaziją leidžia jiems į viską pažvelgti iš neįprastų pusių. Kadangi šie žmonės sugeba į vieną visumą sudėti daug, rodos, nesusijusių idėjų, nenuostabu, kad daugelis jų yra pagarsėję poetai ir autoriai.
 • Aistra ir energija. Kai kas nors patraukia Tarpininkų vaizduotę ir atspindi jų įsitikinimus, jie pasineria į darbą ir gali paskirti daug laiko, energijos, minčių ir emocijų tam projektui įgyvendinti. Šio asmenybės tipo žmonių drovumas neretai neleidžia lipti ant scenos, tačiau jie pirmieji ateis į pagalbą, jei tik jos prireiks.
 • Atsidavimas ir sunkus darbas. Nors daugelis pasiduoda vos atsiradus kliūčių, Tarpininkai (ypač Tvirtabūdiško (-A) potipio) sugeba nepasiduoti dėl savo didelės vizijos. Žinojimas, kad jų darbas yra prasmingas, suteikia šioms asmenybėms prasmės pojūtį ir netgi drąsos, kai tenka įgyvendinti ką nors, kuo jie tiki.

Tarpininkų (INFP) silpnybės

Tarpininko (INFP) tipo silpnybės
 • Per stiprus idealizmas. Tarpininkai neretai tampa pernelyg dideli idealistai, o tai reiškia, kad jiems tenka nusivilti, ir daug kartų, nes pasaulyje neišvengiamai yra daug blogio. Tai galioja ir asmeniniame gyvenime – Tarpininkai dažnai idealizuoja savo partnerius, pamiršdami, kad niekas nėra tobulas.
 • Per didelis altruizmas. Tarpininkai kartais mato save kaip pernelyg savanaudiškus žmones, tačiau taip yra tik todėl, kad jie nori duoti daug daugiau nei dabar išgali. Tai tampa problema, jei jie ima save spausti prisidėti prie pasirinkto tikslo ar žmogaus, pamiršdami prieš tai pasirūpinti artimųjų, o ypač savo, poreikiais.
 • Nepraktiškumas. Kai kas nors patraukia Tarpininkų vaizduotę, jie pamiršta apie kasdienius rūpesčius ir paprastus malonumus. Kartais šio asmenybės tipo žmonės tampa pernelyg asketiški ir netgi liaujasi valgę ar gėrę, kad tik greičiau pasiektų savo tikslą.
 • Nemėgsta dirbti su duomenimis. Tarpininkai neretai taip susitelkia į bendrą vaizdą, kad net pamiršta, jog mišką sudaro atskiri medžiai. Tarpininkai puikiai jaučia emocijas ir moralę, tačiau kai duomenys prieštarauja jų idealams, tai gali virsti tikru iššūkiu.
 • Daug ką priima asmeniškai. Tarpininkai dažnai į kritiką ir iššūkius žvelgia kaip į asmeniškus išpuolius, o ne tiesiog paraginimą persvarstyti savo poziciją. Bandydami išvengti kylančio konflikto, Tarpininkai gali išeikvoti daug laiko ir energijos, beviltiškai bandydami surasti sprendimą, kuriuo būtų patenkinti visi.
 • Uždarumas. Tarpininkai yra privatūs, santūrūs ir drovūs, todėl juos yra ypač sunku pažinti. Šios savybės taip pat prisideda prie kaltės jausmo, kurį šio asmenybės tipo žmonės dažnai jaučia dėl to, kad neatiduoda daugiau savęs tiems, kuriais rūpinasi.
02