A scene showing a person with the Tarpininkai (INFP) personality type

Tarpininkai

INFP-A / INFP-T

Karjera

Iš visų asmenybės tipų, Tarpininkams (INFP) turbūt sunkiausia rasti juos tenkinančią karjerą. Nors galbūt yra prasminga kantriai mokytis pagal tam tikrą struktūrą ir metų metus siekti diplomo – tai Tarpininkams yra sunkus darbas. Vis dėlto neretai būtent to reikia, jei šios asmenybės nori ko nors pasiekti joms patinkančioje srityje. Tarpininkai kartais pasvajoja, kaip jie norėtų tiesiog gyventi ir daryti, ką panorėję, be jokio streso ar griežtumo, būdingo profesiniam gyvenimui.

Neretai, kaip ir daugeliu kitų atvejų, atsakymas slypi kažkur viduryje – darbe, kuris prasideda nuo aistros ir atsidavimo, tačiau kuriam būtinas apmokymas. Dėl to net ir ilgametės akademinės pastangos gali būti susietos su aistra. Pernelyg daug Tarpininkų nuklysta nuo daug žadančio karjeros kelio dėl nekantrumo ar susierzinimo, galiausiai pasiduodami kasdienio gyvenimo būtinybėms ir dirbdami darbe, kuris yra skirtas ne jiems. Nepaisant net ir gana aukštų Tarpininkų reikalavimų, šiuolaikinė ekonomika gali deramai atlyginti už jų kūrybiškumą, savarankiškumą ir altruizmą – jei tik Tarpininkai įdės pakankamai pastangų, kad sukauptų pakankamai žinių ir įgūdžių.

Tarpininko (INFP) tipas ir karjera

Keliai į tikslą

Visų pirma, rodos, kad beveik kiekvieno Tarpininko vaikystės svajonė yra tapti rašytoju. Nors romanai yra klasikinis pasirinkimas, jis retai yra lengvai įgyvendinamas – be to, laisvę vertinantiems Tarpininkams yra daug kitų, dažnai daug prieinamesnių, pasirinkimų. Internetas suteikia daug galimybių rašyti tinklaraščius ar tapti laisvai samdomu darbuotoju. Pavyzdžiui, tarptautinėms organizacijoms ar verslams neretai prireikia tokių darbuotojų kaip Tarpininkai, kad šie pasitelktų savo talentą kalboms ir ne tik išverstų, bet ir puikiai pristatytų jų idėjas kita kalba ar net visai kitokioje visuomenėje. Tuo tarpu mažesnėms organizacijoms dažnai labai reikia žmogaus, kuris galėtų sklandžiai ir elegantiškai pristatyti jų veiklą vietos bendruomenei.

Bet kuris projektas, idėja ar sritis gali būti praturtinti Tarpininkų meniškos ir natūralios kalbos.

Tikras grožis čia slypi tame, kad jei Tarpininkų vidiniai interesai sutaps su darbiniais, jie ne tik turės galimybę dirbti su projektu, kuris juos įkvepia, bet ir galės išlaikyti daug nepriklausomybės savo kūryboje. Dabar galbūt net labiau nei bet kada anksčiau reikia autentiškų, nuoširdžių asmenybių, galinčių užkariauti žmonių širdis ir protus rašytiniu žodžiu.

Kai kuriems Tarpininkams labiau patinka asmeniškesnis darbo pobūdis, kuomet jie gali dirbti akis į akį su klientais bei matyti, kaip jų pastangos gerina aplinkinių gyvenimo kokybę. Paslaugų sfera, kaip kad masažo terapija, fizinė reabilitacija, konsultavimas, socialinis darbas, psichologija ar netgi mokytojo darbas gali Tarpininkams teikti didelį pasitenkinimą ir pasididžiavimą, kad jie prisideda prie progreso ir augimo. Tarpininkų tipo asmenys yra linkę teikti pirmenybę ne sau, o kitiems – tai ne visada gali išeiti į gera, tačiau vargu ar kas nors priverstų pasijusti taip gerai, kaip, pavyzdžiui, pirmasis nepriklausomas paciento žingsnis ir šypsena po ilgo ir pasiaukojančio Tarpininko gydymo.

Ieškant pašaukimo

Tarpininkai tikrai negalėtų ilgai ištverti ypač daug streso keliančioje, komandiniu darbu paremtoje ir užimtumu šurmuliuojančioje aplinkoje – arba darbe, kur jiems būtų užkrauta daug nuobodžių ir biurokratiškų užduočių. Tarpininkai nori dirbti kūrybiškai ir ramiai viską apsvarstydami – jie tikrai nėra didelį stresą galintys atlaikyti pardavimo agentai. Vis dėlto šioms asmenybėms gali būti sunku visiškai išvengti joms menkai tinkančio darbo, kadangi tai yra daugelio sričių pradinis laiptelis. Pasiduoti ir dirbti lengvesnį, bet niekur nevedantį darbą yra kur kas blogiau. Tarpininkų vertybes atspindinčią veiklą, kuris būtų daugiau nei darbas, rasti yra sunku, tačiau kartais tai tiesiog būtina stengtis padaryti.

06