A scene showing a person with the Tarpininkai (INFP) personality type

Tarpininkai

INFP-A / INFP-T

Romantiniai santykiai

Tarpininkai (INFP) yra svajotojai ir idealistai, o šios savybės labiausiai išryškėja jų romantiniuose santykiuose. Šioms asmenybėms niekada nepritrūksta vaizduotės, kai jos svajoja apie santykius ir kuria idealaus jų sielos žmogaus vaizdą. Tarpininkai kone nuolat galvoja apie tai, kaip viskas galėtų ar turėtų būti. Vis dėlto idealaus partnerio rasti neįmanoma – Tarpininkai turi suprasti, kad tobulų žmonių nėra, o patys santykiai taip pat magiškai neatsiranda ir neišsilaiko. Jiems yra būtini kompromisai, supratimas ir pastangos.

Tarpininko (INFP) tipas ir romantiniai santykiai

Nuoširdūs romantikai

Laimė, šie dalykai Tarpininkams nėra svetimi – ir nors jiems gali būti sunku atskirti ilgai puoselėtą fantaziją nuo realybės, šie žmonės savo partneriams atiduoda visą širdį, labai juos vertindami, atsiduodami ir pasitikėdami.

Tarpininkai nuoširdžiai tiki pačia santykių idėja – tuo, kad du žmonės gali papildyti ir pagerinti vienas kito gyvenimą, vienas kitam suteikdami daug daugiau laimės nei būdami vieni. Šios asmenybės labai stengiasi palaikyti savo partnerius ir išreikšti savo meilę, kad įsivaizduojamas idealas virstų realybe.

Vis dėlto Tarpininkai neskuba įsipareigoti. Jie yra Žvalgantys (P) individai, tad beveik visada ieško arba naujų santykių, arba būdų pagerinti esamus. Šios asmenybės turi būti įsitikinusios, kad tikrai rado sau tinkamą žmogų. Pasimatymų fazėje Tarpininkai neretai pradeda nuo įvairių palyginimų, bandydami atrasti, kaip jų naujasis partneris dera su jų įsivaizduotu idealu. Toks lyginimas naujam partneriui gali tapti rimtu iššūkiu, nes retas žmogus gali atitikti Tarpininkų lakios vaizduotės ir moralės standartus. Jei tarp tikrovės ir fantazijos yra pernelyg daug skirtumų ar iš pat pradžių kyla net ir menkų nesutarimų, santykiai gali greitai pasibaigti Tarpininkams tiesiog atsidūstant: „Nebuvo lemta“.

Santykiams įsibėgėjant, Tarpininkai dažnai atsiskleidžia kaip aistringi ir net kiek beviltiški romantikai – tačiau jie gerbia savo partnerių nepriklausomybę. Tarpininkai skiria nemažai laiko tam, kad suprastų sau artimą žmogų, ir tuo pačiu stengiasi padėti partneriui mokytis, augti ir keistis. Nors šios asmenybės dažniausiai linki tik gero, ne visi teigiamai žiūri į jų polinkį pabrėžti, kad visuomet yra erdvės tobulėti – kas netiesiogiai reiškia, jog Tarpininkų partneris dar neatitinka jų susikurto idealo.

Tarpininkus gali šokiruoti toks jų žodžių interpretavimas, tačiau nuolatinė, net ir švelni, kritika kelia realią įsiskaudinimo ar nusivylimo grėsmę. Tai yra ypač pavojinga, jei jų partneriai yra tokie pat nelinkę konfliktuoti kaip ir Tarpininkai – nutylėtas nepasitenkinimas gali pernelyg ilgai kunkuliuoti po paviršiumi, anksčiau ar vėliau išsiverždamas visu pajėgumu. Tuomet jau gali būti per vėlu ką nors išsiaiškinti ar taisyti.

Laki vaizduotė

Konfliktų vengimas, jei tinkamai taikomas, gali padėti išlaikyti santykių stabilumą – bet kartu yra viena iš savybių, ties kuriomis beveik kiekvienam Tarpininkų asmenybės tipo žmogui reikia sąmoningai dirbti. Dėl savo jautrumo ir vaizduotės, Tarpininkai yra linkę suasmeninti net ir objektyvius teiginius ar faktus, įžvelgdami juose įsivaizduojamas paslėptas mintis ir išpūstas pasekmes. Kartais šios asmenybės į nekaltus komentarus gali reaguoti taip, tarsi jie būtų skirti sugriauti pačius jų principų pagrindus.

Žinoma, tai beveik visada būna perdėta reakcija, todėl Tarpininkai turėtų elgtis taip, kaip neretai patys moko elgtis kitus – susitelkti ties pastangomis pagerinti savo pačių reakciją į tikrą ar menamą kritiką, pasitelkiant ramų objektyvumą, o ne karštus kaltinimus ar galbūt kaltės jausmo kėlimą kitiems.

Tačiau, laimei, tokių atvejų pasitaiko retai. Kai jie yra puikios būsenos, Tarpininkai yra pasiruošę padaryti viską, kad tik būtų idealūs partneriai. Visų pirma, jie išlieka savimi ir ragina partnerius elgtis taip pat. Tarpininkai paprastai neskuba suartėti fiziškai – prieš tai jie nori iš tiesų pažinti savo partnerius. Šios asmenybės pasitelkia visą savo kūrybiškumą, kad kuo geriau suprastų savo partnerių poreikius ir slapčiausius norus. Tarpininkai mielai rodo meilę ir pirmenybę teikia visapusiškam partnerio patenkinimui – žinojimas, kad jų partneris yra laimingas, Tarpininkams teikia patį didžiausią malonumą.

03