A scene showing a person with the Tarpininkai (INFP) personality type

Tarpininkai

INFP-A / INFP-T

Darbo vietoje

Darbe Tarpininkams (INFP) dažnu iššūkiu tampa jų polinkis į savo darbą ir profesiją žiūrėti itin asmeniškai. Tarpininkams sunku prisiversti atlikti užduotis, kurios, jų nuomone, neturi gilesnės prasmės ar, dar blogiau, kertasi su jų įsitikinimais. Toks principingumas ir moralinio tikslo siekimas pastebimas visame, ką Tarpininkai daro – pradedant nuo bendravimo su vadovais ir baigiant tuo, kaip jie patys vadovauja. Nors tai, kaip darbe pasireiškia Tarpininko asmenybė, priklauso nuo jų užimamų pareigų, yra keli universalūs principai, susiję su tuo, ko Tarpininkai siekia darbovietėje: jie vertina harmoniją, jiems būtinas emocinis ir moralinis ryšis, ir jie negali pakęsti biurokratiško nuobodaus darbo.

Tarpininko (INFP) tipas ir elgesys darbo vietoje

Tarpininkai kaip pavaldiniai

Kaip pavaldiniai, Tarpininkai vertina laisvę. Jie daug noriau įsitrauks į konkretų projektą vieni ar su vos keleto žmonių komanda nei bus tarsi maži sraigteliai didelėje organizacijoje. Tarpininkų asmenybės tipo žmonės neieško lengvo, paprasto darbo, kuris tik padėtų apmokėti sąskaitas. Jie nori rasti prasmingą veiklą, kuri juos kasdien įkvėptų ir motyvuotų. Tarpininkų vadovams taip pat būtų kur kas lengviau įtikinti šiuos žmones, jei jie savo argumentus grįstų prasme ir verte, o ne tik verslo principais ar efektyvumu. Tarpininkai mieliau išgirstų, kad jų darbas padėjo suteikti paslaugą, kuria jie tiki, nei kad įmonės pelnas išaugo 3 proc.

Jei šių principų bus laikomasi, Tarpininkai taps ypač atsidavusiais ir puikiais darbuotojais. Kaip idealistai ir nerimstantys galimybių ieškotojai, Tarpininkai ne visada gali būti tinkami itin techniniams darbams, ypač ten, kur svarbiausi yra faktai ir šalta logika. Šios asmenybės taip pat sunkiai pakelia dažną kritiką, tačiau puikiai atsiskleidžia labiau humaniškuose ir kūrybiškuose darbuose. Nors kai kurie asmenybių tipai, ypač Analitikų grupės, žiūrį į kritiką kaip į iššūkį ir galimybę dukart nepadaryti tos pačios klaidos, Tarpininkų tipo žmonės daug mieliau išklausys, ką jie padarė gerai ir ką dar galėtų padaryti, o ne kur jų pastangos buvo nepakankamos.

Tarpininkai kaip kolegos

Tarpininkai geriausiai jaučiasi būdami tarp kolegų – jų nedomina vadovavimas kitiems ir jie taip pat nemėgsta būti kontroliuojami. Su kolegomis šio asmenybės tipo žmonės jaučiasi laisvesni dalytis idėjomis, ir nors jie gali palaikyti tam tikrą psichologinį atstumą, Tarpininkai paprastai iš visų išgalių stengsis būti malonūs, draugiški ir palaikantys. Bent iki tol, kol jų kolegos atsakys tuo pačiu. Tarpininkams nepatinka konfliktai ar kurios nors konflikto pusės atstovavimas, tad jie darys viską, kad tik išlaikytų harmoniją ir bendradarbiavimo atmosferą.

Čia svarbiausias yra geras bendravimas – tą Tarpininkai mėgsta daryti akis į akį, jei reikia asmeniškumo, arba raštu, kur jie gali idealiai išdėstyti savo mintis. Šio asmenybės tipo žmonės paprastai nemėgsta telefono skambučių – ypač netikėtų. Tarpininkams taip pat patinka jausti, kad jų pokalbiai yra prasmingi. Jiems yra kur kas mieliau filosofuoti ar aptarinėti hipotetiškas idėjas nei diskutuoti apie technines smulkmenas.

Tarpininkai kaip vadovai

Kaip vadovai, Tarpininkai yra kone mažiausiai primenantys vadovus. Jų egalitarinis požiūris reiškia, kad jie rodo pagarbą kiekvienam darbuotojui ir bendrauja su jais kaip su sau lygiais žmonėmis, o ne pavaldiniais. Tarpininkai yra lankstūs, atvirų pažiūrų bei duodantys savo pavaldiniams visas reikiamas priemones, kad šie galėtų atlikti savo darbą – ar tai būtų atsakingas delegavimas, ar atidus išklausymas. Žvelgdami į tolimą tikslą, Tarpininkai sukuria planą jam pasiekti ir mielai padeda tai padaryti ir savo pavaldiniams.

Toks darbo stilius turi ir neigiamą pusę, mat kartais vadovas tiesiog privalo būti vadovu. Tarpininkai žino, kaip jie jaučiasi, kai yra kritikuojami, todėl nėra linkę kritikuoti kitų – net jei ta kritika yra būtina ar netgi laukiama. Dar labiau viską apsunkina tai, kad veikiami streso, pavyzdžiui, kai tikrai reikia ką nors greitai ir griežtai sudrausminti, Tarpininkai gali tapti labai emocingi. Galbūt išoriškai jie to ir neparodys, tačiau kunkuliuojančios emocijos gali stipriai paveikti šio asmenybės tipo žmonių sprendimus – ir kartu apsunkinti visos komandos darbą.

07