A scene showing a person with the Advokatai (INFJ) personality type

Advokatai

INFJ-A / INFJ-T

Darbo vietoje

Kalbant apie tenkinančią darbo aplinką, Advokatai (INFJ) turi tam tikrų specifinių poreikių. Šio asmenybės tipo žmonės nori žinoti, kad dirbdami jie padeda kitiems ir skatina savo pačių asmeninį augimą. Tam būtina, kad darbas atitiktų jų vertybes, principus ir įsitikinimus.

Darbe Advokatai klesti, kai turi galimybių išreikšti savo kūrybiškumą ir įžvalgumą – ir jaučia itin didelę motyvaciją tuomet, kai žino, kad tai, ką daro, turi prasmę. Be to, Advokatams geriausiai sekasi, kai jie gali nekreipti dėmesio į darbovietės paskalas ir hierarchiją, tiesiog darydami tai, kas jiems svarbu. Dauguma šio asmenybės tipo žmonių nenori laikyti savęs aukštesniais ar žemesniais už kitus – nesvarbu, kokioje karjeros fazėje jie būtų.

Laimei, Advokatai yra išradingi ir kūrybingi, todėl jie paprastai gali rasti būdų, kaip sau pritaikyti beveik bet kokias pareigas.

Advokato (INFJ) tipas ir elgesys darbo vietoje

Advokatai kaip pavaldiniai

Advokatai vertina bendradarbiavimą, jautrumą ir nepriklausomybę. Kaip pavaldiniai, jie labiausiai mėgsta vadovus, kurie yra plačių pažiūrų ir priima jų nuomonę. Šio asmenybės tipo žmonės greitai nusivilia, kai jaučiasi neišklausyti, todėl vadovas, galintis ir norintis atsižvelgti į savo pavaldinių įžvalgas, juos labai džiugina.

Idealiu atveju Advokatai taip pat turės vadovą, kurio vertybės sutampa su jų vertybėmis ir kuris juos padrąsina bei pagiria. Kadangi šio asmenybės tipo žmonės yra linkę veikti pagal savo įsitikinimus ir siekia kuo geriau atlikti savo darbą, jų moralė gali būti jautri kritikai, ypač jei ji yra nepagrįsta. Advokatų motyvaciją taip pat gali pakirsti griežtos taisyklės, nelanksčios struktūros ir rutininės užduotys.

Žinoma, tobula darbo aplinka ne visada yra įmanoma. Advokatams, kurių vadovai nėra idealūs, gali tekti pasitelkti vidinį atsparumą ir ieškoti kitų mentorių. Gera žinia ta, kad šio asmenybės tipo žmonės dažniausiai yra daugiau nei pajėgūs susidoroti su iššūkiais darbe, įskaitant ir sunkaus charakterio vadovą.

Advokatai kaip kolegos

Kaip kolegos, Advokatai gali būti gana populiarūs ir gerbiami. Tikėtina, kad šio asmenybės tipo žmonės bus vertinami kaip pozityvūs, iškalbingi ir gabūs bendradarbiai. Viena didžiausių jų stiprybių – tai gebėjimas atpažinti tikruosius kitų žmonių motyvus ir sušvelninti gresiančius konfliktus bei įtampą dar prieš kam nors pastebint pirmuosius trinties ženklus.

Advokatams efektyvumas kartais gali būti mažiau svarbus nei sklandus bendradarbiavimas ir pagalba silpnesniems kolegoms. Nors paprastai tai yra jų stiprybė, egzistuoja rizika, kad mažiau skrupulingi bendradarbiai pasinaudos Advokatų noru padėti. Tokiu atveju šio asmenybės tipo žmonės gali atsidurti situacijoje, kurioje aukos savo energiją ir gerą savijautą dėl mažiau atsidavusių bendradarbių.

Nors jie paprastai būna šilti ir prieinami kolegos, Advokatai vis dėlto yra Introvertai (I). Kartais jiems gali tekti atsitraukti ir savo darbinių tikslų siekti vieniems, kad atsikvėptų nuo bendravimo.

Advokatai kaip vadovai

Būdami vadovai, Advokatai gali nemėgti naudotis savo galia. Šios asmenybės mieliau mato sau pavaldžius darbuotojus kaip lygiaverčius. Užuot nurodinėję savo pavaldiniams, Advokatai yra linkę suteikti jiems galimybę mąstyti ir veikti savarankiškai. Jie kur kas dažniau stengiasi įkvėpti kitus, o ne traukiasi botagą.

Tai nereiškia, kad Advokatai savo pavaldiniams kelia žemus reikalavimus – toli gražu ne. Advokatų lygybės noras reiškia, kad jie tikisi, jog jų pavaldiniai laikysis standartų, kuriuos jie kelia patys sau. Advokatai nori, kad jų darbuotojai būtų kruopštūs, motyvuoti, patikimi ir nepalaužiamai sąžiningi – ir šio asmenybės tipo vadovai pastebės, jei šių reikalavimų bus nepaisoma.

Užjaučiantys ir teisingi, Advokatai vadovai dažnai didžiuojasi savo gebėjimu pastebėti unikalias savo pavaldinių stiprybes. Jie visada stengiasi intuityviai suprasti, kas iš tiesų motyvuoja jų komandos narius.

Vis dėlto šio asmenybės tipo vadovai gali būti gana griežti, jei mato, kad kas nors elgiasi, jų manymu, neetiškai. Advokatai netoleruoja patikimumo ar moralės trūkumo. Tačiau kai geri darbuotojų ketinimai sutampa su jų pačių, Advokatai nenuilstamai stengiasi, kad visa jų komanda jaustųsi vertinama ir laiminga.

07