A scene showing a person with the Advokatai (INFJ) personality type

Advokatai

INFJ-A / INFJ-T

Stiprybės ir silpnybės

Advokatų (INFJ) stiprybės

Advokato (INFJ) tipo stiprybės
  • Kūrybiškumas. Advokatai mėgsta rasti tobulą sprendimą žmonėms, kurie jiems rūpi. Tam jie pasitelkia lakią vaizduotę ir stiprų užuojautos jausmą, dažnai tapdami puikiais patarėjais ir konsultantais.
  • Įžvalgumas. Advokatai paprastai stengiasi nekreipti dėmesio į išorę ir įsigilinti į dalykų esmę. Dėl to jie gali pasižymėti beveik neįtikėtinu gebėjimu suprasti tikrąją žmonių motyvaciją, jausmus ir poreikius.
  • Principingumas. Šio asmenybės tipo žmonės paprastai turi gilius įsitikinimus ir jie atsiskleidžia, Advokatams kalbant ar rašant apie jiems svarbius dalykus. Advokatai gali būti įkvepiantys pašnekovai, o jų idealizmas dažnai įtikina net ir didžiausius skeptikus.
  • Užsidegimas. Advokatai gali siekti savo idealų su tokiu užsidegimu, kuris kitus gali priblokšti. Šios asmenybės retai pasitenkina „pakankamai gerais“ pasiekimais, o jų pasiryžimas esant būtinybei sugriauti status quo gali patikti ne visiems. Vis dėlto Advokatų aistra kovojant už pasirinktą siekį yra pagrindinis jų asmenybės aspektas.
  • Altruizmas. Advokatai paprastai siekia panaudoti savo stiprybes dėl didesnio gėrio – jiems retai patinka siekti sėkmės kitų sąskaita. Šio asmenybės tipo žmonės yra linkę mąstyti apie tai, kaip jų veiksmai veikia kitus, ir siekia elgtis taip, kad padėtų aplinkiniams ir padarytų pasaulį geresnį.

Advokatų (INFJ) silpnybės

Advokato (INFJ) tipo silpnybės
  • Jautrumas kritikai. Kai kas nors ima prieštarauti jų principams ar vertybėms, Advokatai gali stipriai į tai reaguoti. Šiam asmenybės tipui priklausantys žmonės dažnai iškart užima gynybinę poziciją kritikos ir konfliktų akivaizdoje, ypač kai kalbama apie jiems artimas problemas.
  • Nenoras atsiverti. Advokatai vertina sąžiningumą, tačiau paprastai kartu yra ir labai uždari. Jiems gali būti sunku atsiverti ir parodyti pažeidžiamumą kalbant apie savo kovas ar rūpesčius. Taip gali būti ir dėl to, kad Advokatai mano, jog savo problemas turi išspręsti patys, arba tiesiog nenori jomis apkrauti kitų žmonių. Vengdami prašyti pagalbos, Advokatai gali nejučiomis apriboti savo galimybes ar sukurti atstumą asmeniniuose santykiuose.
  • Perfekcionizmas. Advokatai yra neatsiejami nuo idealizmo. Nors daugeliu atžvilgių tai puiki savybė, ideali situacija ne visada yra įmanoma. Advokatams gali būti sunku pasidžiaugti savo darbu, pasiekimais ar santykiais, jei jie nuolat fiksuos netobulumus ir svarstys, ar nereikėtų ieškoti kažko geresnio.
  • Įprastumo vengimas. Advokatus paprastai labiausiai įkvepia didesnio gyvenimo tikslo jausmas. Jiems gali pasirodyti nuobodu arba nereikalinga savo dideles vizijas skaidyti į mažus, lengvai įgyvendinamus žingsnius. Tačiau šio asmenybės tipo žmonės gali lengvai nusivilti savimi, jei savo svajonių nepavers konkrečiais įpročiais ar darbų sąrašais. Be šių konkretybių jų svajonės gali taip niekada ir netapti realybe.
  • Polinkis perdegti. Dėl savo perfekcionizmo ir uždarumo Advokatai gali turėti nedaug galimybių „nuleisti garą“. Šio asmenybės tipo žmonės gali lengvai išsekti, jei neras būdo, kaip suderinti siekį padėti kitiems su būtinu poilsiu ir rūpesčiu savimi.
02