INFJ kaip tėvai

INFJ tipo tėvai paprastai būna labai principingi ir ryžtingi, tačiau kartu ir jautrūs bei užjaučiantys. Jie padarys bet ką, kad išmokytų savo vaikus atskirti gėrį nuo blogio ir kovoti dėl savo principų. Tai nereiškia, kad INFJ tipo tėvai skatins savo vaikus fanatiškai laikytis kokių nors įsitikinimų – kaip tik atvirkščiai, INFJ stengsis, kad jų vaikai suvoktų savarankiško mąstymo svarbą ir sugebėtų prisiimti atsakomybę už savo sprendimus.

INFJ tėvai

Tėvai, turintys INFJ asmenybės tipą, net nedvejodami padarys bet ką dėl savo vaikų, kad ir kaip sunku tai būtų. INFJ yra kone vieninteliai tėvai, galintys aukotis su šypsena veide. Toks atsidavimas ir idealizmas sieja visus INFJ tipo žmones, padarydami juos labai šiltais ir rūpestingais tėvais.

Kita vertus, INFJ tipo tėvai gali būti labai reiklūs ar netgi mėgstantys manipuliuoti savo vaikais. INFJ labai jautriai reaguoja į bet kokį jų principų nepaisymą, dėl to jei tokių tėvų vaikas pasielgs taip, kaip jiems yra nepriimtina, jie jausis labai įskaudinti – nepaisant vaiko amžiaus. Dėl šių priežasčių INFJ tipo tėvai gali susidurti su nemažai sunkumų jų vaikui pasiekus paauglystę, kadangi tai yra pats maištingiausias laikotarpis. Paaugliai dažnai priešinasi tėvų autoritetui net ir be svarios priežasties, ir tai gali rimtai įskaudinti INFJ.

Nepaisant to, tėra mažas šansas, jog taip atsitiks – nors INFJ asmenybės tipą turintys tėvai labai nori, kad jų vaikui sektųsi kuo geriau (būtent dėl to jie būna tokie reiklūs), jie taip pat žino, kaip svarbu yra leisti vaikams būti nepriklausomiems, jiems suteikiant galimybę nuspręsti už save. Tikėtina, kad INFJ tipo tėvų vaikas tai supras ir vertins, pernelyg nemaištaudamas iki pat brandos.

Komentarai