A scene showing a person with the Verslininkai (ESTP) personality type

Verslininkai

ESTP-A / ESTP-T

Darbo vietoje

Verslininką (ESTP) lengva pastebėti beveik bet kur, taip pat ir darbe. Kalbūs, spontaniški, linksmi ir tiesmuki Verslininkai mėgsta spręsti kylančias problemas, o po to aptarti priimtus sprendimus. Žinoma, šios savybės ne vienodai tinka visoms pareigoms, bet Verslininkai dažniausiai moka prisitaikyti ir padaryti taip, kad bemaž bet kuri situacija taptų truputį įdomesnė.

Verslininkų (ESTP) asmenybės tipas

Verslininkai pavaldiniai

Verslininkams didžiausią iššūkį kelia tos pareigos, nuo kurių daugelis ir pradeda karjerą – pavaldinio. Nors šio asmenybės tipo žmonės geba gerbti aiškias ribas, jiems yra sunku pakęsti kitų jiems primetamas taisykles ir normas. Verslininkai pasižymi gebėjimu eksperimentuoti, improvizuoti ir greitai galvoti, tačiau jei negalės tuo naudotis ir turės atsiklausti viršininko net menkiausių smulkmenų, tikėtina, kad toks darbas jiems greitai pabos ir ims varyti į neviltį.

Verslininkai nebijo rizikuoti ir mielai renkasi įdomesnes, sudėtingesnes užduotis, kartu vildamiesi, kas nors įvertins jų iniciatyvą. Pagyrimas ar premija labai paskatintų šio asmenybės tipo žmogų. Darbas laikantis per daugelį metų nesikeičiančių metodų ar gražiai pavadintos, tačiau nuobodžios pareigos – ne Verslininkams. Juos motyvuoja iššūkiai, rizika ir tiek mažos, tiek didelės kasdienės pergalės.

Verslininkai kolegos

Kaip kolegos Verslininkai laikosi „nuoširdžiai dirbk ir nuoširdžiai linksminkis“ principo. Jei tik aplinkiniai tinkamai vykdys savo pareigas, Verslininkai dirbs nedvejodami ir su džiaugsmu. Šie žavūs ir populiarūs žmonės iš prigimties moka megzti pažintis ir prakalbinti kone visus, lengvai sutardami su įvairių asmenybių tipų kolegomis.

Kita vertus, jei Verslininkai mato, kad kolega nekompetentingas, ar dar blogiau – tinginys, jie be užuolankų tai pasakys. Emocinis jautrumas – ne jų stiprybė. Verslininkai labai pastabūs ir greitai pastebi kolegų įpročių ir nuotaikų pokyčius – galbūt išskyrus atvejus, kai jie patys yra kilusios įtampos priežastis.

Verslininkai vadovai

Vadovų pareigos Verslininkams paprastai labiausiai patinka, nes tada jie gali veikti ypač lanksčiai. Taisyklės ir tradicijos Verslininkus erzina – verčiau jie išmėgins daugybę naujų sumanymų, tikėdamiesi viską greičiau ar geriau atlikti, nei laikysis įsikibę „taip visada darėme“. Šioms asmenybėms pernelyg nerūpi, kaip pavaldiniai jaučiasi dėl jų eksperimentų, jei tik pokyčiai padidina darbo efektyvumą. Verslininkai yra labai praktiški ir jiems svarbiausia rasti tai, kas geriausiai veikia ar galėtų veikti.

Darbo aplinkoje dėl to gali kilti šiek tiek chaoso, bet įkvepianti Verslininkų asmenybė paprastai padeda greitai suvaldyti tokias situacijas. Verslininkams patinka gyventi šia akimirka. Jie nekuria plačių, neapčiuopiamų ateities planų, vengia kalbėti apie verslo misijas, vizijas ir t.t. Verslininkai yra linkę sau ir savo komandai kelti nedidelius, aiškius, išmatuojamus ir pasiekiamus tikslus, o už gerai atliktą darbą nuoširdžiai pagiria.

07