A scene showing a person with the Verslininkai (ESTP) personality type

Verslininkai

ESTP-A / ESTP-T

Karjera

Karjeroje Verslininkams (ESTP) svarbiausia veiksmas. Šio asmenybės tipo žmonės greitai reaguoja ir esant įtemptai situacijai puikiai geba priimti tinkamus sprendimus. Taip pat jie yra draugiški, komunikabilūs ir lengvai užmezga pažintis. Populiarumas ir tinkami ryšiai – didelė vertybė profesiniame pasaulyje ir vienas svarbiausių Verslininkų pranašumų.

Verslininkų (ESTP) asmenybės tipas

Socialiai aktyvūs, drąsūs ir linkę improvizuoti Verslininkai gali sėkmingai dirbti pardavimo, verslo derybų, rinkodaros srityse – ar net rinktis aktorystę. Jie paprastai puikiai jaučiasi bet kuriame darbe, kuriame yra daug bendravimo ir konkurencijos.

Verslininkai pasitiki savo gebėjimu teisingai ir greitai įvertinti aplinkybes. Jie tikrai nesėdės sudėję rankų ir nelauks, kol viršininkas nurodys, ką ir kaip daryti. Dėl to Verslininkai kartais prisidaro bėdų, tačiau dažnai kaip tik tokia drąsa ir lengva rizika gali padėti kilti karjeros laiptais.

Sunku įsivaizduoti, kad šio asmenybės tipo žmogui patiktų saugus, bet nuobodus darbas – Verslininkai mielai stabilumą iškeistų į įdomumą ir iššūkius.

Apribojimai, taisyklės, griežtai apibrėžta darbo aplinka gali greitai išvesti Verslininkus iš proto. Šio asmenybės tipo žmonės gyvena pagal savo tvarką, todėl dažnai tampa puikiais verslo specialistais ir laisvai samdomais darbuotojais. Tokios pareigos jiems taip pat leidžia perduoti nuoseklaus kruopštumo reikalaujančius darbus, pavyzdžiui, apskaitą, nuodugnius tyrimus ir kt., labiau tam tinkamiems žmonėms.

Verslininkai yra smalsūs ir energingi, jie mėgsta veikti. Vieni žmonės mieliau analizuotų ir tvarkytų išteklių paskirstymo logistiką, kiti mieliau vairuotų greitosios pagalbos automobilį ar patruliuotų gatvėse – Verslininkai priklauso pastariesiems. Jie nepaprastai pastabūs ir geba iš pirmo žvilgsnio perprasti visą situaciją ir veikti, todėl beveik bet koks darbas reagavimo į ekstremalius atvejus srityje Verslininkams puikia tinka – pavyzdžiui, paramedikų, policijos pareigūnų ar karių.

Žaidimo jaudulys

Gebėjimas gyventi šia akimirka ir troškimas įdėjus pastangų greitai gauti rezultatą labai tinka dar vienoje srityje – sporte. Varžybų jaudulys, siekis pelnyti dar vieną tašką, dėl pergalės atiduodant paskutines fizines jėgas – Verslininkų požiūriu nedaug kas tam gali prilygti. Nesvarbu, ar jie sportininkai, treneriai ar komentatoriai – Verslininkai mėgaujasi darniu komandos žaidimu ir gėrisi gerai pavykusiu sumanymu, tad bet kuris iš šių darbų jiems kuo puikiausiai tinka.

06