A scene showing a person with the Verslininkai (ESTP) personality type

Verslininkai

ESTP-A / ESTP-T

Tėvystė

Daugeliu požiūrių Verslininkai (ESTP) tokie tėvai, kokius daugybė vaikų laikytų tobulais. Smagūs ir žaismingi, lankstūs ir supratingi – šio asmenybės tipo žmonės iš tiesų mėgsta būti su vaikais ir moka pasirūpinti, kad visiems būtų smagu. Verslininkai iš prigimties yra smalsūs ir spontaniški, o šios savybės tobulai dera su mažųjų smalsumu ir nepasotinamu noru žinoti.

Verslininkų (ESTP) asmenybės tipas

Laisvai tyrinėti

Verslininkams labai patinka praktiški užsiėmimai, tad jų vaikams tikrai nereikės laukti, kol tėvai kartu pažais ar padės padaryti maketą mokyklos projektui. Sportas, žygiai ir kiti praktiniai, savarankiški pomėgiai šių tėvų yra labai skatinami ir palaikomi. Kita vertus, patys jausdami antipatiją taisyklėmis ir tvarkaraščiams, Verslininkai vargu ar vers savo vaikus dalyvauti visokiuose būreliuose. Jei vaikai nori žaisti krepšinį – puiku, jei ne – ką gi, jie ras kitą užsiėmimą.

Galbūt geriausia yra tai, kad Verslininkai tėvai laiko vaikus lygiais šeimos nariais.

Verslininkai suteikia savo vaikams laisvę, drąsina juos pačius priimti sprendimus (ypač paprastesniais klausimais) ir klausytis širdies – nekreipiant per daug dėmesio į tai, ką pasakys kiti. Šio asmenybės tipo tėvai neįkyriai prižiūri vaikus – gebėdami pastebėti net menkiausius nuotaikos ar įpročių pokyčius, jie gali laiku įsikišti, jei reikalai pakrypsta netinkama linkme.

Vis dėlto vienas dalykas Verslininkams kelia didelį iššūkį – emocinis ryšys. Dažniausiai į jausmus jie žiūri kaip į ne visai racionalų kliuvinį, nemanydami, kad jie yra geras būdas išraiškai ir santykiui palaikyti. Jei Verslininkų vaikai jautresni, dėl to gali kilti nemažai įtampos. Tiesus atvirumas ne visada padės.

Puoselėjant ryšį

Vis dėlto Verslininkai dažnai pastebi, kad tėvystė motyvuoja juos tobulinti savo pačių emocinius gebėjimus. Bendrai užsiimdami veikla ir kartu su vaikais leisdamiesi į skirtingus potyrius, šie tėvai sukurs sveikus, tikrus ryšius, geriau supras unikalius vaikų poreikius ir svajones. Verslininkai siekia atviro ir supratingo santykio, tad jų vaikams greičiausiai neteks baimintis ir slėpti klaidų – o tai yra labai svarbu siekiant tvirto ryšio tarp tėvų ir vaikų.

05