A scene showing a person with the Organizatoriai (ESTJ) personality type

Organizatoriai

ESTJ-A / ESTJ-T

Romantiniai santykiai

Organizatoriai (ESTJ) yra išskirtiniai žmonės tuo požiūriu, kad jų santykiai iš esmės nesikeičia skirtingais etapais – nuo pirmųjų pasimatymų iki stabilių ilgalaikių santykių ar vėliau susituokus. Organizatoriams taip svarbu sąžiningumas ir tiesumas, kad jie greičiausiai iš karto aiškiai pasisakys partneriui, kokie jie yra žmonės, kokie jų gyvenimo tikslai, ir laikysis to visą laiką. Jei partneriai gebės šias asmenybes priimti tokias, kokios jos yra, ir prisitaikys, tikėtina, kad santykiai bus labai stabilūs.

Organizatorių (ESTJ) asmenybės tipas

Tvirta meilė

Žinoma, tai nereiškia, kad Organizatoriai niekaip neauga per gyvenimą. Charakterio branda jiems visada yra prioritetas ir kiekvienas gyvenimo tikslas yra svarbus. Vis dėlto nuotaikų, tikslų ir troškimų pokyčiai vargu ar iš esmės pakeis Organizatorių santykių pagrindą.

Iššūkių tikrai kyla, tačiau Organizatoriai rimtai žiūri į santykius ir noriai į juos deda daug pastangų, stengdamiesi, kad jie išliktų stiprūs ir tvirti – ir šios jų pastangos duoda vaisių.

Visa tai gali pasirodyti kiek nuobodoka. Iš tiesų Organizatoriai nėra spontaniški ar nenuspėjami žmonės, nors jiems patinka nusivesti partnerį papramogauti ir pasilinksminti. Vieši renginiai ir veikla – taip šios asmenybės paprastai įsivaizduoja gerai leidžiamą laiką. Organizatoriai yra linkę rinktis jau pažįstamas vietas ir veiklas, tačiau jei jų partneriams tai nekliudo, šio asmenybės tipo žmonės skirs daug jėgų ir entuziazmo tokių pasimatymų organizavimui.

Intymumą Organizatoriai taip pat sieja su fizinėmis, aktyviomis intencijomis ir žvelgia į jį palyginti paprastai ir tradiciškai, be gilesnių prasmių paieškų. Šio asmenybės tipo žmogus greičiausiai pasakytų, kad pašėlę sumanymai ar poetiški kalbėjimai apie mistišką ryšį tinka tik ne itin brandiems žmonėms. Organizatoriai yra energingi, atsidavę partneriai, tačiau kartu intymiame gyvenime ieško didesnio stabilumo ir nuspėjamumo, palyginus su kitais asmenybės tipais.

Tikėtina, kad santykiuose Organizatorių lauks sunkumai dėl emocinio intymumo. Jautrios akimirkos ar žodinės meilės išraiškos šio asmenybės tipo žmones dažnai verčia jaustis nejaukiai. Paprastai tai nekelia keblumų, nes Organizatoriai randa kitų, labiau apčiuopiamų būdų savo jausmams išreikšti. Tačiau Organizatoriams tikrai nereikėtų labiau abstrakčių meilės išraiškų tiesiog atmesti kaip beprasmių ar neracionalių – tai gali labai stipriai įskaudinti jautresnį partnerį.

Racionalumo ribos

Organizatoriai sprendžia konfliktus griebdami jautį už ragų – tiesiog konstatuoja ir nori aptarti faktus. Tai labai racionalus būdas, tačiau taip gali būti paaukojamas subtilumas ir emocinis taktiškumas. Nors daug žmonių vertina tokį ramų, šaltakraujišką Organizatorių elgesį, kitiems jis atrodo nejaukiai tiesmukiškas. Organizatoriams yra sunku suprasti kitų žmonių emocijas, o santykiuose su partneriais tai dar svarbiau – tai sritis, kurioje šiems žmonėms iš tiesų verta tobulėti.

Organizatoriai yra labai principingi ir pasitikintys savimi žmonės. Pasigėrėtinai nuosekliai jie naudojasi šiomis savybėmis stengdamiesi apsaugoti savo partnerį nuo bet kokių sunkumų. Tačiau Organizatoriai taip pat gali būti itin užsispyrę, tvirtai įsitikinę savo teisumu ir greitai pažeidžiantys trapius jautresnio partnerio jausmus. Organizatoriams galbūt geriausia ieškoti panašių asmenybės bruožų partnerio – taip kiltų mažiau kliūčių bendraujant, o vieną ar kelias priešingas savybes būtų galima suderinti sušvelninus valingą charakterį ir nepraleidžiant pasitaikančių galimybių augti.

03