A scene showing a person with the Pramogininkai (ESFP) personality type

Pramogininkai

ESFP-A / ESFP-T

Darbo vietoje

Nesvarbu, kokias pareigas eitų, Pramogininkai (ESFP) trokšta, kad jų aplinka būtų kuo draugiškesnė ir malonesnė. Jie geba į viską žiūrėti taikiai ir ramiai – taip jie į savo pusę patraukia kitus, dažnai greitai ir sklandžiai išspręsdami įvairius praktinius klausimus. Kuo daugiau laisvės Pramogininkai turi, tuo geresni jų rezultatai – jei tik jie puikiai žino, ko siekia. Tokiu atveju nerasite geresnio žmogaus dinamiškai, karštligiškai darbo vietai.

Pramogininkų (ESFP) asmenybės tipas

Pramogininkai pavaldiniai

Pramogininkai pavaldiniai labiausiai mėgsta pokyčius ir naujas idėjas. Jie negali pakęsti pasikartojančių ir griežtai apibrėžtų užduočių. Pramogininkų vadovai netrunka įsitikinti, kad šie žmonės nori ir geba eksperimentuoti, moka entuziastingai ieškoti sprendimų ir sumanymų, greitai perpranta naujus metodus ir puikiai juos praktiškai taiko – tačiau Pramogininkai būtinai turi turėti šiek tiek laisvės veikti savaip.

Pramogininkai atvirai pasako, ar, jų nuomone, koks nors klausimas yra sprendžiamas protingai – tačiau kartu gali labai jautriai reaguoti išgirdę savo įpročių kritiką. Šio asmenybės tipo žmonės tuomet greitai pereina į gynybą ir suirzta. Tačiau jei Pramogininkai mano, kad yra kritikuojami geranoriškai, norint jiems padėti, o ne įskaudinti, jie įsiklauso. Didžiausias iššūkis Pramogininkams pavaldiniams yra tai, kad jiems laisvė ir nepriklausomybė yra daug svarbiau už užtikrintumą ar menamas karjeros galimybes – jei vadovas nuolat ignoruos jų norus, Pramogininkai gali greitai viską mesti ir išeiti.

Pramogininkai kolegos

Pramogininkai mielai draugauja su kolegomis ir gesina komandoje kylančias įtampas. Smagi nuotaika darbe jiems yra labai svarbi. Pastabūs ir socialiniais gebėjimais pasižymintys Pramogininkai moka visus sutelkti, ir jei reikia – praskaidrinti rūškaną nuotaiką. Retai nutinka, kad Pramogininkai nežinotų, kaip tai padaryti. Jie mielai organizuoja renginius ir veiklas darbe ir už jo ribų – spontaniškumu, sąmoju ir entuziazmu Pramogininkams neprilygsta niekas.

Pramogininkai vadovai

Pramogininkai vadovai daro viską, ką gali, kad niekas nepritrūktų entuziazmo ir kad dirbti būtų kuo smagiau. Pramogininkai mėgsta atsidurti dėmesio centre, o dar labiau – jausti, kad yra reikalingi ir vertinami. Nerti stačia galva į darbus ir imtis tų pačių užduočių kaip ir pavaldiniai, Pramogininkų manymu, yra kiekvieno vadovo pareiga. Autoritetas ir dominavimas jiems antraeilis dalykas, svarbiau – jausti, kad priklauso sėkmingai dirbančiai komandai.

Pramogininkai puikiai pastebi kitų nuotaikas. Tai jiems padeda numatyti konfliktus ir palaikyti ramią bei malonią atmosferą darbe. Pavaldiniai visada gali su jais pasikalbėti – šio asmenybės tipo žmonės yra empatiški ir mielai išklauso kitus, ypač jei juos slegia rūpesčiai. Pramogininkai geba suprasti, kas įkvepia jų pavaldinius, ir greitai reaguoja į iškylančius sunkumus, todėl paprastai yra sumanūs ir įkvepiantys vadovai.

07