A scene showing a person with the Pramogininkai (ESFP) personality type

Pramogininkai

ESFP-A / ESFP-T

Romantiniai santykiai

Pramogininkai (ESFP) labai mėgsta bendrauti. Jie yra laisvos dvasios žmonės, gyvenantys šia akimirka ir viskame ieškantys kuo daugiau džiaugsmo. Žinoma, susitikinėdami su potencialiais partneriais jie taip pat netaupo šio gaivaus gyvastingumo. Pramogininkai nežiūri į santykius kaip į lėtą pamatų klojimą ateičiai ar į gyvenimo planavimą – dėl savo kunkuliuojančio temperamento jie tiesiog nori mėgautis nenuspėjamais dalykais, kol gali.

Pramogininkų (ESFP) asmenybės tipas

Kas įžiebia meilę

Žinoma, pirminiam žavesiui kiek išblėsus, viskas keičiasi. Pramogininkai nuolat iš naujo vertina savo aplinkybes ir įsipareigojimus, net jei vos šiandien prisipažino, kad myli ir yra atsidavę. Jei po savaitės jau jausis kitaip, jie dėl to neišgyvens ir manys, kad pokyčiai yra visiškai natūralu. Laikui bėgant, Pramogininkai paprastai ima labiau vertinti pastovumą, tačiau net ir tuomet jų prigimtinis spontaniškumas niekur nedingsta.

Pasimatymai su Pramogininkais dažniausiai yra kupini energijos ir įsimintinų patirčių. Šio asmenybės tipo žmonės visada pasiūlys ką nors smagaus ir neįprasto, džiaugsis kiekviena su partneriu praleista akimirka. Pramogininkai taip pat nuoširdžiai mėgaujasi fiziniu intymumu – jie yra jausmingi, smalsūs ir atvirų pažiūrų mylimieji, akimirksniu besileidžiantys į malonumus, jei tik partneris atsako tuo pačiu.

Pokalbių su Pramogininkais temos dažniausiai sukasi apie smagius, žemiškus dalykus, o ne klampius sielos klausimus. Praeitis ir ateitis, mokslai ir politika, ilgalaikiai planai ir įsipareigojimai – į visa tai Pramogininkai greičiausiai numos ranka. Tokios diskusijos jiems dažnai atrodo nuobodžios ir gana beprasmės.

Pramogininkai mielai šnekučiuosis apie visus ir viską, kas tik šaus į galvą, bet niekam neprimes jokios temos.

Pramogininkai yra labai emocingi ir jautrūs žmonės, tad į kitų „patarimus“, kaip tvarkyti savo meilės reikalus, reaguos neigiamai. Dar blogiau, jei kritikos sulauks iš savo partnerių. Nebus sėkmingi ir mėginimai nuraminti Pramogininkus pasiūlymais „nepriimti to taip asmeniškai“.

Svarbu, kad Pramogininkai išmoktų priimti kritiką šaltakraujiškiau ir labiau pasitikėdami savimi. Ne tik dėl to, kad aplinkiniai iš tiesų gali pastebėti kažką, kas Pramogininkams praslydo pro akis – gali būti ir taip, kad mažiau skrupulingi žmonės tiesiog pasinaudos tokiu Pramogininkų jautrumu. Pavyzdžiui, daug manipuliatyvių pasimatymų strategijų remiasi būtent tokios emocingos reakcijos sukėlimu, tikintis, kad sukritikuotas žmogus nesąmoningai stengsis įtikti jį sukritikavusiam.

Kita vertus, problemų gali kilti ir tuomet, jei kritika visiškai neišsakoma. Pramogininkams dažnai itin rūpi jų socialinė aplinka ir jų draugų nuomonė apie tuos, su kuriais jie susitikinėja. Šias asmenybes traukia žmonės, kurių pažiūros tokios kaip jų – nesvarbu, ar tai žmogus, su kuriuo pradėjo susitikinėti, ar draugai – todėl Pramogininkai gali atsidurti tam tikrame burbule, kuriame girdės tik tai, ką nori girdėti, o nebrandus elgesys tik stiprės.

Džiugi širdis

Visi minėti dalykai Pramogininkams kartais gali išties daug kainuoti. Jų polinkis stengtis nieko nežadėti ir pernelyg neįsipareigoti gali kliudyti siekti ilgalaikių tikslų. Tikriems santykiams kurti reikia laiko ir sąmoningų pastangų.

Laimė, Pramogininkai yra neįtikėtinai patrauklūs žmonės, mokantys džiaugtis mažais gyvenimo dalykais. Entuziastingi ir prieraišūs, tyrai ir žemiškai mylintys bei viską priimantys taip, kaip atrodo, Pramogininkai neskubėdami ieško žmogaus, su kuriuo jiems kasdien būti iš tiesų bus malonu. Jie niekada neiškeis laimės į stabilumą, žinodami, kad taip anksčiau ar vėliau prarastų ir tai, ir tai.

03