A scene showing a person with the Pramogininkai (ESFP) personality type

Pramogininkai

ESFP-A / ESFP-T

Tėvystė

Pramogininkai (ESFP) yra vieni iš ramiausių ir tolerantiškiausių tėvų. Jie dievina smagius dalykus ir žaisti jiems tikras malonumas. Šio asmenybės tipo tėvai nuolat randa naujų, įdomių būdų, kaip leisti laiką su vaikais. Vos paėmę kūdikį ant rankų Pramogininkai trykšta džiaugsmu – jiems įdomu, ką vaikai patiria juos supančioje aplinkoje, ir jie stengiasi kuo labiau skatinti šiuos potyrius bei jais dalytis.

Pramogininkų (ESFP) asmenybės tipas

Pašėlusiai laisvi

Griežtos struktūros ir iki smulkmenų suplanuota veikla – ne Pramogininkams. Verčiau jie kasdien iš naujo galvos, ką veikti, ir nevaržydami leis vaikams patiems tyrinėti naujus dalykus. Už tai Pramogininkų vaikai paprastai savo tėvams būna labai dėkingi.

Tyrinėjimas ir patirtys – Pramogininkams tėvams svarbiausi principai, tad vaikui ko nors paklausus, jie atsako: „Pažiūrėkime!“

Vis dėlto tai nereiškia, kad nėra jokių taisyklių – juk kadaise Pramogininkai taip pat buvo vaikai! Disciplina toli gražu nėra jų stiprybė, bet išmoktos gyvenimo pamokos ir branda daro savo – Pramogininkai dažnai trokšta apsaugoti vaikus nuo skaudžių nusivylimų, kokius patys yra patyrę. Pramogininkai yra labai jautrūs, tad tikisi, kad jų vaikai vertins jų rūpestį ir gerbs tas kelias taisykles, kurių vis dėlto prireiks.

Pramogininkai noriai teikia vaikams didžiulę emocinę paramą ir nėra itin reiklūs tėvai. Šilti jausmai ir praktiškumo pojūtis auklėjime Pramogininkams daug svarbiau – jie moka vaikus auginti juos drąsindami ir gražiai užglaistydami trūkumus. Vaikui panorus būti astronautu, Pramogininkai su džiaugsmu pastatys įsivaizduojamą kosminį laivą, o vėliau primins vaikui jo svajones, norėdami paraginti jį susitelkti mokslams ir siekti tikslų. Juk tikri astronautai turi mokėti skaičiuoti!

05