A scene showing a person with the Pramogininkai (ESFP) personality type

Pramogininkai

ESFP-A / ESFP-T

Draugai

Pramogininkai (ESFP) garsėja pomėgiu bendrauti ir žavėtis. Jie neima visko per daug giliai į širdį, viskuo dalijasi plačiame savo draugų rate – šmaikščiai, stilingai, entuziastingai ir optimistiškai. Pramogininkai yra gyvenimo malonumų tyrinėtojai ir jiems ypač patinka šiais patyrimais dalytis su kitais. Ar verta gyventi, jei nejauti, kad esi gyvas?

Pramogininkų (ESFP) asmenybės tipas

Kad gyvenimas būtų įdomus

Pramogininkai – veiksmo žmonės. Užsiimti veikla, kurioje reikia naudotis visomis penkiomis juslėmis – tai, Pramogininkų nuomone, ir yra puikiausias laisvalaikis. Tačiau kai kada, rizikuodami ar elgdamiesi nerūpestingai ir mėgindami sugundyti draugus linksmybėmis, Pramogininkai nueina per toli, pamiršdami, kad jų draugų komforto zonos nebūtinai sutampa su jų pačių. Šio asmenybės tipo žmonės yra jautrūs ir gali labai įsižeisti, draugams atmetus kokį nors jų laisvalaikio pasiūlymą.

Vis dėlto Pramogininkai lengvai susiranda naujų draugų – jų tiesumas, nuginkluojantis atvirumas ir žavesys paprastai yra labai patrauklūs. Šiems žmonėms galbūt yra kiek sunkiau išsaugoti jau turimus draugus. Žavėdamiesi akimirka ir gyvendami tik dabartimi, Pramogininkai dažnai per greitai praranda su nauja pažintimi susijusį nuotykių pojūtį ir pamiršta sąmoningai įdėti pakankamai pastangų draugystei išlaikyti.

Kam nors gali atrodyti, kad Pramogininkai yra lėkšti malonumų ieškotojai, kuriems rūpi tik jie patys. Tačiau taip manyti būtų didelė klaida. Pramogininkams nuoširdžiai rūpi draugai – jie gali labai rūpestingai kurti bendrą patirtį, kuri, jų manymu, visiems patiks. Juos skaudžiai prislegia bet kokie konfliktai ar vertybių skirtumai.

Augdami ir bręsdami Pramogininkai išmoksta vis labiau gerbti skirtingų asmenybės tipų žmones ir jų požiūrius.

Naujovės ypač traukia Pramogininkus. Veiklų, kuriomis žavisi Pramogininkai, įvairovė būdinga tik nedaugeliui. Jiems patinka diskutuoti įvairiomis temomis ir jie dažniausiai lengvai sutaria su skirtingais asmenybės tipais. Tačiau jei draugai pradės gvildenti kokias nors ezoterines temas ar nagrinėti ilgalaikes šlubuojančios Europos ekonomikos pasekmes, Pramogininkų dėmesys neišvengiamai nukryps kur nors kitur. Tikėtina, kad slapčiomis jie ims viltis, kad kas nors atbėgs su naujiena: „Nepatikėsite, ką mačiau!“

04