A scene showing a person with the Šeimininkai (ESFJ) personality type

Šeimininkai

ESFJ-A / ESFJ-T

Karjera

Ryškios Šeimininkų (ESFJ) savybės, stiprus praktiškumo pojūtis ir socialiniai įgūdžiai tinka daugelyje darbų. Šio asmenybės tipo žmonės moka gerai organizuoti veiklą ir jiems patinka savo darbo vietoje palaikyti tvarką ir struktūrą. Šeimininkams dažnai geriausiai sekasi dirbti tose aplinkose, kuriose nustatoma aiški ir praktiška hierarchija bei atsakomybės. Net jei darbas yra kiek monotoniškas ar nuobodus, tai Šeimininkų tipo žmonėms paprastai nekelia didesnių iššūkių – jie mielai padarys viską, ką aprėpia jų pareigos.

Šeimininkų (ESFJ) asmenybės tipas

Altruistinės paskatos

Administracinis darbas dažniausiai itin tinka Šeimininkams – eidami tokias pareigas, jie randa galimybę organizuoti ne tik aplinką, bet ir joje esančių žmonių darbą. Praktiniai įgūdžiai ir patikimumas – puikus derinys. Šio asmenybės tipo žmonės paprastai būna puikūs apskaitininkai, nors jie mieliau tvarko asmeninius finansus, padeda žmonėms ir bendrauja su jais tiesiogiai, nei dirba su skaičiais kur nors nuošaliai užsidarę.

Vis dėlto visiškai analitinis darbas Šeimininkams gali ne itin patikti – jiems reikia bendravimo su žmonėmis ir emocinio atsako. Šeimininkai moka išklausyti ir yra entuziastingi komandos nariai, dėl to dažnai tampa puikiais medikais. Pedagogika – kitas šaunus pasirinkimas, nes Šeimininkai nebijo būti autoritetu, geba palaikyti ir yra draugiški bei kantrūs.

Svarbu, kad darbe Šeimininkai jaustųsi vertinami ir žinotų, kad padeda kitiems.

Altruistiški Šeimininkai nebus patenkinti, jei negalės kaip nors prisidėti prie kitų žmonių gerovės. Dažniausiai šis poreikis tampa stipriausia paskata Šeimininkams renkantis karjerą ir kopiant jos laiptais. Daug šio asmenybės tipo žmonių atpildą randa dirbdami religinio ar socialinio darbo srityse. Kad ir ką Šeimininkai pasirinktų, dėl savo gebėjimo gerai jaustis judriose socialinėse aplinkose ir praktinių žinių bei įgūdžių šio asmenybės tipo žmonės dažniausiai yra labai produktyvūs ir mėgstami.

06