A scene showing a person with the Šeimininkai (ESFJ) personality type

Šeimininkai

ESFJ-A / ESFJ-T

Romantiniai santykiai

Šeimininkai (ESFJ) labai vertina bendrumo jausmą, ypač didelę svarbą teikdami romantiniams santykiams. Jokiuose kituose santykiuose šio asmenybės tipo žmonės neranda tiek paramos ir atsidavimo, o saugumo ir stabilumo jausmas būnant su patikimu partneriu juos labai šildo.

Šeimininkų (ESFJ) asmenybės tipas

Šeimininkų tipo žmonės nesileidžia į atsitiktinius romanus. Jiems reikia žinoti, kad partneris visada bus šalia ir tvirtai juos rems. Santuoka ir šeima jiems dažnai yra svarbiausias tikslas.

Šeimininkai labai rimtai žiūri į kiekvieną santykių etapą, pradedant nuo pirmųjų pasimatymų. Viskas Šeimininkų santykiuose grindžiama siekiu išmokti suprasti vienam kitą, ugdyti abipusę pagarbą ir padėti pasiekti asmeninius tikslus. Žinojimas, kad jie yra mylimi ir vertinami, ypač stipriai veikia Šeimininkų nuotaiką ir savigarbą.

Švelni širdis

Jausmas, kad to nėra, pavyzdžiui, jei partneris nuolat juos kritikuoja, gali nepaprastai įskaudinti Šeimininkų tipo žmones. Jiems nepatinka konfliktai ir kritika, tad kai kada sudėtinga rasti kylančių problemų sprendimą. Niekas taip neslegia Šeimininkų kaip suvokimas, kad partneris negerbia jų svajonių ar nuomonės. Užklupus sunkumams, Šeimininkai geba būti stebėtinai tvirti ir nenuilstantys, tačiau jie turi be menkiausios abejonės žinoti, kad partneris juos visapusiškai remia.

Deja, jei Šeimininkai nėra pakankamai brandūs, jie gali pristigti vidinės stiprybės ir išminties pelnyti šią paramą sveiku būdu. Jie kartais net gali išsižadėti savo principų ir vertybių, kad tik pelnytų partnerio pritarimą. Tai yra itin pavojingi spąstai, galintys virsti emociniu išnaudojimu ir taip dar labiau sumenkinti Šeimininkų savigarbą. Šeimininkai taip pat turėtų vengti per stipriai įsikibti į kokį nors menamą socialinį statusą – šioms asmenybėms renkantis būsimą partnerį, jų socialinis ratas neretai padaro didesnę įtaką nei jų pačių vertybės.

Puoselėti pasitikėjimą

Šeimininkai yra šilti, ištikimi žmonės. Jie nori jausti, kad jais pasitikima ir kad jie yra vertinami. Šios asmenybės puikiai tvarko praktinius klausimus, pavyzdžiui, piniginius ar administravimo, ir mielai prisiima tokias pareigas norėdami pasirūpinti savo partneriais – tai puiki savybė. Šeimininkai turi stengtis pamažu kurti tokius santykius, kuriuose galėtų patenkinti ir savo pačių poreikius ir pildyti svajones – su partneriu, kuris iš tikrųjų įvertins jų rūpestį ir dosnumą ir atsakys tuo pačiu.

Šeimininkai dažnai labai tvarkingai puoselėja santykius ir laikosi menamų susitikinėjimo taisyklių bei tradicijų (neskambink pirma ir kt.). Net santykiams tapus intymesniems, šie žmonės pabrėžia eigos svarbą ir paprastai laikosi tradicinių visuomenėje įprastų lyčių vaidmenų ir joms socialiai tinkamos veiklos.

Šiems žmonėms labai svarbus fizinis pasaulis. Šeimininkai yra emocingi ir jausmingi, todėl apskritai yra puikūs intymių santykių partneriai. Jiems labai patinka ieškoti būdų, kaip pradžiuginti partnerį, o šio pobūdžio intymumas tam puikiai tinka. Partneriams labiau apsipratus, Šeimininkai dažnai nevengia eksperimentuoti ir nori išbandyti naujus dalykus, jei tik partneris atsako tuo pačiu.

03