ESFJ romantiniai santykiai

ESFJ tipo žmonės vertina saugumą, stabilumą ir atsidavimą. Romantiniai santykiai jiems yra labai svarbūs, ypač jei jie galiausiai išauga į santuoką ir šeimą. ESFJ tipo žmonės labai rimtai žiūri į kiekvieną santykių pakopą – jie stengsis suprasti ir palaikyti kitą žmogų net ir pirmuosiuose pasimatymuose.

Abipusis palaikymas ir pagarba yra bet kokių ESFJ santykių pagrindas. Jie nemėgsta konfliktų ar kritikos ir gali į tai labai jautriai reaguoti. Šio tipo žmonės visada nori žinoti, kad jie yra mylimi ir gerbiami, ir tas žinojimas (ar jo nebuvimas) gali daryti didelę įtaką jų nuotaikai bei pasitikėjimui savimi.

ESFJ romantiniai santykiai

Nors ESFJ tipo žmonės turėtų bandyti tapti atsparesniais kritikai, jų partneriai taip pat turėtų pasistengti jiems duoti pakankamai palaikymo ir dėmesio. ESFJ tipo žmonės yra itin šilti ir ištikimi, tačiau jie nori, kad jų pastangos būtų pastebėtos ir įvertintos. Būtent tai leidžia jiems ištverti net ir didžiausius sunkumus – ESFJ tipo žmonės gali būti neįtikėtinai tvirti, tačiau tik jei jie bus tikri, kad jų partneris palaikys juos kiekviename žingsnyje. ESFJ asmenybei nėra nieko skaudžiau už suvokimą, kad jų antrajai pusei ne itin rūpi jų jausmai ar nuomonė.

Kita vertus, mažiau subrendę ESFJ tipo žmonės gali norėti būti įvertinti, nors ir neturėdami pakankamai vidinės stiprybės ir žinių, kad užsitarnautų tą dėmesį. Tokiuose santykiuose šio tipo žmonės gali jaustis nesaugūs ir nuolat medžioti komplimentus, net jei toks elgesys reikštų nusižengimą savo pačių principams ir vertybėms. ESFJ tipo asmenybės turėtų būti atsargios ir stebėti savo elgesį tokiose situacijose – nuolatinis dėmesio reikalavimas yra ne tik nepatrauklus, bet jis taip pat gali vesti į nesubalansuotus santykius, kas dar labiau pakenktų ESFJ pasitikėjimui savimi.

Šio tipo žmonėms puikiai sekasi kasdienės užduotys – jie su malonumu prisiims šią atsakomybę sau ir labai stengsis, kad šiuo santykių aspektu būtų visiškai pasirūpinta. Kita vertus, ESFJ asmenybės paprastai yra gana konservatyvios ir tikėtina, kad jos stengsis savo santykiuose išlaikyti tradicines lyčių pareigas.

Taip pat verta paminėti ir ESFJ norą turėti aukštą socialinį statusą – šio tipo žmonėms tikrai rūpės, kaip į jų santykius žvelgs jų draugų ratas, artimieji ar bendruomenė. Yra labai svarbu, kad esant reikalui, ESFJ savyje atpažintų šį bruožą – kitaip gali būti, kad tiek partnerių paieškai, tiek paties ESFJ elgesiui santykiuose didesnę įtaką darys kitų žmonių nuomonė ir komentarai, o ne jų pačių norai ir vertybės. ESFJ paprastai yra labai populiarūs ir lengvai bendraujantys žmonės, tačiau jiems reikėtų pasistengti, kad tas noras įtikti kitiems neužgožtų jų pačių svajonių.

Iš seksualinės perspektyvos, ESFJ asmenybės yra labai jausmingos – tikėtina, kad šie žmonės į intymumą žvelgs kaip į puikią progą padaryti savo partnerį laimingą. Šio tipo žmonės turi stiprų ryšį tiek su fiziniu, tiek su emociniu pasauliu – ši savybė leidžia jiems būti puikiais partneriais visose srityse. ESFJ tipo žmonėms greičiausiai patiks nuspėjamumas ir tradiciniais vaidmenimis paremti santykiai – tačiau jie nevengs ir eksperimentuoti, jei tik jų partneris tai įvertins.

Komentarai