A scene showing a person with the Novatoriai (ENTP) personality type

Novatoriai

ENTP-A / ENTP-T

Romantiniai santykiai

Novatoriai (ENTP) puikiai geba nuolat sugalvoti ką nors inovatyvaus, kas padėtų viskam judėti pirmyn – tai galioja ir romantiniuose santykiuose. Šio tipo asmenims svarbiausia yra tobulėjimas, tad dar net prieš surasdami partnerį, jie įsivaizduoja visus įmanomus būdus, kaip jie drauge galės atrasti naujus dalykus ir augti. Tokie lūkesčiai gali kiek išgąsdinti jų partnerį, jei jų ambicijos skiriasi, tačiau Novatoriams atradus asmenį, kurį taip pat žavi naujovių paieškos, tokios poros nesustabdys niekas.

Kūrybingas augimas

Nuo pat pirmųjų pasimatymų, Novatoriai vis bando savo partnerių ribas, skatindami atvirumą ir spontaniškumą. Pasimatymai su Novatoriais retai būna nuobodūs, jiems pasitelkiant savo entuziazmą ir kūrybiškumą, kad maloniai nustebintų partnerį naujomis idėjomis ir patirtimis.

Novatoriaus (ENTP) tipas ir romantiniai santykiai

Novatoriams linksmybės neretai siejasi su naujais pojūčiais ir žiniomis – ir šio asmenybės tipo žmonės į tokias patirtis kartu stengiasi vestis ir savo partnerį, tikėdamiesi ne tik pritarimo, bet ir aktyvaus dalyvavimo. Novatoriai visur regi arba galimybę augti, arba stagnaciją, netikėdami laiminga nekintama būsena, todėl jie ne tik teikia partneriams džiaugsmo, bet ir nemažai iš jų reikalauja.

Kai kuriems žmonėms toks nuolatinis tobulėjimo siekimas gali pasirodyti sekinantis – nors Novatoriai žavi savo energija, jie kartu gali nuvarginti net ir pačius ištvermingiausius partnerius. Daug kam yra svarbu ką nors pasiekus apdovanoti save randant šiek tiek laiko atsikvėpti ir pailsėti, tačiau Novatoriams tai neatrodo būtina. Vis dėlto jei jų entuziazmas yra sutinkamas su tokiu pat entuziazmu, Novatorių santykiai gali tapti išties stipriais, giliais ir stebinančiais.

Jausmų iššūkiai

Toks polinkis eksperimentuoti turbūt labiausiai išryškėja Novatorių santykiams perėjus į intymesnes fazes. Visas šis tyrinėjantis smalsumas ir entuziazmas pasirodo naujais būdais, kai Novatoriai ir jų partneriai tampa artimesni. Novatoriai nuolat drąsina savo partnerius išbandyti naujus dalykus bei mėgautis intymumu be jokių iš anksto nusistatytų ribų.

Novatorių tipo asmenims ši santykių fazė yra galimybė tobulėti ne tik akademinėse ar profesinėse srityse, nors jų taktika ir čia yra tokia pati – jie tiek fizine, tiek intelektualine prasme juda link tobulumo, pernelyg nesigilindami į dvasines ar emocines išraiškas.

Novatorių troškimas tobulėti paverčia juos puikiais partneriais, santykiams pasiekus atitinkamą lygmenį, tačiau jų požiūris į tobulėjimą taip pat atskleidžia ir akivaizdų trūkumą – Novatoriai kartais yra akli emocijoms. Nors šio asmenybės tipo žmonės paprastai yra atviresni kitų perspektyvai nei likę Analitikų grupės tipai, jie taip pat yra labiau linkę išreikšti savo panieką perdėtam emocionalumui ypač aštriomis frazėmis ir tiesmukais pareiškimais – ir taip labai lengvai gali užgauti savo partnerių jausmus net patys to nesuvokdami. Novatoriai kartais netgi gali apskritai ignoruoti savo partnerių jausmus, visiškai pasinerdami į juos sužavėjusią idėją ir laikinai atsiribodami nuo juos supančio pasaulio.

Novatorių nenusilpstantis noras tobulėti labiausiai praverčia emocinio tobulinimosi srityje, kadangi jie iš tiesų gali norėti įdėti pastangų bandydami suvokti partnerių jausmus ir emocinį bendravimą.

Novatoriams turbūt labiausiai į partnerius tinka kiti Intuityvūs (N) asmenybės tipai su vienu ar dviem priešingais bruožais, taip sukuriant pusiausvyrą ir galimybes augti. Jei jų partneris yra daug jautresnis, tai gali būti puikus būdas atrasti dar vieną nišą, ties kuria jie abu galėtų dirbti, paverčiant asmenybių skirtumus dar viena galimybe būti kūrybiškais, mesti sau iššūkius ir, drauge žengiant pirmyn, sustiprinti tarpusavio ryšį.

03