A scene showing a person with the Novatoriai (ENTP) personality type

Novatoriai

ENTP-A / ENTP-T

Draugai

Ištikimybė, parama, emocinis ryšys – Novatoriai (ENTP) draugystėje to neieško. Jie nenori girdėti žodžių „esi teisus“ – nebent tik tuomet, kai po ypač įdomios diskusijos jie tikrai jų nusipelnė. Jei Novatoriai yra neteisūs, jie norėtų apie tai sužinoti ir gauti gana detalų paaiškinimą, kur suklydo. Iš dalies taip yra dėl to, kad jie visada siekia žinoti tiesą, o iš dalies ir dėl to, kad jie nori rasti būdų nuginčyti tą logiką.

Novatoriams paprasta sužinoti, ar draugystė bus vykusi – jiems tereikia patikrinti, ar potencialūs draugai yra pakankamai tvirtos valios ir plataus akiračio. Novatorių asmenybės išsiskiria savo sąmoju, o pagrindinis būdas jį pademonstruoti – per keitimąsi požiūriais ir idėjomis. Novatoriai gali nė to nepastebėdami praleisti ištisus vakarus aptarinėdami idėją, kuria galbūt net ir netiki.

Novatoriams geriausias draugas yra tas, kuris geba ginti savo nuomonę pasitelkdamas įdomius ir racionalius argumentus.

Į visas šias diskusijas Novatoriai niekada nežiūri asmeniškai, kad ir kaip labai įsismarkautų jų dalyviai ar koks rimtas būtų nesutarimas. Panašiai kaip sportininkai varžosi dėl savo gebėjimų ir apskritai varžybų dvasios, Novatoriai ginčijasi dėl intelekto stimuliacijos ir paties ginčo. Nesvarbu, ar jų laukia pergalė ar triuškinantis pralaimėjimas, jie bus įkvėpti kitą kartą pasiruošti ir pasistengti dar labiau.

Proto mankšta

Jie gerai moka atsipalaiduoti ir linksmintis, nors kartais „linksmybės“ Novatoriams – tai vyno taurė ir gili diskusija apie tai, kas sukėlė ir kaip būtų galima išspręsti Europos migrantų krizę. Kai kurioms kitoms asmenybėms toks vakaras turbūt primintų tikrą pragarą. Vis dėlto Novatoriai paprastai yra linksmi ir entuziastingi žmonės – juos džiugina bet koks laiko leidimo būdas, kurio metu galima sužinoti ką nors naujo ir įdomiai pasišnekėti.

Novatoriaus (ENTP) tipas ir draugystės

Novatoriai gali stebėtinai lengvai bendrauti su įvairių asmenybės tipų draugais ir pažįstamais. Jų įgimtas noras kuo efektyviau įrodyti savo tiesą reiškia, kad Novatoriai yra pratę bendrauti kitų žmonių kalba ir įsigilinti į jų požiūrius, o tokius įgūdžius galima nesunkiai pritaikyti ir kitose situacijose. Vienintelis Novatoriams sunkiai suprantamas dalykas yra emocijų reiškimas – tai yra visų Analitikų grupės tipų „Achilo kulnas“.

Paguodos debatai

Kadangi Novatoriai savo pačių emocijas ir jausmus yra linkę užgniaužti, jiems susidūrus su draugu, kuriam, tiesiogine ar netiesiogine prasme, reikia išsiverkti ant peties, šio asmenybės tipo žmonės dažnai tiesiog nežino, ką daryti. Jie noriai ir su malonumu suras ir pasiūlys racionalius ir protingus problemos sprendimus – kaip Novatoriams yra įprasta bet kokioje padėtyje, kur reikia ką nors pataisyti – tačiau jie tikrai negarsėja savo jautrumu ar išoriniu emocijų išreiškimu, nesvarbu, kad intuityviai jie gali suvokti kito padėtį.

Situacija dar blogiau pablogėja, jei Novatoriai pabando viską nukreipti ten, kur jaučiasi daug patogiau – į racionalų už / prieš / kodėl aptarinėjimą. Nepaisant jų įspūdingų gebėjimų diskusijose įsijausti į priešingas stovyklas, Novatoriai dažnai yra tiesiog tragikomiškai nerangūs, kai yra kalbama apie empatišką kito žmogaus pozicijos supratimą. Šio asmenybės tipo žmonėms visomis išgalėmis reikėtų vengti pagundos kalbantis su draugu apie neseniai nutrūkusius jų santykius viską paversti intelektinėmis varžybomis.

Tačiau jei Novatorių draugai supranta, kad kartais jų žodžių nereikėtų priimti pernelyg asmeniškai, tie, kas nebijo diskutuoti apie naujas idėjas – ir pamatyti jas virstant mirgančiu konfeti – Novatoriuose gali rasti išties įkvepiančius draugus. Šio asmenybės tipo žmonės tikrai patiks ne visiems, tačiau Novatoriams retai rūpi, ar jie kitiems patinka. Tol, kol galės vieni kitus stebinti ir vis išmokyti ko nors naujo, Novatoriai ir jų draugai ilgai mėgausis įdomia draugyste.

04