A scene showing a person with the Novatoriai (ENTP) personality type

Novatoriai

ENTP-A / ENTP-T

Darbo vietoje

Novatorių (ENTP) lūkesčiai darbe yra gana aiškūs, bet kartais sunkokai įgyvendinami. Kadangi jie labai tiki atlyginimu už nuopelnus, Novatoriai visada turi vilties, kad jų idėjas išgirs esantieji aukščiau, kad kolegos su jais jas aptarinės, o tie, kam Novatoriai vadovauja, galės pasiūlyti įdomių alternatyvų, nepaisant jų pareigų. Nors realybė toli gražu ne visada yra tokia, Novatoriai dažniausiai žino, ko iš tiesų nori, ir vengia griežtai hierarchinių institucijų, kurios yra sunkiai suderinamos su jų asmenybe.

Novatoriai kaip pavaldiniai

Tokia dinamika labiausiai išryškėja, kai Novatoriai yra pavaldinių pozicijoje – jie nebijo mesti iššūkių vadovų idėjoms ir stipriai bei aiškiai išreiškia savo nepasitenkinimą per griežtomis taisyklėmis ar gairėmis. Novatoriai paprastai išvengia neigiamų tokio elgesio pasekmių savo greito mąstymo ir smalsumo dėka.

Šio asmenybės tipo žmonės tiek patys geba lengvai perprasti naujus metodus, tiek drąsiai siūlo juos kitiems. Jei yra koks nors geresnis sprendimo būdas, to Novatoriams ir tereikia – jie mielai priims kritiką, jei tik ši yra logiška ir aiškiai susijusi su konkrečiais rezultatais.

Novatoriaus (ENTP) tipas ir elgesys darbo vietoje

Didžiausias iššūkis Novatoriams pavaldiniams yra tai, kad būdami „žemesnio“ lygio darbuotojai, jie dažniausiai turi praktiškai įgyvendinti įvairias projekto detales, atlikti administracinį darbą ir vadovų planus paversti realybe. Tai tikrai nėra tai, ką Novatoriai mėgsta daryti – jie negali pakęsti paprasto, rutininio darbo, o monotoniškos užduotys jiems yra tikras košmaras. Novatoriai bus kur kas laimingesni pavaldiniai, jei jų vadovai sugebės tinkamai panaudoti šio asmenybės tipo žmonių norą spręsti kompleksiškas problemas ir kurti įvairius projektus.

Novatoriai kaip kolegos

Kaip kolegos, Novatoriai paprastai yra gana kontroversiški. Jų aistra idėjų generavimui, debatams ir giliam analizavimui veda praktiškesnius, į konkrečias užduotis orientuotus kolegas iš proto, bet išties įkvepia tuos, kurie vertina Novatorių inovatyvumą. Niekas taip neerzina šio asmenybės tipo žmonių kaip susitikimas, kuriame visi sutinka su pirmuoju pasiūlytu planu, o po dešimties minučių skundžiasi jo kvailumu ir teisinasi nenorėję išsišokti. Novatoriai siekia atviro, tiesmuko ir objektyvaus bet kokių idėjų vertinimo, ir dėl to neretai pelno nejautraus ir kitus menkinančio asmens etiketę.

Laimė, Novatoriai taip pat žino, kaip atsipalaiduoti, ir jų sąmojingas žaidimas žodžiais, sveikas humoro jausmas ir geri bendravimo įgūdžiai padeda jiems greitai ir lengvai pelnyti naujų draugų. Jie visada noriai dalinasi savo žiniomis, tad pokalbiai su Novatoriais yra informatyvūs ir smagūs – be to, jie neretai tampa žmonėmis, į kuriuos kiti kreipiasi norėdami išspręsti sunkias, įprastiems metodams nepasiduodančias problemas. Santykiai su kolegomis Novatoriais ne visada yra lengvi, tačiau sunku būtų teigti, kad jie negali būti įdomūs ir produktyvūs.

Novatoriai kaip vadovai

Nors jie ne visada siekia vadovauti, Novatoriai dažnai geriausiai jaučiasi vadovų postuose, pagaliau gavę pakankamai laisvės eksperimentuoti su įvairiais metodais ir galvoti, kaip įveikti naujus iššūkius – be būtinybės tuos planus įgyvendinti patiems. Novatoriai yra atviro mąstymo, lankstūs vadovai, savo pavaldiniams ne tik leidžiantys plačiai mąstyti, bet to besitikintys. Tokia laisvė kartais gali atvesti prie nesutarimų ir tarpusavyje besikertančių idėjų, tačiau Novatoriai taip pat puikiai moka tiksliai ir objektyviai įvertinti, kuris planas greičiausiai bus pats veiksmingiausias.

Taip veikdami jie ne visada susiranda daug draugų, tačiau Novatoriams kur kas svarbiau yra užsitarnauti protingų ir gabių žmonių reputaciją nei visiems įtikti. Patinka tai kitiems ar ne, bet Novatoriai tvirtai laikosi savo požiūrio bet kokiuose debatuose ir dėl to yra itin efektyvūs savo komandos užtarėjai. Didžiausias iššūkis šio asmenybės tipo vadovams yra dėmesio išlaikymas – Novatoriai neretai šokinėja nuo projekto prie projekto, vis ieškodami naujų iššūkių ir įdomumo, jų komandai nespėjant susitvarkyti su esamais tikslais ir įsipareigojimais.

07