A scene showing a person with the Novatoriai (ENTP) personality type

Novatoriai

ENTP-A / ENTP-T

Karjera

Profesiniame pasaulyje Novatoriams (ENTP) praverčia jų įgimtas smalsumas ir domėjimasis produktyvumu bei galimybėmis kažką kurti. Šio asmenybės tipo žmonės paprastai susitelkia ties kryptimis, kurios bent kažkuo siejasi su įvairiomis techninėmis ir intelektinėmis problemomis. Novatoriai yra lankstūs, ir nors gali prireikti laiko iki jie galės pilnai pasinaudoti savo įgūdžiais ir savybėmis, jie paprastai netrunka pastebėti, kad tie įgūdžiai puikiai tinka daugumai juos dominančių karjeros kelių.

Novatoriams labiausiai patinka aplinka, kurioje jie gali treniruoti savo protą ir kurti naujus sprendimus, idėjas ir projektus, plečiančius jų kūrybos ribas. Šias savybes skatinanti darbovietė iš Novatorių sulauks išties daug naudos.

Ne kiekviena karjeros kryptis gali leisti taip atsiskleisti Novatorių intelektui, tačiau galima rasti tokių darbų, kuriuose būtent to ir yra ieškoma: versle, inžinerijoje, netgi aktorystėje ar fotografijoje. Tol, kol Novatoriai yra atviri patys su savimi dėl savo stiprybių ir silpnybių, jie gali pasiekti sėkmę bet kuriame darbe, kur būtinas platus, drąsus mąstymas.

Novatorių (ENTP) tipas ir karjera

Idėjų srautas

Visa ši intelekto galia gali kiek gąsdinti kitus žmones, tačiau kitaip nei jų pusbroliai Introvertai (I), Novatoriai moka puikiai komunikuoti ne tik raštu, bet ir gyvai. Nors jiems dažniausiai nepatinka apribojimai, kurie neišvengiamai atsiranda vadovaujant kitiems (arba kai kas nors vadovauja jiems), tokie socialiniai įgūdžiai leidžia Novatoriams tapti natūraliais lyderiais ir savo logika bei intelektiniais sugebėjimais įkvėpti visus žengti į priekį. Nors Novatoriai ir gali sulaukti kitų žmonių pasipriešinimo savo planams, ypač iš labiau emocinės pusės ar tiesiog nenoro kažką keisti, šie prieštaravimai paprastai yra jų išradingai apeinami, pasitelkiant įtikinančius argumentus ar subtiliai besikeičiančius tikslus.

Geriausia karjera Novatoriams yra ta, kuri apdovanoja intelektinius gebėjimus ir smalsumą, leisdama jiems spontaniškai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių ir taip produktyviai išnaudoti jų niekad nesiliaujantį idėjų srautą. Novatoriai labai vertina žinias, racionalumą ir įžvalgą – jie paprastai tampa puikiais advokatais, psichologais, sistemų analitikais ir mokslininkais. Šio asmenybės tipo žmonės netgi gali tapti puikiais pardavėjais ar vadybininkais, gebančiais dvejojančiam pirkėjui pateikti puokštę įtikinančių priežasčių, dėl ko jie turėtų kažką įsigyti. Tačiau kad tai veiktų, Novatorių vadovai turi jiems duoti pakankamai veikimo laisvės.

Laisvė veikti

Galiausiai, daug kas atsiremia į tai, kad Novatoriams darbe reikia daug asmeninės laisvės. Jų gabumai dažnai visiškai atsiskleidžia tik tuomet, kai šio asmenybės tipo žmonės žino, kad gali visa galva pasinerti į juos dominančios problemos sprendimą, be jokių darbovietės politikos keliamų apribojimų ar būtinybės išsiaiškinti, kas motyvuoja aplinkinius. Rutina, struktūra ir formalios taisyklės Novatoriams gali atrodyti kaip įkyrūs ir dažnai beverčiai trikdžiai, tad labiausiai jiems tinkamos karjeros yra tos, kurios leidžia pagal savo taisykles siekti užsibrėžtų tikslų – pavyzdžiui, būnant laisvai samdomu konsultantu.

Svarbiausia, kad Novatoriams pakaktų kantrybės siekti pozicijos, kuri leistų tokią laisvę, sugebant išbūti vienoje vietoje užtektinai laiko, kad tiek jų kolegos ir vadovai, tiek galiausiai ir pavaldiniai, pastebėtų, ką jie sugeba. Novatoriai turi išties išskirtinių gebėjimų – tačiau jų didžiausias iššūkis yra tų gebėjimų apibrėžimas, pritaikymas ir pademonstravimas. Jei tik jiems pavyks patekti pro duris ir laikui bėgant atkreipti aukštesnėse pareigose esančių žmonių dėmesį, Novatorių karjerai ribų nebus.

06