ENTP karjera

ENTP tipas yra labai universalus ir tokių žmonių karjeros galimybės išties yra labai plačios. Šis tipas turi daug stipriai išreikštų ir skirtingose srityse pritaikomų įgūdžių, kurie ENTP suteikia pranašumo kylant karjeros laiptais – jei tik pastarieji skiria pakankamai dėmesio savo stiprybėms ir silpnybėms.

ENTP karjera

ENTP tipo žmonės labai mėgsta generuoti naujas idėjas bei planuoti įvairius projektus. Tai yra vienas kūrybingiausių ir labiausiai prisitaikančių tipų, ir šios savybės bus aiškiai matomos, nesvarbu kokią karjeros kryptį ENTP pasirinks. Šio tipo žmonių intelektas gali būti netgi kiek bauginantis, kadangi ENTP turi itin potencialią racionalaus intelekto, ekstravertiškos energijos ir intuityvios prigimties kombinaciją. Šie bruožai stumia ENTP tipo žmones link karjeros krypčių, kuriose būtų galima produktyviai panaudoti tokį nesibaigiantį idėjų srautų – pavyzdžiui, šio tipo žmonės gali būti puikiais verslininkais, aktoriais ar inžinieriais.

Be to, ENTP tipo žmonės turi puikius bendravimo (tiek žodinio, tiek rašytinio) įgūdžius ir jų kone mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas yra diskusijos ir apmąstymai. Šis tipas taip pat turi puikias lyderystės savybes, nors jiems ne itin patinka vadovauti kitiems žmonėms (ar atvirkščiai, patiems būti pavaldiniais). Kita vertus, šio tipo asmenybės sugeba motyvuoti ir įkvėpti kitus, nors tas įkvėpimas paprastai būna paremtas racionaliais argumentais, o ne emocijomis. Šias dažnai prieštaringas savybes puikiai išnaudoja keletas tipinių ENTP karjeros krypčių – ENTP gali būti puikiais advokatais, psichologais, mokslininkais ar netgi pardavimų konsultantais, jei tik jiems yra duodama pakankamai laisvės.

Geriausios šio asmenybės tipo karjeros kryptys apdovanoja aukštą intelektą ir smalsumą – juk ir patys ENTP itin vertina išmintį, įžvalgumą ir racionalią mąstyseną. Jų nežavi ir neveikia emocijos – šio tipo žmonės daug mieliau leistų laiką spręsdami sudėtingą problemą nei bandytų perprasti, kas motyvuoja ir žavi kitą žmogų. Be to, ENTP tipo žmonėms reikia daug laisvės – jie nemėgsta rutinos ir griežtų taisyklių. Šio tipo žmonėms puikiai sekasi karjerose, kurioms reikia tokių savybių – pavyzdžiui, fotografijoje, sistemų analizėje, programavime ar verslo konsultavime.

Komentarai