A scene showing a person with the Novatoriai (ENTP) personality type

Novatoriai

ENTP-A / ENTP-T

Stiprybės ir silpnybės

Novatorių (ENTP) stiprybės

Novatorių (ENTP) stiprybės
 • Žinios. Novatoriai retai praleidžia galimybę išmokti ko nors naujo, ypač abstrakčių dalykų. Jie informaciją dažniausiai įsisavina ne siekdami kokio nors suplanuoto tikslo, kaip dažnai daroma mokantis, o tiesiog todėl, kad Novatoriams žinios teikia džiaugsmą.
 • Greitas mąstymas. Novatoriai išsiskiria labai lanksčiu protu, galėdami be didesnių pastangų peršokti nuo vienos idėjos prie kitos ar pasiremti jau turimomis žiniomis, kad įrodytų savo ar oponentų tiesą.
 • Originalumas. Nebūdami prisirišę prie tradicijų, Novatoriai gali lengvai atsisakyti įprastų metodų ir, pasičiupę kelias idėjas, įdėti šiek tiek kūrybiškumo ir jas sujungti į darnią visumą, sumanydami ką nors naujo ir drąsaus. Jei jiems yra pateikiamos įsisenėjusios sisteminės problemos ir duodama laisvė jas spręsti, Novatoriai į tai dažniausiai reaguoja labai džiaugsmingai.
 • Puikus idėjų šaltinis. Niekas kitas neteikia Novatoriams tiek džiaugsmo, kaip geriausio sprendimo paieškos, iš visų pusių analizuojant sudėtingas problemas. Jie sugeba sujungti savo žinias ir originalumą, kad galėtų išnarstyti ką nors neveikiančio ir drąsiai atmesti mažai žadančius sprendimus. Šio asmenybės tipo žmonės gali išmąstyti daug įvairių galimybių, todėl yra nepakeičiami idėjų aptarimo susitikimuose.
 • Charizma. Šio tipo asmenys moka valdyti žodį ir yra sąmojingi, todėl dažnai patraukia kitų dėmesį. Jų pasitikėjimas savimi, greitas mąstymas ir gebėjimas lengvai susieti iš pažiūros nesusijusias idėjas jų bendravimui ne tik teikia žavesio, bet ir daro jį įdomiu ir informatyviu.
 • Energingumas. Gavę progą sujungti šias savybes ir išnagrinėti įdomią problemą, Novatoriai gali išties įkvėpti savo entuziazmu ir energija, be jokių dvejonių praleisdami ilgas dienas ir naktis, kad rastų geriausią sprendimą.

Novatorių (ENTP) silpnybės

Novatorių (ENTP) silpnybės
 • Noras ginčytis. Novatoriai išties mėgsta mankštinti protą diskutuodami apie kokią nors idėją – ir jiems neliečiamų temų praktiškai nėra. Asmenybės, labiau linkusios laikytis sutarimo ir ieškoti kompromisų, retai teigiamai įvertins tokį Novatorių aršumą ir jų įsitikinimų griovimą.
 • Nejautrumas. Būdami labai racionalūs, Novatoriai neretai klaidingai interpretuoja aplinkinių jausmus ir ginčydamiesi peržengia jų tolerancijos ribas. Be to, šio tipo asmenys tikrai nelaiko emocijų tinkamais argumentais tokiose diskusijose, kas dar labiau paaštrina situaciją.
 • Netolerancija. Jei kam nors nepavyksta gerai paaiškinti ar apginti savo idėjų, Novatoriai yra linkę atmesti ne tik tas idėjas, bet ir pačius žmones. Anot jų, jei koks nors pasiūlymas negali atlaikyti racionalios analizės, tuomet neverta jo net svarstyti.
 • Išsiblaškymas. Tas pats lankstumas, leidžiantis Novatoriams sugalvoti originalių idėjų, priverčia juos pernelyg dažnai keisti visai gerus sumanymus arba netgi jų atsisakyti, išblėsus pradiniam susižavėjimui ar horizonte atsiradus įdomesnei galimybei. Novatorius dažnai gali apimti nuobodulys, nuo kurio jie bėga ieškodami ko nors naujo, nors ne visada toks blaškymasis jiems yra naudingas.
 • Nepraktiškumas. Novatorius labiausiai domina tai, kas galėtų būti, o tiksliau – dar neišbandytos idėjos ir planai. Kai kalba pasisuka apie konkrečias detales ir praktinį idėjų įgyvendinimą, kur kūrybiškumas nėra būtinas ir netgi gali kenkti produktyvumui, Novatoriai dažnai praranda susidomėjimą. Neretai dėl to jų planai taip niekada ir neišvysta dienos šviesos.
02