A scene showing a person with the Vadai (ENTJ) personality type

Vadai

ENTJ-A / ENTJ-T

Romantiniai santykiai

Kaip ir kitose gyvenimo srityse, Vadai (ENTJ) į pasimatymus vaikšto ir santykius pradeda turėdami nusistatytus tikslus ir planą jiems pasiekti, imdamiesi veiksmų su įspūdinga energija ir entuziazmu. Vado asmenybės tipo žmonės siekia laimėti, tad dažnai nuo pat pradžių santykiuose imasi lyderio vaidmens ir prisiima atsakomybę už tai, kaip sklandžiai viskas einasi, aktyviai dirbdami, kad abiejų žmonių patirtis būtų gera. Romantiniai santykiai Vadams yra rimtas dalykas.

Be dvejonių

Šis asmeninės atsakomybės pojūtis skatina Vadus į santykius dėti daug pastangų. Jie mėgsta rodyti savo kūrybiškumą nuolat suplanuodami ką nors nauja – tai padeda išlaikyti santykių įdomumą, ypač pasimatymų fazėje. Kita vertus, tuo pačiu Vadai iš akių nepaleidžia ir tolimos ateities vizijos. Jei jie nusprendžia, kad yra didelė tikimybė, jog santykiai vis dėlto nebus sėkmingi, jie gali juos greitai nutraukti ir judėti toliau. Tuo tarpu jų partneriams gali pasirodyti, kad santykiai nutrūko išties netikėtai, ypač atsižvelgiant į tai, kiek dėmesio jie sulaukdavo anksčiau.

Vado (ENTJ) asmenybė ir romantiniai santykiai

Šis kartais pasirodantis šaltakraujiškumas asmeniniuose santykiuose yra viena iš Vadų silpnybių, ir jei nebus atsargūs, jie gali susikurti tam tikrą reputaciją. Kitų žmonių jausmų ir emocijų pajautimas greičiausiai niekada nebus tarp pagrindinių Vadų stiprybių, tačiau nepaisant to, yra kritiškai svarbu, kad jie aktyviai stengtųsi ugdyti tą gebėjimą – tiek dėl partnerio, tiek dėl savo pačių emocinės gerovės. To vengdami, Vadai rizikuoja savo dominavimu ir valdingumu lengvai sugriauti ne vienus daug žadančius santykius, ypač ankstyvoje stadijoje.

Smalsumas ir tobulėjimas

Pasimatymų fazei sėkmingai judant į priekį ir ryškėjant bendros ateities kontūrams, Vadai paprastai nepaliauja stebinti savo kūrybiškumu ir energija. Jų autentiškas pasitikėjimas savimi paverčia jų seksualinį gyvenimą išties dinamišku, mat jie neretai su vaizduote ir entuziazmu stengiasi rasti vis naujų būdų išreikšti savo meilę. Vis dėlto Vadai tas naujoves yra linkę planuoti iš anksto, organizuotai ir galbūt kiek nuspėjamai, palikdami tikrąjį spontaniškumą mažiau struktūrą mėgstančioms asmenybėms.

Vadus ypač domina nuolatinis augimas – tikėtina, kad jie pasinaudos bet kokia galimybe tobulėti ir išklausys kritiką bei į ją teigiamai reaguos, bent jau tol, kol ši bus paremta logika. Vadai tokio paties atvirumo tikisi ir iš savo partnerių, nustebdami, jei juos tas ne visada domina. Dar labiau Vadus gali nustebinti kitų žmonių pastangos išvengti nepatogių, tačiau jų akiratį praplečiančių situacijų.

Vadams būtų naudinga prisiminti, kad jų požiūris tėra vienas iš daugelio. Nors šio asmenybės tipo žmonėms racionali kritika atrodo kaip pats tiesiausias kelias į efektyvumą (ir jie neretai yra teisūs), jie turėtų nepamiršti, kad jų partneriams gali būti svarbesnė emocinė parama – sritis, kurioje Vadai, kiek ironiškai, dažnai vengia tobulėti.

Kaip ir daugelyje kitų sričių, svarbiausia yra pusiausvyra. Vadai turėtų stengtis siekti kompromiso ir atsižvelgti į partnerio poreikius – ar tai būtų per nuoširdžią kritiką, ar per emocinį palaikymą ir padrąsinimus.

Subrendę Vadai pastebi ir prisitaiko prie savo partnerių prioritetų, žinodami, kad net patys racionaliausi žmonės turi emocinių poreikių, į kuriuos būtina atsižvelgti. Laimė, ta pati emocijas atmetanti logika Vadams padeda suprasti, kad kompromisas dažnai yra geriausia priemonė tikslui pasiekti. Tikėtina, kad būdami labai atsakingi ir atsidavę, Vado asmenybės tipo žmonės dės pakankamai tokių pastangų, kad jų santykiai būtų ilgalaikiai ir teiktų pasitenkinimą.

03