A scene showing a person with the Vadai (ENTJ) personality type

Vadai

ENTJ-A / ENTJ-T

Stiprybės ir silpnybės

Vadų (ENTJ) stiprybės

Vado (ENTJ) asmenybės stiprybės
 • Produktyvumas. Vadams neproduktyvumas – tai ne šiaip problema, o įmantrus, neracionalumo ir tingumo palaikomas sabotažas, atimantis laiką ir energiją iš visų jų ateities tikslų. Šio asmenybės tipo žmonės naikina produktyvumui trukdantį elgesį visur, kur tik nukeliauja.
 • Energingumas. Komandos vedimas į priekį įgyvendinant planus ir siekiant tikslų Vado tipo asmenybių visai nevargina, atvirkščiai – tai suteikia jiems energijos.
 • Pasitikėjimas savimi. Vadai negalėtų vadovauti, jei savimi nepasitikėtų – jie tiki savo žiniomis, išreiškia savo nuomonę ir neabejoja savo, kaip lyderių, įgūdžiais.
 • Stipri valia. Jie nepasiduoda, kai tampa sunku – Vadai siekia įgyvendinti savo tikslus, tačiau niekas jų taip nedžiugina, kaip iššūkių įveikimas kelyje iki finišo linijos.
 • Strateginis mąstymas. Vadai yra puikus pavyzdys to, koks skirtingas yra akimirkos krizės valdymas lyginant su iššūkiais, kurie ištinka ir žingsniais, kurie laukia kelyje link didesnio plano įgyvendinimo. Šio asmenybės tipo žmonės garsėja savo polinkiu išnagrinėti kiekvieną niuansą, taip išspręsdami ne tik skubias problemas, bet ir į priekį vesdami sudėtingus projektus.
 • Charizma ir gebėjimas įkvėpti. Šių savybių kombinacija sukuria asmenis, kurie taip moka įkvėpti kitus žmones ir suteikti jiems jėgų, kad šie patys paprašo, kad Vadai imtųsi vadovavimo. Tai padeda Vadams priartėti prie neretai itin ambicingų tikslų, kurių jie niekada nepasiektų vieni.

Vadų (ENTJ) silpnybės

Vado (ENTJ) asmenybės silpnybės
 • Užsispyrimas ir dominavimas. Kartais visas šis pasitikėjimas ir valia gali nueiti ir per toli, Vadams pernelyg užsispyrusiai laikantis savo nuomonės, bandant laimėti kiekvieną ginčą ir kitiems brukant savo – ir tik savo – viziją.
 • Netolerancija. „Klausyk manęs arba eik velniop.“ – Vado tipo asmenybės dažnai pagarsėja kaip kategoriškai nepalaikančios bet kokių idėjų, kurios atitraukia jų dėmesį nuo pirminių tikslų ar juo labiau remiasi emocijomis. Vadai labai greitai leidžia visiems aplinkiniams tai suprasti.
 • Nekantrumas. Kai kuriems žmonėms reikia daugiau laiko pagalvoti, o tai sprendimus greitai priimantiems Vadams yra netoleruotina. Taip skubėdami, jie gali atsargesniame mąstyme klaidingai įžvelgti kvailumą ar susidomėjimo trūkumą – kas būtų didelė lyderio klaida.
 • Arogancija. Vadai gerbia greitą mąstymą ir tvirtus įsitikinimus, kuo pasižymi ir patys, iš aukšto žvelgdami į tuos, kurie dėl ko nors dvejoja ar su jais nespėja. Santykiai su Vadais dažnai tampa rimtu iššūkiu daugeliui kitų asmenybių tipų – net ir tie, kuriuos būtų sunku pavadinti romiais, gali tokie pasirodyti šalia Vadų valdingumo.
 • Emocijų nesuvokimas. Visas šis energingas dominavimas, drauge su racionalumo aukštinimu, priverčia Vadus tiek atitolti nuo savo pačių emocijų, tiek kartais niekinti kitų jausmus. Šio asmenybės tipo žmonės neretai tiesiog sutrypia aplinkinių jausmus ir, dažnai to net nesuvokdami, įskaudina savo partnerius ir draugus, ypač emociškai trapiose situacijose.
 • Šaltumas ir nuožmumas. Vadai yra tiesiog apsėsti produktyvumo ir tvirto tikėjimo logikos nauda, ypač profesinėje veikloje. Tai gali paversti juos ypač nejautriais savo tikslų siekėjais – Vadai vardan savo ambicijų gali į šalį nustumti asmenines kitų žmonių aplinkybes, pažeidžiamumus ir įpročius kaip neracionalius ir nesvarbius dalykus.
02