A scene showing a person with the Vadai (ENTJ) personality type

Vadai

ENTJ-A / ENTJ-T

Darbo vietoje

Vado (ENTJ) asmenybės tipo žmonės darbe paprastai jaučiasi kaip žuvys vandenyje. Jų produktyvumas ir tiesmukas bendravimas yra vertinami, jų lyderyste žavimasi, o gebėjimas tiesiog imti ir pasiekti tai, ką reikia, yra neprilygstamas. Vis dėlto kai kurios situacijos labiau tinka Vado tipo žmonėms nei kitos – nesunku nuspėti, kad Vadai ypač gerai jaučiasi vadovaujančiose pareigose ir ypač nemėgsta pozicijų, kuriose yra bejėgiai.

Nepaisant to, Vadai yra ryžtingos asmenybės ir sugeba prisitaikyti beveik prie bet kokios hierarchinės struktūros, darydami tai, ką jie daro geriausiai: drąsiai gindami savo nuomonę, imdamiesi iniciatyvos ir nebijodami užduočių, kurias kiti laiko neįmanomomis.

Vadai kaip pavaldiniai

Vadams sunku būti pavaldiniais – tam, kad jie būtų patenkinti ir nuoširdžiai įsitrauktų į veiklą, gali prireikti nemažai tiesioginio vadovo dėmesio. Šio asmenybės tipo žmonės visada daug siekia ir nori įgyti naujų įgūdžių, įveikti naujus iššūkius, imtis naujų atsakomybių. Jie trokšta įrodyti, kad nieko nėra neįmanomo, jei tik yra įdedama pakankamai darbo. Jei reikalai sulėtėja, Vadai gali tapti šiek tiek išsiblaškę, tačiau jei jie jaučiasi įtraukti į darbą ir įdomius projektus, jie greitai parodo, kokie gali būti organizuoti ir kaip tinkamai gali nustatyti prioritetus.

Vadai sau kelia labai aukštus standartus. Tam didžiulę įtaką daro ir atsiliepimai iš jų aplinkos, ypač konstruktyvi vadovų kritika. Objektyvūs ir logiški komentarai apie tai, kas yra daroma teisingai, o kas galėtų būti daroma geriau, Vadams labai padeda – jei ne tik kad nebijo tokios kritikos, o netgi labai ją vertina. Galimybės tobulėti Vado asmenybės tipo žmones motyvuoja įsitraukti į veiklą ir būti produktyviais. Tol, kol vadovai rūpinsis tokių galimybių suteikimu, darbo santykiai bus išties produktyvūs ir tenkinantys.

Vadai kaip kolegos

Kolegų tarpe Vadai yra lengvai bendraujantys ir labai mėgsta dalytis idėjomis bei kritika pasitarimuose. Kadangi jie iš prigimties yra lyderiai, Vadai yra linkę užimti komandos atstovų ar projektų lyderių pareigas. Atsižvelgiant į jų objektyvumą ir charizmą, tai yra puikiai jiems tinkančios rolės. Vadams patinka dirbti su sau lygiais, tačiau aplinkiniai turi visų pirma įrodyti esantys jiems lygūs – tie, kas Vadų akyse pasirodo mažiau kompetentingi ar nemotyvuoti, greičiausiai sulauks iš jų tik pamokymų ir atsainumo.

Vado (ENTJ) asmenybė ir elgesys darbo vietoje

Vadai pasižymi tvirta valia, netgi dominavimu, ir nors jiems patinka įkvėpti ir mokyti, jų energija gali kartais priversti aplinkinius susigūžti. Atvirkštinėje situacijoje Vadų mokytojai turėtų nepamiršti, kad dirba su labai racionaliais ir tvirtą pasitikėjimą savimi turinčiais studentais – bet koks bandymas su jais kalbėtis kaip su menkesniais, emociniai argumentai ar neryžtingumas gali greitai atvesti prie mokinių paniekos. Vadų nuomone, produktyvumas yra svarbiausias kokybės matas ir jie negali pakęsti laiko švaistymo beprasmybėms.

Vadai kaip vadovai

Kaip vadovai, Vadai yra savimi pasitikintys, charizmatiški ir bendraujantys asmenys, su viena aiškia vizija – kuo efektyviau ir kokybiškiau atlikti numatytus darbus. Visa kita yra antraeiliai dalykai. Priemonės, kuriomis Vadai siekia savo tikslo, paprastai paskatina ir kitus dėl jo užsidegti. Vadai yra gimę būti lyderiais, o jų gebėjimas suformuluoti strategiją, aptikti kiekvieno komandos nario stiprybes ir įtraukti jas į savo planus taip, kad kiekvienas darbuotojas atliktų išskirtinį ir unikalų vaidmenį, paverčia juos puikiais motyvatoriais.

Vis dėlto nors šios pastangos ir pakelia nuotaiką bei didina pasitenkinimo pojūtį tarp panašiai mąstančių Vado pavaldinių, jų pagrindinė misija išlieka laiku ir pagal aukščiausius standartus pasiekti nustatytus tikslus. Darbuotojai, Vadų akyse pasirodę kaip neproduktyvūs, tingūs ar tiesiog prastai dirbantys, tikrai netruks sužinoti apie savo trūkumus. Vienintelis būdas susigrąžinti gerą reputaciją – tai paklusti Vadų nurodymams, o vienintelė alternatyva – ieškotis kito vadovo.

07